Тема. Вступ. Давайте познайомимось. Я – економіка.
Мета. Познайомити учнів з новим предметом «цікава економіка», поняттям «економіка», для чого потрібні людині знання з економіки; розвивати вміння аналізувати; збагачувати словниковий запас; виховувати колективізм, вміння працювати в групі.
Обладнання: предметні малюнки, ребуси, плакати, таблиці.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вчитель
Вже давно живуть у світі
Поміж нас – серед людей –
Працьовитість і неробство,
Наполегливість і лінь.
Працюй! Не лінись!
Економіки учись!
ІІ. Вступна бесіда
/Діти відгадують ребус і записують у зошити слово «економіка»/.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
- Отже, сьогодні ми з вами ознайомимось з тим, що означає поняття «економіка».
- Ваші батьки кожного дня працюють, будують будинки, готують їжу, виховують дітей, ведуть домашнє господарство. Як правильно це робити, нас вчить економіка.
- Слово «економіка» походить від давньогрецького «ойкономія», що означає правила домашнього господарювання.
Діти записують в словнички визначення поняття «економіка».
Завдання для дітей:
– Яке відношення до економіки мають події описані у вірші?
/Учень читає вірш/.
Я умію танцювати,
сама себе одягати,
вмію ліжечко стелити,
поливати в хаті квіти,
вмію з мамою на кухні
мити ложки, миски, кухлі.
Це робота невеличка,
та я – добра ученичка.
Вчитель
Щоб продовжити урок
Із-за парт мерщій на крок.
Стали рівно, мов дуби.
Потім всі знайшли гриби.
Піднялися, мов смереки,
Потягнулися далеко.
Руки ставимо у боки
І скачемо, мов сороки.
І прогнулись, мов берізки,
Потім витерли геть слізки.
Всі плечима повели.
Втомлені мов не були.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу
Вчитель
/Відповіді дітей/.
/Вчитель роздає групам конверти, в яких написані і розрізані на літери слова.
/Вчитель роздає групам конверти , в яких написані і розрізані на літери слова/.
1 група: слово «економіка» ;
2 група: слово «домашнє господарство»;
3 група: слово «економія».
(Групи складають слова і записують їх на дошці.)
V. Підсумок уроку
Вчитель