7 грудня о 18:00Вебінар: Як перетворити традиційний офлайн-урок на сучасний онлайн-урок

Урок державності з нагоди Незалежності України та прийняття Конституції

Про матеріал

Держава — це найвища форма організації суспільства, яка забезпечує захист та погодження індивідуальних, групових та загальносуспільних інтересів за допомогою права на певній території. Державні символи — це закріплені в законодавстві країни офі­ційні знаки (зображення, предмети) чи звукові вираження, які в ла­конічній формі виражають одну або декілька ідей політичного чи іс­торичного характеру та символізують суверенітет держави. Незалежність — можливість приймати самостійні рішення, які підкорюються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів. Незалежність для держави – політична самостійність, відсутність підлеглості, суверенітет.

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок державності з нагоди Незалежності України та прийняття КонституціїРозробила: класний керівник групи № 27/2 Тарнаська Л. П. «Світи і сяй, моя державо!»

Номер слайду 2

Мить сокровенна, як вишня в цвіту. Сяють слова, золоті і нетлінні,Рідні до болю, рівні життю: Ти народився на Україні!                                    В. Бойченко

Номер слайду 3

Словник: Держава — це найвища форма організації суспільства, яка забезпечує захист та погодження індивідуальних, групових та загальносуспільних інтересів за допомогою права на певній території. Державні символи — це закріплені в законодавстві країни офі­ційні знаки (зображення, предмети) чи звукові вираження, які в ла­конічній формі виражають одну або декілька ідей політичного чи іс­торичного характеру та символізують суверенітет держави. Незалежність — можливість приймати самостійні рішення, які підкорюються власним бажанням та інтересам і не потребують зовнішніх вказівок та наказів. Незалежність для держави – політична самостійність, відсутність підлеглості, суверенітет.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Перш ніж розпочати нашу виховну годину давайте спробуємо відповісти, що таке для кожного з вас Україна. Давайте спробуємо підібрати епітети, які б характеризували слово «Україна».

Номер слайду 7

Бути українцем – значить пишатися своєю Батьківщиною. А нам є чим пишатися: Україна  – одна з найбільших держав у Європі. В енциклопедії сказано: «Україна – держава у Схiднiй Європі, територія якої простягається iз заходу на схід на 1 316 км. На її території проживає  48   млн.   людей».   Наша  Україна  - Незалежна  держава.  У   цьому   році 24 серпня  їй виповнилося 26 років. Як ви розумієте слово «незалежна»?

Номер слайду 8

Щоб наш виховний захід пройшов цікаво, пропоную провести його у формі усного журналу. Отож, сторінка перша «НАШ ГІМН – ПІСНЯ МУЖНІХ».2017 рік –  рік відзначення Україною 26-ліття своєї незалежності. Дорогою ціною вона нам дісталася, скільки крові і сліз було пролито нашими земляками за те, щоб сьогодні у цьому класі око нам милував жовто-блакитний прапор і Володимирський тризуб, щоб могли ми на всі груди, з високо піднятими го­ловами співати: «Ще не вмерла України…».

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Сторінка друга «НЕЗАЛЕЖНІСТЬ –  НАЗАВЖДИ!»Український інститут національної пам’яті назвав 2016-17 роки Роками Державності – на честь низки історичних подій, які привели до проголошення, а потім відновлення Україною незалежності у ХХ столітті. Давайте пригадаємо історію здобуття Україною своєї неза­лежності.

Номер слайду 11

З проголошенням незалежності України змінилося і ставлення світу до нашої держави, бо і справді викликає повагу лише той народ, який уміє відстоювати свою свободу та якому властива національна самосвідомість. Тому ми повинні пишатися тим, що живемо на цій славетній землі і з гордістю та гідністю звемося українцями. Важливим кроком до відновлення історичної справедливості, відродження української державності як ідеї соборності українського народу та його земель стало прийняття 16 липня 1990 року Верховною  Радою України Декларації про державний суверенітет. У документі було визначено найбільш принципові позиції, які орієнтували народ на створення самостійної, правової держави, на розвиток демократії, всебічне забезпечення прав і свобод людини.

Номер слайду 12

Прийняття Акта про незалежність — це тільки перший крок до державотворення.  Що ж робити далі? Потрібно починати із себе, з виховання в собі почуття відповідальності. Треба зрозуміти, що ніяка гарна влада, ні фінансова допомога Заходу й української діаспори не зможуть створити для нас багату і квітучу країну. Кожен чесний громадянин повинен нести відповідальність за побудову нової, багатої, справді вільної держави. Відповідальне ставлення до своєї ділянки праці повинне стати не декларацією, а нормою життя, боргом перед Вітчизною.

Номер слайду 13

Сторінка третя  «МИ – СВІДКИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ». Революція Гідності довела, що український народ єдиний. Тепер маємо і в нашій історії такі події, що перед усім світом засвідчили прагнення українського народу до вільного, щасливого життя. Анексія Криму, псевдореферендуми в Донецькій та Луганській областях, сотні невідомих, похованих у братських могилах… Це далеко не всі страхіття, які випали на долю українського народу. історія – це ми… Ми з вами живемо у непростий час – час змін. Нині країна переживає надскладний етап становлення державності. Але ми зуміємо вистояти та врятувати своє майбутнє. Дуже важливо, щоб кожен громадянин України згадав, за що він любить свою країну, свою рідну землю. І кожен усвідомив, за що боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям «Небесна сотня» і на цей час на сході України в зоні АТО гинуть наші хлопці.

Номер слайду 14

Сторінка четверта «НАМ Є ЧИМ ПИШАТИСЯ!»Тому, що …. Україна – найбільша країна, яка знаходиться повністю в Європі. В Україні, у містечку Рахові, в оточенні мальовничих Карпат знаходиться географічний центр Європи. Автор першої в світі Конституції – український політичний і громадський діяч Пилип Орлик. 5 квітня 1710 р. його обрали гетьманом Запорізького війська. У цей же день Пилип Орлик оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького». У США Конституцію прийняли в 1787 р., у Франції та Польщі — тільки в 1791 р. Найдовший у світі тролейбусний маршрут 96 км з’єднує Ялту й Сімферополь. Найглибша у світі станція метро «Арсенальна» знаходиться в Києві і сягає 105,5 м. Трембіта – найдовший музичний інструмент у світі. Українці розробили літак Ан-225 «Мрія» із найбільшою у світі вантажопідйомністю. В Україні зосереджено чверть світового запасу чорнозему. Олешківські піски – найбільша пустеля Європи, яка простягається на160 тис. га. Пам’ятники Т. Г. Шевченку встановлено понад у 1200 містах світу і за кількістю поступаються лише Будді. Територією України пролягав один з найбільших історичних транспортних шляхів — «шлях із варяг у греки»— система річкових шляхів і волоків між ними завдовжки 3 тис. км, що пов’язувала північні землі Давньої Русі з південними руськими землями та Балтійське море з Чорним. Протягом усієї давньої історії Україна-Русь виступала мостом між світами Східної Європи і Давнім Сходом, Європою античною, візантійською і латинською. Україна посідає четверте місце у світі за кількістю громадян з вищою освітою. Населення України належить до найбільш освічених, а кількість людей з вищою освітою на душу населення — вища за середньоєвропейський рівень).

Номер слайду 15

Сторінка п’ята «Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ, УКРАЇНО!» Залишилася остання сторінка нашого журналу. Хочу запропону-вати вам перевірити свої знання про Україну та її історію, відповівши на запитання вікторини.

Номер слайду 16

Запитання: Коли вперше в історії з’явилась згадка про Україну? (Слово «Україна» вперше зустрічається у Київському літописі, 1187 рік)Великий князь, який побудував Золоті ворота та Софійський собор у Києві? (Ярослав Мудрий)Автор слів Гімну України? (П. Чубинський)Хто був першим президентом України? Коли? (М. Грушевський, 1918 р.)Коли утворилася незалежна держава Україна? (24 серпня 1991 р.)Коли було прийнято чинну Конституцію України? (28 червня 1996 р.)Хто автор першої у світі Конституції? (Пилип Орлик)Про що йде мова у такому вислові: «Кордони можна відновити. А якщо втратити…, то це навічно». Що втрачається навічно? (Мова народу)Яка обов’язкова вимога була до того, хто вступав до козацького війська? (Знання української мови)Хто був, є і залишається в серцях українців Кобзарем? (Т. Шевченко)Найкоротша центральна вулиця Європи. Її довжина усього 1225 м. (Хрещатик)Перший космонавт України – це … (Леонід Каденюк).

Номер слайду 17

 Нам слід пам’ятати про численні жертви наших співвітчизників, що були покладені на вівтар незалежності, соборності, державності. Маємо знати, що спільними зусиллями український народ вистоїть та переможе. Україна стане економічно багатою, духовною, незалежною та демократичною державою. Бути українцем – значить вірити в Україну, як вірили в неї генії і безстрашні захисники українського народу. Така віра робить людину щасливою від свідомості того, що вона разом зі своїм народом, що вона – частка його загального життя і служить своїй Батьківщині.

pptx
Додано
28 березня 2019
Переглядів
344
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку