Тема. Число і цифра 6. Співвідношення між числом і кількістю елементів у групі та навпаки – кількістю елементів групи й числом. Шестикутник. Місце числа в ряді чисел. Попереднє та наступне числа.
Мета: познайомити учнів із числом 6 і цифрою, що позначає число 6, навчити каліграфічно писати цифру, вчити першокласників розв'язувати задачі, правильно називати' многокутники, формувати комунікативну, предметну і когнітивну компетентності.
Матеріали до уроку: квітка з Дюймовочкою, картки – намистинками з цифрами.
Хід уроку
I. Організація учнів до уроку.
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
Сьогодні я поспішала до школи, але мою увагу привернула велика красива квітка. Її аромат ніби закликав: «Нахилися! Понюхай мене!» Яке диво побачила я, коли нахилилася!.. Усередині сиділа маленька дівчинка.
(Вчитель показує малюнок Дюймовочки.)
Доброго дня вам, любі діти! Ви впізнали мене? Так, я — Дюймовочка. Зараз я опинилася на болоті, і скоро сюди прийде велика бридка зелена Жаба, щоб віддати мене своєму синові. Але я не хочу цього! Допоможіть мені потрапити у казкову країну до моїх друзів-ельфів.
Моє намисто розірвалося і намистинки переплуталися.
Розташуйте, будь ласка, всі намистинки правильно.. 
3 5 2 1 4
Розпізнавання геометричних фігур.
Учитель. А ось і Жаба стрибає. Та справжні друзі завжди виручають одне одного з біди. (Вчитель показує малюнок Жаби).
— Подивіться, хто прилетів на допомогу Дюймовочці? (Метелик).
Вчитель демонструє малюнок метелика.
— На які геометричні фігури схожі його крильця? (На чотирикутники, трикутники).
Скільки на крилах метелика чотирикутників? А трикутників?
Які ще геометричні фігури є на крильцях метелика?
Учитель. Запам'ятайте, діти, що добро завжди перемагає зло. Старайтеся якнайбільше робити добра, не рекламуючи цього, і вас у майбутньому буде нагороджено.
Усний рахунок.
Лічба «ланцюжком» від 1 до 10 і навпаки.
— Давайте перевіримо, чи міцний «ланцюжок» Метелика, щоб допомогти Дюймовочці на листку доплисти до берега. (Учні рахують від 1 до 10 і навпаки «ланцюжком». Наприклад, перший учень від 1 до З, другий — від 3 до 7 і т. д.). Розв'язування прикладів. Гра «М'яч лови, приклади швидко лічи».
Учитель. А ось прилетів Жук. Він схопив Дюймовочку і поніс до себе, щоб вона йому прислуговувала: прибирала, прала, їсти варила. А відпустить її тільки після того, коли ми швидко і правильно розв'яжемо приклади.
(Учитель кидає м'яч. Хто його отримав, розв'язує приклади.)
1 + 1 5-2 2 + 3 1 + 4 3 - 2 2 + 2
1. Назвіть сусідів числа 3, 5.
2. Назвіть попереднє число до числа 5.
3. Назвіть наступне число до чисел 1, 3, 4.
Учитель. Ви добре працювали і Жук відпустив Дюймовочку. Бажаю вам і надалі так працювати, і тоді Дюймовочка обов'язково потрапить у Країну Ельфів.
III. Вивчення нового матеріалу. Утворення числа 6.
— Дюймовочка опинилася на великій галявині. А ось і наші друзі: учні 1 Б класу. Скільки їх усіх? (5). Вони також погодилися допомогти Дюймовочці потрапити до Країни Ельфів. Але хто це ще поспішає до них? (Ще учениця). Вона попросила, щоб і її прийняли у свою компанію, бо рада допомогти Дюймовочці. Скільки їх вже стало? (6).
— Як утворилося число 6? (До числа 5 додали 1:5 + 1 = 6).
Робота за підручником. Ознайомлення з цифрою 6 (с. 28, впр. 1, 4, 7).
Цифра 6 — немов замок: Знизу круг, вгорі гачок.
Написання цифри 6. Робота в зошитах з друкованою основою (с. 19, завдання 1-3).
Учитель. Подивіться уважно на дошку і зверніть увагу, як правильно писати цифру 6. (Звернути увагу на поєднання «гачків»).
Склад числа 6. Учитель. Наші друзі допомогли Дюймовочці справитися із усіма завданнями. Та настала зима. Дівчинка потрапила до польової Миші (вчитель показує малюнок Миші).
Миша була працьовитою, розсудливою. Вона намагалася влаштувати особисте життя Дюймовочки, а тому давала їй різні доручення і завдання, щоб підготувати до майбутнього життя. Допоможемо Дюймовочці справитися з одним із них.
Робота з лічильним матеріалом.
— Візьміть 6 олівців. Розкладіть їх на 2 купки. (Варіанти у дітей різні).
Наприклад:
— Які ж приклади на додавання складемо? (Варіанти відповідей дітей).
— Давайте запишемо ці приклади. (Учні по черзі записують приклади на дошці).
Фізкультхвилинка.
-Хто це, хто це вже втомився і наліво нахилився?
Треба дружно всім нам встати й фізкультхвилинку розпочати.
Ми — метелики чудові,
Маєм крильця кольорові.
Над квітами літаємо,
Утоми ми не знаємо.
А жука злякалися,
Під кущики сховалися.
IV. Закріплення вивченого матеріалу.
До польової Миші часто в гості приходив Кріт. (Вчитель показує малюнок крота).
Він був поважний і пихатий, але розсудливий і багатий — мав багато грошей, які постійно рахував. Цього учив він і Дюймовочку: давав їй різні завдання. Допоможемо Дюймовочці впоратися із завданнями, щоб вона швидше втекла від Крота.
Робота за підручником (с. 28).
Вправа 5
Розгляньте малюнки.
1 група – Скільки сторін мають ці фігури?
2 група – Скільки вершин?
3 група – Скільки кутів?
Вправа 6
Добери знаки ( >, <, = )
6 * 2 4 * 6 1 * 6 6 * 3 6 * 5+1
Учитель. Ви допомогли Дюймовочці виконати всі завдання, а тому вона змогла втекти від Крота, і Ластівка забрала її в Країну Ельфів.
Отже, дружба, вміння працювати в парі, взаємовиручка — якості, які в майбутньому допоможуть вам перемогти труднощі і досягнути успіху. (Вчитель показує малюнок Дюймовочки і Ластівки ).
V. Підсумок уроку.
— Які завдання видалися найцікавішими?
— Які труднощі виникли у вас під час виконання завдань?
— Із яким настроєм залишаєте урок?