Урок-дебати на уроці історії України на тему: «Виправдати чи засудити розгортання «Революції на граніті» 2-17 жовтня 1990 року?» (11 клас)

Про матеріал
Мета уроку: навчитися аналізувати історичні події, явища та причини розгортання революції; вчитися формулювати, висловлювати та доводити власну точку зору; вчитися працювати у команді; набуття комунікативних здібностей; виховна мета уроку – прививати любов до Батьківщини і рідної історії; Тип уроку: урок – дискусія Обладнання: зошити; ручки; таймер; дошка; маркери; Міжпредметні зв’язки: всесвітня історія; українська література;
Перегляд файлу

Тема уроку: Урок-дебати на уроці історії України  на тему: «Виправдати чи засудити розгортання «революції на граніті» 2-17 жовтня 1990 року?»  (11 клас)

Мета уроку: навчитися аналізувати історичні події, явища  та причини розгортання революції; вчитися формулювати, висловлювати та доводити власну точку зору; вчитися працювати у команді; набуття комунікативних здібностей; виховна мета уроку – прививати любов до Батьківщини і рідної історії;

Тип уроку: урок – дискусія

Обладнання: зошити; ручки; таймер; дошка; маркери;

Міжпредметні зв’язки: всесвітня історія; українська література;

Структура уроку

1. Організаційний момент 1 хв.

2. Повідомлення теми та завдань уроку 2 хв.

3. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності 2 хв.

4. Повідомлення правил дебатів та поділ учнів на дві команди 5 хв.

5.  Проведення дебатів 30 хв.

6. Підбиття підсумків дебатів 3 хв.

7. Повідомлення домашнього завдання 2 хв.

Хід уроку

  1. Організаційний момент
  1. Привітання;
  2. Перевірка присутності учнів;
  1. Повідомлення теми та завдань уроку

Тема уроку: Урок-дебати на уроці історії України  на тему: «Виправдати чи засудити розгортання «революції на граніті» 2-17 жовтня 1990 року?»

Завдання уроку:

  1. Подискутувати на тему причин, перебігу та результатів «революції на граніті», що відбулась у жовтня 1990 р.;
  2. З’ясувати результати і наслідки революції;
  3. Навчитися висловлювати та доводити власну точку зору;
  4. Навчитися роботі в команді;
  5. Вдосконалити комунікативні навички;
  6. Виховне завдання уроку – прививати учням любов до Батьківщини, своєї історії та цікавість до історичних явищ, подій та процесів;
  1. Мотивація навчальної діяльності

На уроці ми спробуємо виправдати чи засудити організаторів та учасників так званої «революції на граніті» 1990 року: подискутуємо про причини, перебіг та наслідки революції для державотворчого процесу в Україні. Буде точно цікаво і пізнавально!

  1. Повідомлення правил дебатів та поділ учнів на дві команди.

Вчитель повідомляє правила (3 хв.):

  •                  Клас ділиться на дві команди (вчитель ділить порівно команди)
  •                  Одна команда має виступати «за виправдання» , інша – “засудження”.
  •                  Для підготовки аргументів командам дається 5 хв.
  •                  Після того, як аргументи готові, кожна команда виставляє свого спікера, котрий буде захищати аргументи своєї команди; на виступ дається по 3 хвилини для кожної команди;
  •                  Після виступів, команди мають час на контраргументи (2 хв.)
  •                  Виступають наступні (вже інші) спікери з контраргументами ( їхнє завдання – заперечити аргументи суперників), час для виступу – 3 хвилини.
  •                  Наступний етап – підготовка висновків  та доведення своїх аргументів, час підготовки – 2 хвилин.
  •                  Виступ спікерів для висновку – 2 хвилин.
  •                  У кінці вчитель підводить підсумки дебатів (2 хв.)
  1. Проведення дебатів згідно правил гри.
  2. Підбиття підсумків дебатів.
  •                  Вчитель ставить оцінки найактивнішим учням; (для цього учитель спостерігає за працею учнів)
  1. Повідомлення домашнього завдання: підготувати презентацію про одного з лідерів державотворчого процесу в Україні на початку 1990 рр. (на вибір учня)

 

 

 

doc
До підручника
Історія України (рівень стандарту, академічний) 11 клас (Струкевич О.К., Романюк І.М., Дровозюк С.І.)
Додано
8 червня 2020
Переглядів
532
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку