Урок "Ділення раціональних чисел" + презентація

Про матеріал
Урок "Ділення раціональних чисел" використовується для відпрацівання навичок ділення раціональних чисел, до уроку додається презентація, як наочний матеріал.
Зміст архіву
Перегляд файлу

Дата ________________                                                                                            Тема «Множення і  ділення раціональних чисел

 

Урок №________

Тема. Застосування властивостей ділення до раціональних чисел

Мета: ознайомити  учнів  з  деякими  властивостями  ділення  по  відношенню  до  множення  та  додавання  раціональних  чисел,  вдосконалювати  вміння  використовувати  сумісні  арифметичні  дії  із  раціональними  числами;

розвивати  логічне  мислення,  кмітливість,  вміння  швидко  орієнтуватися  в  ситуації;розвивати  мислення,  інтелект,  творчі  здібності  учнів;  поглиблювати  знання  та  інтерес  учнів  до  математики;

виховувати  активність,  прищеплювати  навички  самостійної  роботи, зацікавленість математикою,  показувати  зв’язок  математики   з  іншими  сферами  життя.

Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання:  підручник,   дидактичний  матеріал,  мультимедійний  проектор,  презентація  Microsoft Power Point

 

Хід уроку

І. Організаційний  момент.  Мотивація  навчальної  діяльності.

- Діти,  сьогодні  на  уроці  ми  продовжимо  розв’язувати  вправи  на  ділення  раціональних чисел.  Давайте  вивчимо  нескладний  віршик,  який  допоможе вам  запам’ятати  правила  ділення  раціональних  чисел.

C:\Users\Наташа\Desktop\Срочная работа\делени рац чисел\вввв.png

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Відповісти  на питання  учнів,  які  виникли  в  них  при  виконанні  домашнього  завдання.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Запишіть у вигляді частки: 
  2. Дани числа 

а)120  та  - 30

б) - 120  та  30

обчисліть суму, різницю, добуток, частку цих чисел (Слайд 2,3 )

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Обчисліть: 

        2,2 · 3 =              0 : (-8,7) =

      -15,3 : (-3) =       (-24) : (-6) =

      -7,1 · 10 =           100 : (-20) =

       -20 ·3 =              

(Слайд 4) 

 

  1. Знайдіть  помилку: (Слайд 5-11)

 

 

 

 

 

 

 

 

(Вірні  відповіді -  червоним  кольором)

 

III. Вдосконалення знань

Властивості  ділення  (Слайд 12)

 

1)(a+b):c = a:c+b:с  і навпаки:     a:c+b:c=(a+b):c;

2)(a∙b):c=(a:c)-b=a∙(b:c).

Наприклад

  1. (-2,6- 5) :5 = - (2,6- (5: 5)) = -2,6;
  2. (-2,7 + 3,69): (-9) = -2,7 : (-9) + 3,69 : (-9) = 0,3 - 0,41 = -0,11.
    1. Відпрацювання навичок

 

Робота  з  підручником

  1. Обчисліть, використовуючи зручний порядок дій:

а) 

б)   ( - 8 ∙ 6,9 ) : ( - 6,9 );

в)   (3,8 ∙ ( - 2,1)) : ( - 0,19).

  1. Виконайте дії:

а) 880 : (300 - 350) + 150 : (35 - 45) - 80;

б) (27 - 24 : (8 - 11)) ∙ (- 9 + 8 : (27 - 35));

в) - 1,2 : (1,5 - 1,8) + 0,35 : (0,83 - 0,9).

3. Розв'яжіть рівняння:

а) 3(2х- 11)=-21;

б)-2(5–2х)=-14;

в)-5(х+ 3)+3=-17;

г) 0,4х+12=-0,16;

д) |2х|+1=6;

е) |5х-3|=8.

 

  1. Фізкульхвилинка (Слайд 13)

Щось  не  хочеться  сидіти,

Треба  трошки  відпочити.

Руки  вгору,  руки  вниз,

На  сусіда  подивись.

Руки  вгору,  руки  в боки, 

Вище  руки  підніміть,

А  тепер  їх  опустіть

Плесніть,  діти,  кілька  раз

За  роботу!  Все,  гаразд!

 

  1. Діагностика засвоєння матеріалу

Самостійна робота

 

Варіант  1

1. Виконайте ділення:

а) -5,5 : 5; б) 10,32 : (-2,5);в)

2. Знайдіть  значення  виразу:

3. Розв’яжіть  рівняння: 

а) – 9х = 36;          б)  - 1,8 : х = - 5,4;     в)

Варіант 2

1. Виконайте ділення:

а) 8,4 : (-0,7);                   б) -8,88 : 2,4;                         в)

 2. Знайдіть  значення  виразу:

3. Розв’яжіть  рівняння: 

а)  - 8х = 72;     б) – 1,7 : х = - 5,1;     в) 

 

  1. Підсумки уроку. Рефлексія.  (Слайд 14)

 

 

 

 

 

  1. Домашнє завдання
    1. Виконайте дії:

а) -81: (83 - 110) + 25 ∙ (-11 + 36 : (-4));

б) (-1,6 + 4,4): 0,7 + 0,85 : (-1,7);

в)4∙0,85-1,5:(-0,3);

г)

2.  Творче  завдання: розв'яжіть рівняння |4х|+3 = 27.

 

 

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Дани числа Знаки дій 120 -30 + - :

Номер слайду 3

Дани числа Знаки дій -120 -30 + - :

Номер слайду 4

Обчисліть:

Номер слайду 5

Знайди помилку: -0,5 – 0,5=1 0,2· (-0,4)= - 0,8 - 8 · (- 4)= 32 -(- 5) · (-0,2)= 1 - 42 : 7 = -6 6) -81 : 9 = 9 7) -16 + 9 = - 6 -4 + (-5) = - 9 - 8 + 10 = - 2

Номер слайду 6

Знайди помилку: -0,5 – 0,5= - 1 0,2· (-0,4)= - 0,8 - 8 · (- 4)= 32 -(- 5) · (-0,2)= 1 - 42 : 7 = -6 6) -81 : 9 = 9 7) -16 + 9 = - 6 -4 + (-5) = - 9 - 8 + 10 = - 2

Номер слайду 7

Знайди помилку: -0,5 – 0,5= - 1 0,2· (-0,4)= -0,08 - 8 · (- 4)= 32 -(- 5) · (-0,2)= 1 - 42 : 7 = -6 6) -81 : 9 = 9 7) -16 + 9 = - 6 -4 + (-5) = - 9 - 8 + 10 = - 2

Номер слайду 8

Знайди помилку: -0,5 – 0,5= - 1 0,2· (-0,4)= -0,08 - 8 · (- 4)= 32 -(- 5) · (-0,2)= -1 - 42 : 7 = -6 6) -81 : 9 = 9 7) -16 + 9 = - 6 -4 + (-5) = - 9 - 8 + 10 = - 2

Номер слайду 9

Знайди помилку: -0,5 – 0,5= - 1 0,2· (-0,4)= -0,08 - 8 · (- 4)= 32 -(- 5) · (-0,2)= -1 - 42 : 7 = -6 6) -81 : 9 = - 9 7) -16 + 9 = - 6 -4 + (-5) = - 9 - 8 + 10 = - 2

Номер слайду 10

Знайди помилку: -0,5 – 0,5= - 1 0,2· (-0,4)= -0,08 - 8 · (- 4)= 32 -(- 5) · (-0,2)= -1 - 42 : 7 = -6 6) -81 : 9 = - 9 7) -16 + 9 = -7 -4 + (-5) = - 9 - 8 + 10 = - 2.

Номер слайду 11

Знайди помилку: -0,5 – 0,5= - 1 0,2· (-0,4)= -0,08 - 8 · (- 4)= 32 -(- 5) · (-0,2)= -1 - 42 : 7 = -6 6) -81 : 9 = - 9 7) -16 + 9 = -7 -4 + (-5) = - 9 - 8 + 10 = 2

Номер слайду 12

Властивості ділення 1)(a+b):c = a:c+b:с і навпаки: a:c+b:c=(a+b):c; 2)(a∙b):c=(a:c)-b=a∙(b:c)

Номер слайду 13

Номер слайду 14

все сподобалось, почував себе впевнено. все сподобалось, але почував себе невпевнено, що відповім невірно не було бажання працювати; сьогодні не мій день. Рефлексія

Номер слайду 15

Молодці! Вы успішно завершили урок. Поздоровляю!

zip
Додано
9 листопада 2022
Переглядів
409
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку