Закріпити звуки [п], [п'], вивчити букву, що позначає цей звук; розвинути фонетичний слух, виконувати синтетичні т аналітичні дії зі звуками [п], буквою «пе», розвивати логічне мислення, пам'ять; вдосконалювати техніку читання; виховувати любов до рідного слова; збагачувати активний словник учнів.
Урок читання в 1 класі
(Буквар М. Захайрічук, В. Науменко)
Тема: Звуки [п], [п’], буква «пе».
Мета: Закріпити звуки [п], [п’], вивчити букву, що позначає цей звук; розвинути фонетичний слух, виконувати синтетичні т аналітичні дії зі звуками [п], буквою «пе», розвивати логічне мислення, пам’ять; вдосконалювати техніку читання; виховувати любов до рідного слова; збагачувати активний словник учнів.
Хід уроку:
І. Сьогодні продовжуємо подорожувати країною Мовознавією і вивчатимемо нову літеру.
Пік пампушки, і паски,
І пухкенькі пиріжки.
Пік для півника, для пташки,
Що сиділа на піддашку.
Павлик пекар і пічник,
Заповзятий трудівник.
ІІ. Вивчення нового матеріалу
Загадки Вінні-Пуха і П’ятачка (Відео)
1. По подвір’ю ходить птах
І співає по складах.
(Півень)
- Який перший звук ви чуєте? Вимовте його.
- Перший звук [п’] – пр. м’як, позн. [=].
2. Як веселка кольоровий, має здібності до мови.
Слово птаху лиш скажіть, він його повторить вмить.
(Папуга)
- Де ви почули звук [п]?
- Перший звук [п] – пр. тв., позн. [-]
- Скільки в цьому слові звуків [п]? (2)
3. Звук [п’] [=]
> П п
[п] [-]
4. Ознайомлення з літерами «пе», «Пе».
а) Аналіз букви (відео).
б) З яких елементів складається?
в) На що схожа? (думки дітей)
5. Друкування букв у зошитах.
Зіставлення великої і малої букви «пе»
Робота з підручником (Буквар М. Захайрічук, В. Науменко) ст. 82 - 83
1. Синтетичні звукові вправи.
2. Читання слів у складовій формі.
3. Робота над ланцюжком предметів.
- Назвати всі предмети.
- Що об’єднує їх?
- відшукайте назви предметів до звукових схем.
Фізкультхвилинка
4. Робота над лексичним значенням слів.
5. Робота над текстом «Бабуся захворіла» за О. Єфімовим
а) Читання слів у стовпчиках.
б) Читання вчителем тексту
- Що сталося з бабусею?
- Що зробив Єгорко?
в) Читання тексту учнями.
г) Вибіркове читання
- Про що йдеться в першому реченні? Прочитайте.
- Що зробив хлопчик? Прочитайте.
- Яке речення треба читати з питальною інтонацією?
- Прочитайте хором останнє речення. Як би ви зробили на місці Єгорка?
6. Побудова речень за схемами.
ІІІ. Висновок