Урок. ДІЛЬНИКИ ТА КРАТНІ НАТУРАЛЬНОГО ЧИСЛА

Про матеріал
Мета: систематизувати знання учнів про зміст дії ділення натуральних чисел; розширити знання учнів про властивості ділення натуральних чисел; сформувати поняття дільника числа, кратного числу; сформувати вміння учнів знаходити дільник числа та кратне числу; розвивати пізнавальні здібності учнів; сприяти вдосконаленню обчислювальних навичок; виховувати позитивне ставлення до навчання, інтерес до вивчення математики.
Перегляд файлу

Дільники та кратні натурального числа

Мета: систематизувати знання учнів про зміст дії ділення натуральних чисел; розширити знання учнів про властивості ділення натуральних чисел; сформувати поняття дільника числа, кратного числу; сформувати вміння учнів знаходити дільник числа та кратне числу;

розвивати пізнавальні здібності учнів; сприяти вдосконаленню обчислювальних навичок;

виховувати позитивне ставлення до навчання, інтерес до вивчення математики.

Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Учитель перевіряє готовність учнів до уроку; налаштовує їх на роботу; нагадує про необхідність дотримуватися правил поведінки, підкреслює, що дисципліна на уроці сприяє кращому засвоєнню знань.

II. Перевірка домашнього завдання

Вправи домашнього завдання аналогічні до завдань, які були запропоновані на уроці. Тому перевірити домашнє завдання можна, зібравши зошити учнів.

III. Актуалізація опорних знань

Фронтальна робота

На дошці записано вирази:

35:7

3,5: 7

4:8

3,5: 0,7

28:4

2,8:4

2:5

0,28:0,4

63:9

0,63 : 9

1:2

0,63 : 0,09

56:7

5,6: 7

3:4

0,056 : 0,7

0:3

3:0

 

 

Завдання класу

1. Виконайте ділення і зробіть перевірку множенням.

2. Дайте відповіді на запитання:

1) Чи можна виконати ділення:

а) натурального числа на натуральне число;

б) десяткового дробу на натуральне число;

в) десяткового дробу на десятковий дріб?

2) Чи завжди від ділення двох натуральних чисел маємо в частці натуральне число?

(Ні, це може бути як натуральне число, так і дріб.)

IV. Засвоєння знань

Вивчення нового матеріалу за планом:

1. Поняття подільності двох натуральних чисел а і b.

2. Означення дільника числа.

3. Означення кратного числу.

V. Формування вмінь

Виконання вправ має сприяти засвоєнню понять дільника числа і кратного числу. Важливо домогтися розуміння того, що будь-яке натуральне число має обмежену кількість дільників і необмежену кількість кратних.

Виконання усних вправ

1. Чи правильно, що:

1) 5 — дільник 45; 2) 16 — дільник 8; 3) 7 — дільник 152;

4) 27 кратне 3; 5) 6 кратне 12; 6) 156 кратне 13?

2. Укажіть усі дільники числа:

1) 8; 2) 12; 3) 17.

3. Укажіть п’ять чисел, кратних числу:

1) 4; 2) 10; 3) 12.

Виконання письмових вправ

1. Запишіть усі дільники числа:

1) 48; 2)  29.

2. Запишіть три числа, кратних:

1) 16; 2) 17; 3) числу р.

3. Доведіть, що:

1) число 35 934 кратне 113; 2) 413 є дільником числа 83 839;

3) 27 671 не ділиться на 88.

4. Знайдіть суму всіх дільників:

1) числа 6, менших від 6; 2) числа 28, менших від 28.

Якщо дозволяє час, після виконання цього завдання доречно ознайомити учнів з поняттям досконалого числа (див. додатковий матеріал до уроку).

Виконання вправ на повторення

1. Обчисліть значення виразу:

2. Розв’яжіть задачу.

Відстань між двома станціями дорівнює 768 км. З них одночасно вирушають назустріч один одному два потяги і зустрічаються через 6 годин. Швидкість одного з потягів дорівнює 72 км/год. Знайдіть швидкість другого потягу.

3. Виразіть у метрах: 6 дм; 53 см; 7 см; 4,6 км.

VI. Підсумки уроку

Повторення основних понять, вивчених на уроці

VII. Домашнє завдання

1. Повторіть теоретичний матеріал за відповідним параграфом підручника.

2. Виконайте вправи.

1) Запишіть усі дільники числа 30.

2) Запишіть число, яке є дільником чисел: а) 15 і 18; б) 30 і 45; в) 18 і 24.

3) Запишіть число, яке є кратним чисел: а) 3 і 4; б) 5 і 10; в) 9 і 12.

4) Знайдіть суму всіх дільників числа 9.

5) З’ясуйте, чи є значення виразу

кратним числу 8.

 

doc
Додано
2 серпня 2019
Переглядів
1487
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку