Урок "Дикі та свійські тварини"

Про матеріал
Дана розробка містить конспект уроку з курсу "Я досліджую світ" для 1 класу за темою "Дикі і свійські тварини"
Перегляд файлу

Урок№38. Тема: Дикі і свійські тварини.

 Очікувані результати:  учні мають уявлення про тварин, їх різноманітність в природі; усвідомлюють відмінність між дикими та свійськими тваринами; пояснюють де живуть тварини; використовують знання про звірів та їх особливості.

Мета:

формування предметних компетентностей:

розширити і поглибити знання дітей про тварин, навчити розрізняти тварин за класами; розширити уявлення про диких та свійських тварин, їх місце існування та харчування; виховувати повагу один до одного, чуйність по відношенню до тварин, дбайливе ставлення до домашніх тварин, почуття турботи.

формування ключових компетентностей:

компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій – допитливість, прагнення шукати і пропонувати нові ідеї; самостійно чи в групі спостерігати та досліджувати; формулювати припущення і робити висновки на основі проведених дослідів; пізнавати себе і навколишній світ шляхом спостереження та дослідження;

вільне  володіння  державною  мовою  - уміння  правильно,  точно,  виразно  передавати  свої  думки  засобами мови та мовлення; володіння культурним науковим та професійним мовленням з метою дії на розум та почуття; удосконалення своєї мовленнєвої культури як гуманітарної складової особистості;

вміння вчитися – включатися  в  роботу  відразу  після  вказівки вчителя, правильно висловлюватися, зосереджено слухати вчителя, відповідати на запитання, вчити застосовувати вивчені правила на практиці;

здоров'язбережувальна  правильно організовувати навчальну діяльність – змінювати види роботи, щоб запобігти втомлюваності учнів, формувати     в учнів вміння активно рухатись під час фізкультхвилинки;  дбайливе ставлення до власного здоровя і збереження здоровя інших людей;

екологічна компетентність - дотримання правил природоохоронної поведінки, ощадного використання природних ресурсів, розуміючи важливість збереження природи для сталого розвитку суспільства.

 

 

Обладнання та наочність: підручники, мультимедійна презентація,

Хід уроку

 

  1. Організаційно-мотиваційний етап

Слайд 2. Створення позитивного психологічного клімату в класі.

  •          Добрий день, шановні діти!

Потихеньку всім сидіти.

Ми сюди прийшли учитися,

Не лінитися, а трудитися! 

Мотивація  навчальної  діяльності

Слайд 3.

- Діти, з яким настроєм ви сьогодні прийшли на урок?

Слайд 4. Ранкове коло.

Слайд 5. Ранкове коло. Гра “Фантазери”

Уявіть, що трапилося диво — і ви перетворилися на тваринку. Виберіть, ким ви хочете бути. Ви — тваринка, тому можете рухатися так, як вона, видавати ті самі звуки, поводитися так само. Для цього ви можете використовувати всю класну кімнату. Спробуйте відчути задоволення, радість, спокій, адже ви робите те, що вам заманеться.

Слайд 6. Хвилинка фенологічних спостережень.

  •          Привіт, друзі!
  •          А яка зараз пора року?
  •          Який місяць?
  •          Яке сьогодні число?
  •          Яким було вранці небо, коли ми йшли до школи?
  •          Що стосовно опадів?
  •          Кому відома температура повітря?
  1. Актуалізація опорних знань

Слайд 7-10. Відгадай загадки.

Маю сірий кожушок,

куций хвостик,

довгі вуса.

 

У нашої бабусі

сидить дід у кожусі, проти печі гріється,

без води умиється.(котик)

 

В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має.

Їй на місці не сидиться.

Як зовуть її?…(лисиця)

 

Має дуже прудкі ніжки,

Наставляє грізно ріжки

На великого собаку.

Той сховався з переляку.

А дасте ви їй травиці,

Кухлик чистої водиці —

Молочком вас пригостить.

Хто вона? Ану скажіть!(коза)

Слайд 11-12. Запамятай!

  •          Тварин, які живуть у природі, самі собі шукають їжу – називають дикими.
  •          Тварин, яких утримують люди, годують їх, піклуються про їх дитинчат називають – свійськими.

Повідомлення теми і мети уроку 

  •          Сьогодні на уроці ми дізнаємося про життя диких і свійських тварин, уточнимо і перевіримо наші знання про користь , яку приносять свійські та дикі тварини, та  будемо вчитися дбайливо доглядати за свійськими тваринами.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота з підручником.

     Слайд 13. Назви тварин.

  •          Назви тварин. Розкажи, які з них дикі? Які свійські?

     Слайд 14. Прослухай вірш. Розглянь малюнок. Що переплутали автор вірша і художник? Розкажи, як є насправді.

     Переплутанка

От так диво-дивина —

виріс ріг у кабана.

Льоха вбралася у пір’я,

пси порили все подвір’я.

А цаписько в курнику

заспівав: «Кукуріку!»

Лізуть горобці під квочку,

щоб сховатись в холодочку.

А ягнята, мов коти,

геть обсіли всі плоти.

Віл на яворі пасеться,

кіт у кошику несеться.

А індики на воді

плавають, мов лебеді.

А тепер скажіть мені,

де тут правда, а де — ні?

                      За Анатолієм Григоруком

Слайд 15. Прослухай віршик. Відтвори звуки.

     Слайд 16. Фізкультхвилинка для очей.

Слайд 17. Розглянь малюнки.

  •          Що людина отримує від свійських тварин?

Слайд 18-22. Хто, де живе?

  •          Які ще тварини живуть в воді? Розкажи.
  •          Доповни перелік тварин, яким людина будує житло?
  •          Які ще тварини живуть в норах? Назви їх.
  •          Яких ще жителів лісу ти знаєш?
  •          Чи є біля твого дому гнізда птахів? Яких?

Слайд 23-26. Розглянь малюнки.

  •          Обери тварин для яких люди заготовляють сіно.
  •          Обери тварин для яких люди заготовляють моркву.
  •          Обери тварин для яких люди заготовляють зерно.
  •          Обери тварин, які піклуються про себе самі. Як їх називають?

Слайд 27-31. Дай відповіді на запитання.

  •          Як називається дитинча у корови?
  •          Хто дбає про її потомство?
  •          Як називається дитинча у зайчихи?
  •          Хто дбає про її потомство?
  •          Як називається дитинча у качки?
  •          Хто дбає про її потомство?
  •          Як називається дитинча у білки?
  •          Хто дбає про її потомство?
  •          Як називається дитинча у кобили?
  •          Хто дбає про її потомство?

     Слайд 32-34.Цікаво знати.

  •          Корови можуть спати стоячи, але бачити сни вони можуть тільки лежачи.
  •          Білки всиновлюють чужих білченят, якщо ті були кинуті з якоїсь причини.
  •          Мурахи ніколи не сплять.

Слайд 35. Фізкультхвилинка.

Закріплення вивченого

Слайд 36-41. Гра «Вгадай хто «говорить»

Слайд 42. Сторінка 54, Вправа 1.

  •          Відшукай назви зображених тварин. Розфарбуй синім кольором  диких тварин, зеленім – свійські.

Слайд 43. Сторінка 55, вправа 2.

  •          Яка тваринка живе в тебе вдома. Обведи або домалюй.

Слайд 44. Сторінка 55, вправа 2.

  •          Як звати твого улюбленця. Надрукуй.

Слайд 45. Сторінка 55, вправа 2.

  •          Розкажи про свого улюбленця.

Слайд 46. Сторінка 55, вправа 3.

  •          Розкажи про свого улюбленця.

Слайд 47. Інтерактивне онлайн завдання.

 

      Рефлексія.

  •          Рефлексія «Імбирний настрій». Обери емотикон, який відповідає твоєму настрою в кінці уроку

 

docx
Додано
16 грудня
Переглядів
19
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку