Урок. "Числові вирази. Буквені вирази та формули. Розв'язування вправ та задач."

Про матеріал

Сформувати уявлення учнів про формули як ключ до розв'я­зання цілого класу задач; продовжувати формування вмінь учнів знаходи­ти значення буквених виразів, а також читати їх і складати буквені вирази за умовою задачі. Розвивати самостійно застосовувати знання до вирішення практичних завдань. Формувати світогляд пов'язаний з сутністю і специфікою математичних методів, як наукових методів пізнання.

Перегляд файлу

Тема: Числові та буквені вирази. Рівняння. 5 клас.

 

Урок 2.

Тема. Числові і буквені вирази. Формули. Розв'язування вправ та задач.

Мета: Сформувати уявлення учнів про формули як ключ до розв'я­зання цілого класу задач; продовжувати формування вмінь учнів знаходи­ти значення буквених виразів, а також читати їх і складати буквені вирази за умовою задачі. Розвивати самостійно застосовувати знання до вирішення практичних завдань. Формувати світогляд пов'язаний з сутністю і специфікою математичних методів, як наукових методів пізнання.

Тип уроку: засвоєння навичок та вмінь.

Обладнання: таблиця-схема «Формули. Вирази».

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Математичний диктант з наступною взаємоперевіркою.

  1. Запишіть у вигляді числового виразу, скільки коштує покупка, якщо купили 12 цукерок по 5 грн за штуку і 5 тістечок по 9 грн за штуку [ 15 цукерок  по 3 грн за штуку і 8 тістечок по 7 грн за штуку]. Яка вартість по­купки?
  2. Запишіть вираз: а) добуток чисел 4 і 8 [6 і 7]; б) частка чисел 55 і 5 [60 і 10]; в) сума чисел 35 і добуток чисел 5 і 3 [сума числа 25 і добуток чисел 6 і 5].
  3. Запишіть вираз і знайдіть його значення при зазначених числах:

а) різниця х і 13; х =19 [14 і у; у = 8]; б) сума 4 і у; у = 56 [х і 5; х = 65];

в)f f, f будь-яке [k0, kбудь-яке].

 

II. Актуалізація опорних знань

Повторити основні теоретичні поняття, які було засвоєно на минулому уроці використовуючи таблицю

Вираз

Приклад

Значення виразу

Числовий вираз

34+5(14-4)

84

Буквений вираз

3а+25

При а= 15, 70

 

III. Формування знань

Розв'язати задачі за рисунками (рис. 23).

Г.

Безымянный.bmp

 

Рис. 23

 

При цьому на дошці і в зошитах учнів послідовно з'являються записи:

 

А. Р = 2(3 + 5);

Р = 2(3 + а);

Р = 2(а + b)

Б. S = 4 · 3;

S = v · 3;

S = vt

В. Р = 3 + 3 + 3 + 3;

Г. S=4 · 5=20;

Р = 4 · 3;

S=3 ·7=21.

Р = 4а

S=ab; S=

IV. Закріплення знань. Розв'язування вправ.

№354, 355, 357,359, 364

Між розв’язуванням вправ доречно провести фізкультхвилинку.

П'ять журавликів щодня
Прилітали, мов рідня.

Ноги на ширині стопи, руки опущені.

Нумо спробуємо, діти,

Їх усіх перелічити:

Один, два, три, чотири, п'ять.

Змахувати прямими руками вгору-вниз, підтягуючись на пальцях ніг.

П'ять журавликів щодня їли разом, мов рідня.

Ноги на ширині плечей, руки за головою.

Спробуйте іще раз, діти,

Їх усіх перелічити:

Один, два, три, чотири, п'ять.

Нахилятися вперед, опускаючи голову до колін і відводячи руки назад-вгору.

П'ять журавликів щодня

Танцювали, мов рідня.

Стопи разом, руки на поясі.

Знову просимо вас, діти, їх усіх перелічити:

Один, два, три, чотири, п'ять.

Підстрибувати на місці на одній нозі або на двох.

V. Рефлексія.

У кожного учня є комплект карток із зображенням «погоди нашого уроку» «сонечко», «сонечко з хмаринкою», «хмаринка», вчитель читає питання, а учні піднімають відповідну картинку.

  • мій настрій став…
  • тема уроку мені була зрозуміла…
  • тема уроку була корисною…

V І. Домашнє завдання

Повторити § 10, виконати № 356, 358. №365 додатково.

 

1

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 5 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
24 жовтня 2018
Переглядів
2770
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку