Урок цивільної оборони у 2 класі

Про матеріал
Завдання уроку: • Ознайомити дітей з основними причинами пожеж, з первинними засобами пожежогасіння; • Вчити правильним діям при виникненні пожежі; • Вчити дотримуватися правил пожежної безпеки; • Навчати дій при виникненні пожежі; • Повторити телефон пожежної охорони; • Виховувати почуття відповідальності за своє здоров'я і життя, а також за здоров'я і життя оточуючих людей
Перегляд файлу

Криворізька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 50

 

 

Урок цивільної оборони у 2 класі

 

Тема: «101 - служба МНС». Дії при виникненні пожежі в будівлі.

 

 

 

Підготувала Дженжеря С.В .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета:

Ознайомити дітей з основами пожежної безпеки, з порядком дії при виникненні пожежі в будівлі. Розповісти про способи захисту під час пожежі, про правила поведінки в цих умовах. Закріпити знання і навички учнів з правил безпечної поведінки під час виникнення пожежі.

Завдання уроку:

• Ознайомити дітей з основними причинами пожеж, з первинними

засобами пожежогасіння;

• Вчити правильним діям при виникненні пожежі;

• Вчити дотримуватися правил пожежної безпеки;

• Навчати дій при виникненні пожежі;

• Повторити телефон пожежної охорони;

• Виховувати почуття відповідальності за своє здоров'я і життя, а також за здоров'я і життя оточуючих людей.

Обладнання уроку: чайнворд, картки, ілюстрації.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Введення в тему заняття

Учитель: Відгадайте загадку:

Рудий звір в печі сидить,

Рудий звір на всіх сердитий.

Він від злості їсть дрова,

Цілу годину, а може два.

Ти рукою його не руш -

Покусає всю долоню. (Вогонь)

учитель:

Ми всі з вами знаємо, що вогонь може бути другом, а може бути ворогом.

1. Виступ дітей

Вогонь - друг

Оволодіння цією найбільшою стихійною силою природи дало можливість людині забезпечити себе світлом і теплом. Вогонь допоміг людям розселитися по Землі, подолати несприятливі для життя людини кліматичні умови, що панували в окремих областях земної кулі.

Без вогню неможливе життя на Землі. Він потрібен усюди: в будинках і школах, на заводах і фабриках, на фермах і в сільськогосподарському виробництві. Вогонь плавить руду, допомагаючи людині отримати метал. Робота двигунів внутрішнього згоряння, польоти реактивних лайнерів і космічних кораблів стали можливими завдяки освоєнню і вмілому застосуванню могутньої сили вогню.

Вогонь - символ

З оголеними головами люди дивляться на вічний вогонь біля пам'ятників героям, беззавітно билися за Батьківщину. Вогонь, запалений від променів сонця в далекій Олімпії, несуть в факельній естафеті бігуни, велосипедисти, веслярі, яхтсмени, гімнасти, віддаючи данину шляхетним традиціям античного світу.

Вогонь - ворог

Він залишив свої сліди в історії всіх епох і народів. Тисячі міст і сіл зникли в гігантських язиках полум'я. Безцінні твори, створені розумом і талановитими руками попередніх поколінь, перетворилися в прах. Вогонь згубив мільйони людських життів. За своїми трагічними наслідками  пожежі не поступалися епідеміям, посухам та інших лих. Вогонь - ворог, якщо до нього ставляться недбало.

ІІІ. Робота над новим матеріалом

1. Причини виникнення пожежі

Зберіть з слів прислів'я. Поясніть її сенс.

ФОРТЕЦЯ МОЯ МІЙ ДІМ (Мій будинок - моя фортеця)

- Однак і вдома нас може чекати небезпека!

- Які небезпеки будинку ви знаєте?

З'єднайте лініями предмети і небезпеки, які вони несуть. (На картках)

Табурет, стілець

Розетка

Соковижималка

Чайник

ліки

обігрівач

опік

падіння

пожежа

удар струмом

отруєння

пошкодження пальця

У мене характер яскравий,

Апетит у мене жаркий.

Я можу з'їсти цілий будинок,

Вулицю, мікрорайон.

Мені досить іскри,

Щоб зметнулися вгору багаття.

Ти рукою мене не чіпай.

Обпечешся! Я - вогонь!

- Хлопці, подумайте і назвіть, з яких причин може виникнути пожежа?

Діти. Ігри з сірниками, непогашене вогнище, чи не вимкнений телевізор і т.д.

Учитель узагальнює.

• Необережне поводження з вогнем - сірники, багаття;

• Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей;

• Порушення правил безпеки при користуванні електропобутовими приладами;

• Порушення правил зберігання та використання горючих і

легкозаймистих рідин;

• Витік побутового газу;

• Необережне поводження з піротехнічними виробами (хлопавки, петарди, бенгальські вогні, феєрверки і т. Д.)

2. Правила пожежної безпеки в міській квартирі

Учитель: Пожежі небезпечні тим, що приносять людям величезні збитки, а найголовніше - забирають людські життя. Від одного непогашеного сірника може згоріти цілий будинок. Найкращий захист від пожежі - знання і дотримання правил пожежної безпеки.

Не балуйтесь у будинку з сірниками, запальничками.Це - одна з причин пожеж.

 Не залишайте без нагляду ввімкнені електроприлади, особливо праски, обігрівачі, телевізори, світильники та ін. Йдучи з дому, не забудьте їх вимкнути.

 Не забувайте вимикати газову плиту. Якщо відчуєте запах газу, не запалюйте сірників і не вмикайте світло. Терміново провітріть квартиру.

  Не сушіть білизну над плитою. Воно може спалахнути. Феєрверки, свічки, бенгальські вогні запалюйте подалі від ялинки, краще взагалі не вдома.

3. Гра «Докажи слівце»

- А зараз ми з вами  повторимо причини пожежі, я читаю вірш, а ви хором підказуєте причину пожежі.

Дим стовпом піднявся раптом,

Хто не вимкнув праску?

Червоний відблиск побіг,

Хто з сірниками грав?

Стіл і шафа згоріли разом,

Хто сушив білизну над газом?

Стовп вогню горище обгорнув,

Хто там сірники запалював?

Побіг пожежа у двір,

Це хто там палив багаття?

Полум'я стрибнуло в листя,

Хто у будинку палив траву?

Хто кидав у вогонь при цьому

Незнайомі предмети?

4. Робота в групах. Дії при виникненні пожежі

Учитель. А чи знаєте ви, що потрібно робити при виникненні пожежі?

Діти. Покликати на допомогу дорослих, викликати пожежну машину за номером 101 і т.д.

- Зараз кожна група отримає картки, підготується по ним і розповість про те, що потрібно робити при виникненні пожежі в оселі.

1 група - ваші дії при загорянні телевізора.

1. Знеструмити телевізор (витягнути вилку з розетки).

2. Повідомити в пожежну охорону по телефону 101.

3. Якщо горіння продовжується, накрити телевізор

щільною тканиною, підходячи до телевізора з боку, можна його

облити водою.

4. Якщо ви не в силах впоратися з вогнем, покинути

приміщення, щільно закривши двері, вікна. Повідомити сусідам.

2 група - ваші дії в задимленому приміщенні, якщо є можливість виходу.

1. Зателефонувати в службу порятунку «101».

2. Дихати через мокру тканину.

3. Рухатися, пригнувшись або поповзом до виходу.

4. Не входити туди, де велика концентрація диму.

5. Щільно закривши за собою двері, рухатися уздовж стіни до сходів.

3 група - ваші дії в разі, коли вогонь відрізав шлях до виходу.

1.Позвоніть в службу порятунку «101»

2. Заткнути ганчірками усі щілини в дверях, поливати двері водой.7

3. Створити запас води у ванній кімнаті.

4. Перебувати краще на підлозі біля вікна, дихаючи через мокру тканину, або вийти на балкон.

5. Взяти з собою мокру ковдру, щоб захиститися від вогню (якщо почне проникати), ліхтарик і яскраву ганчірку для сигналу рятувальникам.

учитель:

Щоб з пожежею боротися вміло,

Знати кожному потрібно пожежна справа!

Пожежні навички вам знадобляться,

Потім щоб знати, як з вогнем звертатися.

5.Гра «Вогонь - вода»

Вибирається ведучий за бажанням,або іншим способом. Коли ведучий голосно говорить: «Вогонь» - всі починають присідати, коли говорить: «Вода» - всі починають стрибати. Ведучий намагається заплутати гравців, повторюючи іноді поспіль одне і те ж слово, змінюючи при цьому інтонацію, роблячи рухи, відповідні іншому слову.

6.Первинні  засоби гасіння пожежі

Кожній групі дається завдання - зібрати слово. З якого вийде-первинним засобом гасіння пожежі.

Вода, пісок, земля, вогнегасники, мильний розчин, порошок.

7. Закріплення. Гра «Це я, це я, це все мої друзі!»

Учитель: А зараз ми з вами пограємо в гру на увагу. Я буду

питати, а ви, якщо згодні, відповідайте «ЦЕ Я, ЦЕ Я, ЦЕ

ВСІ МОЇ ДРУЗІ! », А якщо немає, то хлопайте в долоні.

Хто, почувши запах гару, повідомлять про пожежу?

Хто, з вас помітивши дим, закричить «Пожежа! Горимо! »?

Хто з вас пустує з вогнем, вранці, ввечері і вдень?

Хто, відчувши газ в квартирі, подзвонить по «104»?

Хто від маленької сестрички непомітно сховає сірники?

Хто з вас пустує з вогнем? Признавайтесь чесно в тому!

Хто вогнища не розпалює і іншим не дозволяє?

Хто, завзятий і веселий, вірність правилам зберігаючи,

Береже рідну школу від вогню?

Хто підпалив траву біля будинку, підпалив непотрібне сміття,

А згорів гараж знайомих і будівельний паркан?

Хто сусідської дітлахам пояснює у дворі,

Що гра з вогнем недарма завершується пожежею?

Хто крадькома в куточку палив свічку на горищі;

Загорівся старий стіл, ледве сам живий пішов?

V. Підсумок заняття

1. Конкурс малюнка. Робота в групах

Учитель. З вогнем потрібно бути гранично обережним. Коли він використовується в керованої ситуації, він дуже допомагає в житті, і багато процесів неможливі без нього. Але в руках безвідповідальних людей вогонь стає дуже небезпечним. Кожна група намалює свій малюнок, щоб люди і діти знали, як небезпечний вогонь!

2. Рефлексія

Діти, що вам запам'яталося?

Що нового ви дізналися?

Які висновки зробили?

 

Описание: I:\DCIM\119___06\IMG_1871.JPG

 

Описание: I:\DCIM\125___12\IMG_2679.JPG

Описание: I:\DCIM\128___03\IMG_2806.JPG

Описание: I:\DCIM\128___03\IMG_2797.JPG

Описание: I:\DCIM\128___03\IMG_2802.JPG

doc
Додано
18 листопада 2019
Переглядів
572
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку