Відкритий урок математики у 5 класі
Тема: «Поняття десяткового дробу. Читання та запис десяткових дробів».
Тип уроку: відкриття нових знань
Мета: знайомство з поняттям десяткового дробу
Цільові установки для досягнення результатів:
особистісні: дають адекватну оцінку результатам своєї навчальної діяльності, виявляють пізнавальний інтерес до вивчення предмета, способів вирішення нових завдань;
предметні: читають та записують десяткові дроби; прогнозують результат обчислень;
міжпредметні: регулятивні: визначають мету навчальної діяльності, здійснюють пошук засобів її досягнення;
пізнавальні: передають утримання в стислому або розгорнутому вигляді;
комунікативні: вміють оформляти думки в усному та письмовому мовленні відповідно до мовленнєвої ситуації.
Обладнання: комп'ютер, інтерактивна дошка.
Хід уроку
Етап уроку |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
Організаційний
|
Слайд 1 Перевірте, будь ласка, готовність до уроку. На парті повинні лежати щоденник, підручник, зошит, пенал з письмовим приладдям; акуратно покладіть все на край столу
|
Перевіряють наявність всього необхідного для роботи на уроці, акуратність розташування |
Усна робота
|
Сьогодні ми свами познайомимося з новою темою. Щоб дізнатися, що за нові знання, вам необхідно виконати ряд завдань і відповісти на запитання. Чи готові? Слайд 2 Які числа ми з вами вже вивчили? Які числа вам відомі? Які дроби ви знаєте?
Давайте попрацюємо усно: Слайд 3,4,5 Назвіть серед цих чисел натуральні, звичайні дроби, змішані числа Слайд 6 Діти, подивіться на числа на слайді. Що поєднує всі ці числа? Що в них спільного? Вірно. Такі числа називають десяткові дроби. Знайомство з такими числами буде темою нашого уроку Слайд 7 Відкриваємо зошити, беремо ручку в руку і пишемо: «Вісімнадцяте лютого Класна робота." Тема уроку: Десяткові дроби.
|
Готові
Натуральні числа Дробні Правильні Неправильні Змішані числа
Називають
Вони з комою
|
Постановка мети уроку. Пояснення нового матеріалу. |
Слайд 8 Мета нашого уроку дізнатися, що таке десяткові дроби, навчитися їх правильно записувати та читати, а також скільки цифр потрібно ставити після коми. Пояснення нової теми Слайд 9 Слайд 10 Числа із знаменником 10; 100; 1000, 10000 …. домовилися записувати без знаменника, для них вигадали зручну «одноповерхову» форму запису. Записуємо у зошит: = 0,1; = 0,001; = 0,01; = 0,0001 Слайд 11 Таблиця розрядів. До коми – це ціла частина, після коми – дробова частина. Відкрийте підручник на сторінці 202. Слайд 12-16 Як читаються десяткові дроби? При читанні десяткового дробу спочатку називають його цілу частину, додаючи слово «ЦІЛИХ», а потім називають дробову частину, додаючи назву останнього розряду. Дивимося в таблицю та читаємо дроби. Слайд 17-21 Алгоритм запису десяткового дробу. Записуємо алгоритм у зошит.
|
|
Закріплення знань
|
Слайд 22 Запишіть числа у вигляді десяткового дробу. ; 1 Слайд 23-30 А тепер пограємо у гру «Прочитай дріб» На слайді таблиця, в лівому стовпці якої словесний опис десяткового дробу, праворуч 3 варіанти відповіді, під кожною-літера. З'єднайте правильно на ваш погляд записаний десятковий дріб з буквою. Літери до кожного дробу виписуєте до ряду. Яке слово ви отримаєте? Слово МОЛОДЦІ №802 |
|
Зворотній зв'язок. Самостійна робота |
Виконайте, будь ласка, самостійну роботу за варіантами. Слайд 31 Самооцінювання Слайд 32 |
|
Підбиття підсумків уроку |
Наш урок незабаром закінчиться. Якою була сьогодні тема уроку? Що Ви сьогодні нового дізналися? Чого Ви сьогодні навчилися? Слайд 33
Ви сьогодні великі молодці. |
Десятковий дріб. Познайомилися з поняттям десяткового дробу, вміємо читати та записувати десяткові дроби. Знаємо скільки цифр має бути після коми у десятковому записі звичайного дробу. |
Домашнє завдання |
Слайд 34
§30, стор. 201, Слайд 35 |
Записують у щоденники |
П’ять цілих дві десятих |
5,02 |
5,2 |
5,002 |
Т |
М |
Р |
|
Нуль цілих вісімдесят три сотих |
0,083 |
0,803 |
0,83 |
У |
Е |
О |
|
Три цілих двадцять п’ять сотих |
3,25 |
3, 205 |
3,025 |
Л |
К |
Б |
|
Шістнадцять цілих п’ять сотих |
16,5 |
16,005 |
16,05 |
Е |
И |
О |
|
Вісімнадцять цілих вісім сотих |
18,08 |
18,8 |
18,008 |
Д |
Р |
В |
|
Тридцять три цілих сто п’ять тисячних |
33,105 |
33,1005 |
33,15 |
Ц |
П |
Х |
|
Дванадцять цілих три тисячних |
12,03 |
12,3 |
12,003 |
И |
А |
І |
м |
0 |
л |
о |
д |
ц |
і |
Самостійна робота (ТЕСТ)
Варіант-І
Подайте число у вигляді десяткового дробу:
1) А). 0,2 Б) 0,02 В) 2,0
2) А) 0,007 Б) 0,07 В) 0,7
3) А) 8,06 Б) 8,6 В)0,86
Запишіть десятковий дріб у вигляді звичайного дробу:
4)0,13 А) Б) 1 В)
5) 0,05 А) Б) В)
6) 6,3 А) Б) 63 В)
ВІДПОВІДІ:
Варіант-І
1- А
2- Б
3- Б
4- А
5- Б
6- В
Варіант- ІІ
Подайте число у вигляді десяткового дробу:
1) А). 0,093 Б) 0,93 В) 9,3
2) А) 0,04 Б) 0,004 В) 0,4
3) А) 5,03 Б) 5,3 В)0,53
Запишіть десятковий дріб у вигляді звичайного дробу:
4)0,33 А) Б) 3 В)
5) 0,08 А) Б) В)
6) 8,2 А) Б) 82 В)
ВІДПОВІДІ:
Варіант-ІІ
1- Б
2- А
3- Б
4- А
5- Б
6- В
Слайд 1
Слайд 2
Слайд 3
Слайд 4
Слайд 5
Слайд 6
Слайд 7
Слайд 8
Слайд 9
Слайд 10
Слайд 11
Слайд 12
Слайд 13
Слайд 14
Слайд 15
Слайд 16
Слайд 17
Слайд 18
Слайд 19
Слайд 20
Слайд 21
Слайд 22
Слайд 23
Слайд 24
Слайд 25
Слайд 26
Слайд 27
Слайд 28
Слайд 29
Слайд 30
Слайд 31
Слайд 32
Слайд 33
Слайд 34
Слайд 35