3 клас .
Урок читання за підручником Савченко.
Тема. «Сонячний день узимку» В. Сухомлинський
Мета: Виховувати любов до природи, вдосконалювати вміння виразного читання, формувати бережливе ставлення до птахів, розвивати образне мислення та увагу.
Обладнання: призентація, портрет В.Сухомлинського, малюнок синички, аудіозапис казки, ілюстрації із зображенням картин природи, картки для роботи в парах та групах.
Хід уроку
І. Створення позитивного емоційного фону уроку.
Психоформула.
Люблю я свій розум,
Увагу та пам’ять.
Працює мій мозок.
І вчусь я старанно.
Сприймаю все нове
І мислю логічно.
Учителя слово
Здійсню практично..
ІІ. Мовна розминка.
1. Вправа на дихання. «Здмухни свічки на торті».
2. Чистомовка
Шапку шпак шпачисі шив,
Швидко шилом ворушив.
3. Читацька розминка
Жовтогруді щебетушки
Мають чорні капелюшки,
Сірі лапки, білі щічки,
Називають їх …
(синички.)
ІІІ Мотивація навчальної діяльності.
Слайд 1 . Запис , пов'язаний з темою нашого уроку. Прочитайте його, переставивши літери в словах.
« чний ня Со нь де ку узим» («Сонячний день узимку»)
ІV Повідомлення теми і мети уроку.
- Сьогодні на уроці разом з Василем Олександровичем Сухомлинським та його твором «Сонячний день узимку» поринемо у дивовижний світ природи, який відкриє нам свої таємниці, вдосконалимо вміння виразно читати, розвиватимемо увагу і спостережливість.
V Робота над твором .
На моє віконечко
Прилетить, мов сонечко,
Мила пташка жовтогруда,
Запищить — і день розбудить!
Як горобчик невеличка.
Хто це, діточки? …
(Синичка)
- Що вам відомо про цю пташку?
- А хочете дізнатись більше? Якщо ви старанно працюватимете - синичка відкриє вам свої секрети.
2 . Ознайомлення з твором. Слухання аудіозапису казки.
- Хто, крім синички, є героєм цього твору?
- Цей твір є казкою чи оповіданням? Аргументуйте свою думку.
Щоденні 5 . Інтерактивне завдання https://learningapps.org/24405415
3. Словникова робота.
Слайд 2 .Читаємо слова правильно ставлячи наголос .
Дивовижну
красуйся
чарівному
пташиний
доторкнулася
посипалися
торкатися
красуйся
чарівному
Факти про синичок
4.Самостійне читання твору учнями різними способами: « небо і земля », «дощиком».
Фізхвилинка «Вправи для очей»
Слайд 3 .
6. Читання тексту вголос «естафетою».
Руханка « Скоро перемога»
VI Усвідомлення змісту прочитаного твору.
- Відшукайте на картках слова з прочитаного тексту.
Слайд 4 .
7. Робота в парах. Щоденні 5. Читання разом з другом.
- Прочитайте в особах розмову дівчинки і синички.
VII Узагальнення знань
Слайд 5 . ТЕСТ “Сонячний день узимку”
1) Який жанр твору ?
а) оповідання
б) казка
в) легенда
2) Хто автор твору ?
а) І. Франко ;
б) В.Сухомлинський;
в) Леся Українка .
3) Коли відбуваються події ?
а) літом;
б) восени;
в) зимою.
4) З ким розмовляля синичка ?
а) з хлопчиком;
б) з дівчинкою;
в) з мишкою .
5) Що зробила дівчинка , коли прийшла додому ?
а) читала ;
б) малювала;
в) писала вірші .
6) Головна думка твору
а) Люби і бережи природу!
б) Кожна пора року по своєму прекрасна !
VIII рекомендоване завдання до дому
Переказувати казку .