Тема: Лічба в прямому і зворотному порядку в межах 8. Склад числа 8. Геометричні фігури: трикутник, чотирикутник
Мета:
Освітня: Вдосконалювати навички прямої та зворотної лічби в межах 8; закріпити знання про склад числа 8; формувати поняття про трикутник і чотирикутник.
Розвивальна: Розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, просторову уяву.
Виховна: Виховувати інтерес до математики, акуратність, вміння працювати в колективі.
Очікувані результати
Після уроку учні:
Знають і розуміють:
Уміють:
Ключові компетентності:
Математична: розуміння складу числа, дій додавання і віднімання.
Інформаційно-цифрова: робота з онлайн-платформами.
Соціальна та громадянська: взаємодія у парах, повага до думки інших.
Самоосвітня: здатність оцінювати власні результати.
Хід уроку
І. Організація класу
Вправа «Криголам»
Яким ви уявляєте наш урок? Успіх, усмішка, уважність. У
Без чого не можна обійтися на уроці? Розуміння, руху, роботи. Р
Що вона нам несе? Ознайомлення, організованість. О
Які наші очікування від уроку? Користь. К
ІІ. Актуалізація опорних знань
--- Полічити від 1 до 10 і від 10 до 1.
--- Полічити через 1.
--- Назвати компоненти при додаванні.
--- Назвати компоненти при відніманні.
--- Назвати склад чисел 2,3,4,5,6,7.
ІІІ. Підготовка до вивчення нового матеріалу
Щоб міцне здоров’я мати,
Та хвороб не знати,
Щоб усе було в порядку
Пам’ятайте про… (Зарядку)
*** *** ***
Сам без ніг, малий, пузатий,
А такий скакун завзятий!
Тільки вдариш добре в бік –
Як одразу в танець – скік!
За ці скоки його люблять
І ногами часто луплять.
А йому – мов так і треба:
Підлітає аж до неба. (М'яч)
ІV. Вивчення нового матеріалу
Ось до класу на урок
Прилетіло шість сорок,
Дві пізніше прибуло.
Скільки всіх птахів було? ( 6+2=8)
--- Назвіть компоненти прикладу
--- Доповнити за малюнками склад числа 8
V. Фізкультхвилинка
VІ. Інтерактивна технологія «Щоденні три»
1. Математика самостійно ( Робота з підручником с.48, завдання 2,3)
--- Як можна по-різному розкласти 8 слив на 2 тарілки?
--- Як можна по-різному розкласти 8 пиріжків на 2 тарілки?
--- Гра «Магазин»
2.Математика письмово
--- Настанова вчителя. Пригадування правил правильної постави
--- Прописати цифру 8
--- Обчислення прикладів
--- Гімнастика для очей
3. Математика з другом
--- Гра « Три кидки» ( С.48, завдання 4)
--- Логічне завдання
--- Скільки кутів у трикутника, чотирикутника?
VІІ. Закріплення вивченого матеріалу
--- Гра «Швидкий м'яч»
VІІІ. Підсумок уроку
– З яких чисел можна скласти число 8?
– Якими купюрами можна сплатити за ручку вартістю 8 грн.
ІХ. Рефлексія
--- Вправа «Чарівний кубик»
--- Інтерактивна гра на LearningApps “Склади число 8” (перетягування карток).