Урок читання М. Хоросницька "Звідки в міста назва Львів"

Про матеріал
Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; озна¬йомити учнів із походженням назви міста Львів; сприяти свідомому розумінню тек¬сту вірша; розвивати зв'язне мовлення, пізнавальні інтереси учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до України, шанобливе ставлення до історії рідного народу.
Перегляд файлу

МАРІЯ ХОРОСНИЦЬКА "ЗВІДКИ В МІСТА НАЗВА ЛЬВІВ"

Мета: вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів; озна­йомити учнів із походженням назви міста Львів; сприяти свідомому розумінню тек­сту вірша; розвивати зв'язне мовлення, пізнавальні інтереси учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати любов до України, шанобливе ставлення до історії рідного народу.

Обладнання. фото  з мальовничими куточками Львову, відеоматеріал "Історія українських земель. Львів"

Хід уроку

  1. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА

1. Робота над скоромовкою:

Дуб дубовистий,

широкозеленолистий.

Гра "Дощик"   (накрапає дощ

                          дощ спускається сильніше

                          злива

                          дощ слабшає

                          дощ припинився)  

2. Артикуляційна вправа "Жабки"

Потренуймо язички,

Щоб не плутались значки.

Жабка їсти захотіла,

Враз взялась вона за діло -

Наловила аж сім мух,

Тому й рада: рот - до вух!

(Рот трохи відкрити. Посміхнутися,губи розтягнути таким чином,щоб було видно верхні зуби. Утримувати таке положення протягом мого читання)

      

ІІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

- Коли і де вперше згадується місто Чернігів? Прочитай.

- Які легенди пояснюють походження назви міста?

- Що є спільного в усіх варіантах назви міста?

 

ІV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

1. Розповідь вчителя.

- Сьогодні ми поринемо у далеке минуле міста Львів.

Львів — місто з багатовіковою історією, місто, в якому переплелася куль­тура різних народів. Бурхлива і надзвичайно цікава історія унікального укра­їнського міста Львова налічує сім з половиною віків. Перша документальна згадка про Львів датується 1256 р. Центром давньоруського Львова була су­часна площа Ринок. Місто надійно захищали укріплення, побудовані з ураху­ванням природних умов — пагорбів Високого Замку та річки Полтви.

Історичний центр Львова занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. У місті знаходиться найбільша кількість пам’яток архітектури в Україні. У 2009 році Львову надано звання Культурної столиці України. Місто періо­дично посідає чільні місця в рейтингах туристичної та інвестиційної привабли­вості.

2. Перегляд відеоматеріалу про історію назви міста.

3. Розповідь за випереджальним завданням учнями про місто Львів.

 

V. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

  1.                   Виразне читання вірша вчителем
  •      Чи сподобався вам вірш?
  •      Які почуття він у вас викликав?
  •      Які картини поставали у вашій уяві під час слухання вірша?
  1.                   Словникова робота

Читання стовпчиків слів «буксиром» за вчителем

Вік днина

княжа дзвеніла

перекотило Галицький

  1.                   Гра «Рибки»

Самостійне мовчазне читання вірша учнями

  •      Що ви дізналися з вірша про назву міста Львів?
  1.                   Аналіз змісту твору
  •      Між ким ведеться розмова у вірші?
  •      Що зацікавило молодшого брата?
  •      До кого він звернувся із запитанням?
  •      Хто такий Данило Галицький?
  •      Скільки років тому він жив?
  •      Чому сумував князь?
  •      На чию честь назвав князь місто?
  •      Чого бажав він синові?

5. Випереджальне завдання. Читання віршів підготовленими учнями.

  •        Послухайте ще один вірш про славне місто Львів.

КНЯЖА ГОРА

Розповів дідусь мені,

що колись у давнині,

як годилось, на вершині,

там, де телевежа нині,

княжий замок красувався,

княжа в нім жила сім’я вся:

князь Данило і княгиня —

жінка, мати, господиня

і малим тут княжич Лев

 бігав-грався між дерев...

А внизу, від замку близько,

вартувало вірне військо...

Війська сила не мала

наше місто стерегла,

бо і турки, й татари

набігали, наче хмари,—

так в старій, пожовклій книжці

написали літописці.

  • Що ще ви дізналися про давню історію Львова і його жителів?
  1. Фізкультхвилинка
  2. Робота над виразністю читання
  • Пригадайте, як читають речення залежно від знаків, що у них зустріча­ються (знаки питання чи оклику, кома, тире, двокрапка).
  • Яким повинен бути темп читання? Від чого він залежить?
  • На які слова слід поставити логічні наголоси? (Діти читають мовчки.)
  1. Гра "Диктор телебачення"

(Учні читають вірш,періодично відриваючи погляд від тексту,щоб подивитися на глядачів.)

  1. Читання вірша за особами (1-2рази)
  2. Гра «Добери риму»

Розумів — ... (Львів)

Питаю — ... (знаю)

Данило — ... (перекотило)

Слава — ... (справа)

Один — ... (син)

Прослав — ... (назвав)

Днина— ...(сина)

Часів -...(Львів)

 

VI. ПІДСУМОК УРОКУ

  •     Про походження якого міста ви сьогодні дізналися?
  •     Що нового було для вас на уроці? А що ви вже знали?

 

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підготувати розповідь про місто Львів. Виразно читати вірш.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
31 березня 2020
Переглядів
1155
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку