Урок чистоти з елементами гри "Правила особистої гігієни"

Про матеріал

Мета:сприяти формуванню уяви дітей про здоровий спосіб життя; вчити доводити свою думку;закріпити та розвинути в учнів знання елементарних правил гігієни та санітарних навичок; розвивати пізнавальну активність молодших школярів;виховувати акуратність, прищеплювати любов до чистоти та порядку; дбайливе ставлення до свого здоров'я та здоров'я близьких.

Перегляд файлу

                       Урок чистоти з елементами гри

Тема: Правила особистої гігієни.

Мета:продовжити роботу по формуванню уяви дітей про здоровий спосіб життя; вчити доводити свою думку;закріпити та розвинути в учнів знання елементарних правил гігієни та санітарних навичок; вміти  критично оцінювати ситуацію; розвивати пізнавальну активність молодших школярів: забезпечити позитивну атмосферу в колективі  для досягнення спільних цілей;виховувати акуратність, прищеплювати любов до чистоти та порядку; дбайливе ставлення до свого здоровя та здоровя близьких; акуратність.

Обладнання- картинки: мило, зубна щітка, носові хустки, плакати: «Як правильно мити руки», «Як правильно чистити зуби».

Тип уроку: урок засвоєння нових знань, особистісно зорієнтований.

Форми навчання: фронтальна, індивідуальна, групова.

Методи навчання: словесний, пояснювально-ілюстративний, проблемне викладання.

Технології навчання:

  • особистісно зорієнтоване навчання;
  • інтерактивне навчання;
  • таблиці «Як чистити зуби», «Як мити руки»;
  • C:\Documents and Settings\Admin\Рабочий стол\solnyshko.gifзагадки.

                                                           Хід заняття

І. Організація класу

                   Продзвенів дзвінок,
                   Починається урок.
                   Наші вушка на маківці.
                   Очі ширше відкриваємо,
                   Слухаємо і запам'ятовуємо.
                   Ні хвилини не втрачаємо.

        1. Створення позитивного емоційного настрою „Приємні слова”        

  • Хай кожен із вас усміхнеться один одному і скаже приємне слово.

  ІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Гра «Так або ні»

- Діти, ми знаємо, як важливо правильно сидіти за партою, стежити за своєю поставою, утримувати в порядку робоче місце.  Я запропоную вам різноманітні висловлювання, а ви  у випадку  «відповіді так» хлопаєте у долоні, а в випадку «відповіді ні» – не хлопаєте.

 

\\Solnce\D\ДОКУМЕНТАЦИЯ\ПРЕЗЕНТАЦІЇ\шаблоны\анимация\казкові персонажі\Незнайка\Незнайка1.pngМій стіл стоїть посередині кімнати.

\\Solnce\D\ДОКУМЕНТАЦИЯ\ПРЕЗЕНТАЦІЇ\шаблоны\анимация\букви\509d16d9767d.pngМій стіл стоїть біля вікна.

Світло падає зліва.

Світло падає справа.

В кімнаті відкрите вікно.

Вікно в кімнаті завжди зачинено.

На столі знаходяться будь-які іграшки.

Шкільні приладдя я ношу в портфелі.

        ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

  • Як на збереження здоровя людини впливає чистота та охайність?
  • Як ви вважаєте, чи треба навчитися дотримуватися правил особистої гігієни?
  • Зараз до нас у гості завітає лікар Гігієна.
  • Він пояснить правила особистої гігієни і розкаже про те, що  діти, які дотримуються правил особистої гігієни менше хворіють.

I:\Новая папка\SAM_4035.JPG   I:\Новая папка\SAM_4036.JPG

  • А давайте, наш лікар Гігієна перевірить ваш стан здоровя, чи здорові ви,

 

 чи немає часом хвороб ніяких.

     I:\Новая папка\SAM_4040.JPG    I:\Новая папка\SAM_4039.JPG

       ІV. Первинне сприйняття нового матеріалу

  1. Робота над загадками.

Лікар Гігієна поспішає на допомогу, щоб ніхто не хворів. Він приніс нам деякі предмети. Відгадайте які.                                                              

I:\Новая папка\DSCF9560.JPGЛіг в кишеню і вартую                             

Плаксі, реві та бруднулі

Витру вранці струмки сліз,

Не забуду і про ніс.

 (носовичок)

 

І мене також береш.

 Я гладеньке й запашне,

Ти намилюєш мене.                                                               

Всі мікроби змило

Я — корисне…(мило)

 

Він по зачісках мастак,                                   

Вас причеше гарно так.

 Розчесав моє волосся,

Так давно вже повелося,  

I:\Новая папка\DSCF9565.JPGЩо охайний молодець,

Той, хто має…(гребінець)

 

Я — невтомна трудівниця,

мені вірять люди,             

Хто зі мною поведеться –

той здоровий буде.

Буде часто усміхатись білими зубами,

Мене знає вся малеча і бабусі й мами.

Чистоту тримаю в домі.

Справу знаю чітко,

Вам  ім’я моє знайоме,

бо зубна я …. (щітка

                                        

  1. Робота з картками
  •              Відкрийте картки . Подумайте і назвіть речі, які допоможуть вам залишатися чистими та акуратними.
  •              Розфарбуйте малюнки тих предметів, які ми з вами назвали  

   I:\Новая папка\DSCF9564.JPG             I:\Новая папка\DSCF9599.JPG

  1.          Робота з плакатом «Як мити руки»

        Картинки по запросу плакат як правильно мити руки

           (Діти повторюють рухи за малюнками на плакаті)

  • Добре намочіть руки.
  • Обовязково користуйтесь милом.
  • Намилюйте руки з обох боків.
  • Ополоснути руки чистою водою.
  • Витріть руки насухо рушником.

 

Обличчя, вуха, шию треба мити тільки чистими руками.

Кажуть: чиста вода для хвороби – біда.

 

I:\Новая папка\DSCF9568.JPG  I:\Новая папка\DSCF9569.JPG

 

Лікар  Гігієна задоволений  вашою дружною активною роботою.

 

  1.     Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

 

  •         Хто з вас користується носовими хустками?
  •         Як треба витирати ніс?
  •         Як правильно чистити вуха? Як не треба цього робить?
  •         Як правильно доглядати за нігтями? А як не правильно?

 

 

  1. Групова робота

а) Інсценізація казки «Лікар Айболить»

I:\Новая папка\DSCF9571.JPG  I:\Новая папка\DSCF9574.JPG

  • Діти, а для чого необхідно вмиватись та чистити зуби? Правильно, у неохайних людей зуби швидко псуються; в нечищених зубах поселяються мікроби, які порушують зубну емаль.

     Фізкультхвилинка

Всі піднесли руки — раз!

На носках стоїть весь клас,

Два присіли, руки вниз,

На сусіда подивись.

Раз! — і вгору,

Два! — і вниз,

На сусіда подивись.

Будем дружно ми вставати,

Щоб ногам роботу дати.

Раз — присіли, два — піднялись.

Хай мужніє ваше тіло.

Хто старався присідати,

Може вже відпочивати

б)  Гра «Вигаданий персонаж»

- Діти, а зараз у вас завдання скласти коротку розповідь-казочку, тобто вигадану історію, про вигаданого вами персонажа і предмети чистоти та охайності. Оберіть із підручника, які предмети чистоти ви йому порекомендуєте використовувати. Переможе в грі та групка, яка складе розповідь з найбільшою кількістю предметів чистоти. Кожна група має 3 хв для складання розповіді-казочки.

I:\Новая папка\DSCF9577.JPG  I:\Новая папка\DSCF9578.JPG  I:\Новая папка\DSCF9576.JPG

      V. Закріплення та узагальнення знань учнів

- Діти, а до нас сьогодні приходив листоноша і приніс для вас листи від героїв казок та мультфільмів. Вони дізналися про наш урок чистоти і написали вам листи зі своїми порадами та побажаннями. Давайте відкриємо їх і побачимо хто ж ці герої.

I:\Новая папка\DSCF9580.JPG I:\Новая папка\DSCF9582.JPG 

 

г)   Інтерактивна вправа «Мікрофон».

I:\Новая папка\DSCF9596.JPG   I:\Новая папка\DSCF9597.JPG

 

VI. Підведення підсумків уроку. Рефлексія

  • Отже, дітки, давайте пригадаємо та повторимо, про що був наш урок,

як називався?

  • Хто завітав до нас у гості на урок?  Так лікар Гігієна.
  • Які ж предмети чистоти ви запам’ятали?
  • Яку казочку ми інсценізували? Чому вона нас навчає?
  • Від яких казкових персонажів ви отримали листи?
  • Що сподобалося найбільше?
  • А про що ви не знали, а дізналися сьогодні?
docx
Додано
21 січня 2018
Переглядів
8342
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку