«Я досліджую світ» у 3 класі
Кейс-урок
Чому рослини і тварини потребують охорони
Мета: охарактеризувати заходи охорони рослин і тварин; наголосити на цінності природи для життя людей, залежності якості життя людей від стану навколишнього середовища; вчити наводити приклади рослин і тварин Червоної книги України, пояснювати необхідність їх охорони; дотримуватися правил безпечної поведінки у природі (у лісі, на воді тощо); оцінювати власну поведінку і поведінку інших людей у природі; долучатися до природоохоронних заходів і ділитися інформацією про них з іншими; розуміти цінність природи для життя людей, залежність якості життя людей від стану навколишнього середовища; продовжувати вчити виявляти пізнавальну активність на уроках, співпрацювати і взаємодіяти з іншими у різних ситуаціях (навчання, гра); продовжувати формувати вміння працювати у спільноті, дотримуючись правил; виховувати дружні стосунки в класі, спільноті, розвивати увагу, мислення, мовлення.
Обладнання: мультимедійний комплект
Хід уроку
Створення позитивного психологічного клімату класу.
Весела пісенька дзвіночка
Нагадала про урок.
Я бачу ваші милі личка
І очі з безліччю думок.
Ми помандруєм в світ чудовий,
Що природою зовуть.
Та лиш кмітливість і увагу
З собою взяти не забудь.
Постановка проблемного питання
Чи потрібна допомога рослинам і тваринам?
Як же це потрібно робити розглянемо на уроці.
Пригадайте, що потрібно рослинам і тваринам для життя?
Робота з підручником.
З якої причини на Землі стає менше лісів?
Що спричиняє хвороби і загибель рослин і тварин?
Як зменшується кількість рослин і тварин через згубний вплив людини?
Яким чином людина піклується про популяцію рослин і тварин?
Робота зі світлинами
Знайдіть світлини, які можна підписати так:
Забруднення води Забруднення повітря Насаджування лісів Вирубування лісів
Які з них показують, що шкодить природі, а які – роботу з охорони природи?
Рухлива вправа.
Словникова робота
Гра «Знайди слова»
Дізнайтеся, якими засобами людина охороняє природу.
ЛІТСОРИБАЧЖУЗИЧЕРВОНАМАСТИПОДУХИ
ЦУКАЧОБІВИКНИГАЗЕВАРИТЬ
Робота з діаграмою.
Про що свідчать ці дані?
Чому люди створили Червону книгу?
5.Закріплення вивченого
Перегляд відео: Червона книга України
https://www.youtube.com/watch?v=hLydM0-gSt8
Які види рослин та тварин зустрічаються у нашій місцевості?
Як потрібно ставитись до них?
Фізкультхвилинка.
Робота в групах
Уявіть себе рідкісною рослиною чи твариною і зверніться за допомогою до людей.
Оцініть власні можливості для охорони рослин і тварин і запишіть на пелюстках.