Тема: Цикл з лічильником. Python. Черепашкова графіка.
Мета :
навчальна: формувати практичні навики складання алгоритмів з повторенням;
розвиваюча: розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки;
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, дисциплінованість
Тип уроку: комбінований
Очікувані навчальні результати:
ХІД УРОКУ
1. Інструктаж із БЖД
2. Перевірка домашнього завдання
3. Актуалізація опорних знань
4. Мотивацiя навчальної дiяльностi. Оголошення теми уроку
5.Сприйняття та усвідомлення нового матерiалу
За матеріалом відеоуроку:
https://www.youtube.com/watch?v=vkWJFod-SOQ&t=21s
Нагадаємо, який фрагмент алгоритму називається циклом?
Цикл – це фрагмент алгоритму, програми якого можуть виконуватись більше ніж 1 раз. В даному випадку число 6 вказує на кількість повторень певних дій і називається «лічільником циклу».
Тіло циклу – ті дії, що можуть повторюватись.
Нагадаємо, як намалювати квадрат виконавцеві Кенгуру?
Як можна зробити алгоритм виконання дій простішим? У цьому випадку можна застосовувати блок «повторити».
При створенні 5 квадратів застосовано вкладені цикли.
Робота з підручником:
Приклади:
Усне виконання вправ:
Фізкультхвилинка
6.Закріплення та осмислення нового матеріалу.
виконання вправ:
самостійне виконання:
додаткові завдання:
7. Практичне завдання
Записати у зошит:
Алгоритм створення програми із циклами.
І. Описати фрагмент програми для створення одного об’єкта, що повторюється (тіла циклу).
ІІ. Приготувати виконавця для створення наступного об’єкта.
ІІІ.Застосувати команду повторення.
Записати у зошит завдання та до них програми спочатку для виконавця Кенгуру, а потім - Черепаха:
Виконати завдання.
Для виконавця Кенгуру. Описати програму, що створює 5 рисочок, довжиною 1 крок та відступом 1 крок (по горизонталі).
Розв’язання:
І.Нарисувати 1 риску, ІІ. стрибнути на 1 крок. Кенгуру готовий малювати наступну риску.
Програма має вигляд:
Початок:
Зроби крок
Стрибни
Для виконавця Черепаха. Описати програму, що створює 5 рисочок, довжиною 50 кроків та відступом 50 кроків (по горизонталі).
Розв’язання:
І.1 рисочка:
Програма має вигляд:
from turtle import*
shape('turtle')
speed(100)
width(2)
color('blue')
fd(50) І. 1 рисочка:
up() ІІ. стрибок
fd(50)
down()
Для виконавця Кенгуру. Описати програму, що створює 5 рисочок, довжиною 1 крок та відступом 1 крок (по вертикалі).
Розв’язання:
І.1 рисочка:
Початок:
Повернись праворуч
Зроби крок
ІІ. Приготуватись малювати другу рисочку:
Повернись праворуч
Повернись праворуч
Стрибни
Повернись праворуч
Для виконавця Черепаха. Описати програму, що створює 5 рисочок, довжиною 50 кроків та відступом 50 кроків (по вертикалі).
Програма може мати вигляд:
from turtle import*
shape('turtle')
speed(100)
width(2)
color('blue')
rt(90)
fd(50)
rt(90)
rt(90)
up()
fd(50)
rt(90)
fd(50)
down()
Самостійно виконати завдання: розробити програми для створення 6 сходинок 1 крок на 1 крок для виконавця Кенгуру, а потім – 50 кроків на 50 кроків для виконавця Черепаха. Перевірені програми оформити у зошиті.
8.Пiдбиття пiдсумкiв уроку.
9. Пояснення домашнього завдання Опрацювати відповідний матеріал з підручника