Тема уроку: Дії з десятковими дробами.
Мета уроку: Формувати вміння і навички виконувати дії додавання, віднімання, множення десяткових дробів;
Розвивати логічне мислення учнів, пам'ять, творчу активність, обчислювальні навички;
Виховувати доброзичливість, уважність, самостійність, цікавість до математики, шанування народних звичаїв і традицій, любов до України.
Обладнання: картки із завданнями для учнів, додаткові задачі для гостей.
Тип уроку: комбінований.
Форма проведення уроку: подорож по днях тижня масляної.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
Звіт учнів про готовність класу до уроку.
ІІ. Ознайомлення з темою і метою уроку.
ІІІ. Виконання вправ.
Учитель . Ви, мабуть, добре знаєте, що цей тиждень носить назву масляний. Це бал молочних страв і тістечок, налисників і млинців, вареників із сиром, добре приправлених сметаною.
Кожен день тижня, починаючи з понеділка, має свою назву, тому і ми свою роботу зробимо за назвами днів
Понеділок – зустріч масляної.
Зустрічаємо масляну таким завданням:
Повторюємо все про десяткові дроби: записати у вигляді десяткового дробу звичайний дріб , 3;
назвати розряди десяткового дробу 34,25487;
між якими натуральними числами розміщене число 63,18?
Прочитати числа: 3,04; 12,4192; 0,005; 0,0304.
Чи рівні десяткові дроби 5, 32; 5,320; 5,3200; 5,32000?
У числах стерли кілька цифр і замість них поставили зірочки. Порівняйте ці числа:
35*** і 32***; 2) 52* і **98.
Обчислити усно 12,5+3,7; 1-0,6; 37,36 – 5,46;
2,6 25,3·0,1.
Молодці, діти. Ви добре зустріли масляну.
Другий день тижня – загравання.
В цей день починаються веселі ігри.
А ми розв’яжемо цікаву задачу – рецепт смачних млинців.
Для того, щоб приготувати млинці для 6 чоловік, беруть 8 столових ложок муки по 0,025кг у ложці, молока у 3 рази більше, ніж муки, олії у 4 рази менше, ніж муки, яйця 3 штуки по 0,09кг, цукру - у 5 разів менше, ніж муки. Скільки всього продуктів потрібно, щоб приготувати млинці для вашого класу? (У класі 18 учнів) (1 ст.л. олії - 0,025 кг).
Розв’язання:
1). 0,025·8=0,20 кг - потрібно муки;
2) 0,2·3=0,6 кг молока;
3) 200:4 =50 г =0,05 кг олії;
4) 200:5 = 0,04 кг цукру
5) 0,09·3 = 0,27 кг вага яєць
6) 0,2+0,6+0,05+0,04+0,27 = 1,16 кг вага всіх продуктів;
7) 1,16·3 =3,48 кг вага продуктів для всього класу.
Відповідь. 3,48 кг вага всіх продуктів для всього класу.
Середа – ласунка.
На першому місці у цей день, звичайно, частування млинцями. Робота в парах. Сильніший учень частує свого товариша своїми знаннями, пояснює виконання вправи , яку отримали, або приготували вдома. Обчислити зручним способом
0,37·4,6 – 1,8·0,37 + 0,37·7,2. (відповідь 3,7)
Четвер.
А от як називається четвер на масляну, ви дізнаєтесь самі, розв’язавши завдання
9,2-6,25
(2,45+0,276) +4,55
0,2·32,8·5
3,18·7,8+3,18·2,2
5,89·100·0,12·0
59,8·4,9 – 59,7·4,9; 0,4·17·2,5
Відповіді: 4,7 2,95 7,276 32,8 31,8 0 0,49 17
Р О З Г У Л Я Й
Люди гуляли, і ми з вами відпочинемо - зробимо фізкультхвилинку.
(відео фізкультхвилинки 1-2 хв.)
П’ятниця - тещині вечорниці, коли родичі ходить один до одного в гості на гостину. До нас теж завітали гості, і ми будемо їх пригощати. Кожному приклад, математичну загадку. Доки гості працюють, ми розв’язуємо такий приклад
9*,7*5 - *4,*6* = 34,841;
Субота – дівочі вечорниці, де збиралася молодь і розповідала щось цікаве. Наші учні теж підготували деякі новини і зараз всі послухають розповідь. (Про виникнення десяткових дробів, виникнення звичайних дробів. Ст.169 Мерзляк).
Неділя – проводи масляної.
Так і ми з вами проведемо підсумок нашого уроку.
Домашня робота:
Повторити правила множення на розрядну одиницю 10, 100,…, властивості множення, № 1344, 1366.