Урок "Дільники та кратні натурального числа"

Про матеріал
Конспект уроку розроблено відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти та концепції Нової української школи. Урок має практичну спрямованість та інтегрує елементи фінансової грамотності. Інтерактивні вправи, дидактична гра та диференційовані завдання сприяють формуванню математичної компетентності та вміння застосовувати знання у життєвих ситуаціях
Перегляд файлу

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ З МАТЕМАТИКИ (НУШ)

 

Предмет: Математика

Клас: 5 клас

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

 

Тема уроку:

Дільники та кратні натурального числа. Математика в супермаркеті

 

Анотація

Конспект уроку розроблено відповідно до Державного стандарту базової середньої освіти та концепції Нової української школи.

Урок має практичну спрямованість та інтегрує елементи фінансової грамотності.

Інтерактивні вправи, дидактична гра та диференційовані завдання сприяють формуванню математичної компетентності та вміння застосовувати знання у життєвих ситуаціях.

 

Ключові слова

НУШ, математика 5 клас, дільники і кратні, фінансова грамотність, інтерактивні вправи, дидактична гра

 

Мета уроку

Навчальна: сформувати поняття дільника та кратного натурального числа; навчити знаходити дільники числа та числа, кратні даному.

Розвивальна: розвивати логічне мислення, увагу, математичне мовлення.

Виховна: виховувати відповідальне ставлення до навчання, культуру роботи в парі.

 

Очікувані результати навчання

Учень/учениця:

– пояснює поняття дільника та кратного натурального числа;

– знаходить усі дільники натурального числа;

– визначає числа, кратні даному;

– застосовує знання для розв’язання практичних і фінансових задач;

– здійснює самооцінювання власної навчальної діяльності.

 

Ключові компетентності

Математична, фінансова, уміння вчитися впродовж життя, соціальна.

 

Обладнання

Картки «Математичний чек», картки з числами для гри «Сортувальник», аркуші самооцінювання.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент (1 хв)

Привітання. Налаштування учнів на роботу. Оголошення теми та мети уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності (3 хв)

Проблемна ситуація:

Маємо 60 грн. Чи зручно купити морозиво за 12 грн без решти?

А за 13 грн? Чому в одному випадку покупка можлива без решти, а в іншому — ні?

ІІІ. Вивчення нового матеріалу (10 хв)

Дільником числа називають число, на яке дане число ділиться без остачі.

Кратним числу називають число, яке ділиться на дане без остачі.

Колективне опрацювання прикладів: дільники числа 12; перші кратні числа 12.

IV. Формування вмінь і навичок (20 хв)

Завдання 1. «Оптовий склад»

Йогурти продаються упаковками по 4 штуки.

Запишіть перші 5 чисел, кратних 4.

Завдання 2. «Математичний чек» (робота в парах)

Учні виконують диференційовані завдання з карток (Додаток 1).

Завдання 3. Гра «Сортувальник»

Учні розподіляють числа за кошиками

«Дільники числа 20» та «Кратні числа 5» (Додаток 2).

C:\Users\user\Desktop\Image.png

V. Закріплення знань. Бліц-опитування (5 хв)

1. Що називають дільником числа?

2. Що називають кратним числа?

3. Чи може дільник бути більшим за саме число? Поясни.

4. Яке найменше кратне будь-якого натурального числа?

5. Назви число, яке є одночасно дільником 20 і кратним 5.

6. Чи є число 1 кратним будь-якого числа? Чому?

VI. Підсумок уроку та рефлексія (4 хв)

Метод «Світлофор».

Учні оцінюють:

– чи зрозуміли вони поняття дільника та кратного;

– чи можуть застосувати знання на практиці.

Заповнення аркуша самооцінювання (Додаток 3).

 

Домашнє завдання

Обов’язкове: знайти всі дільники числа 28 та перші 5 кратних числа 8.

За бажанням: скласти власний «Математичний чек».

ДОДАТКИ

Додаток 1.

Картки «Математичний чек»:

Картка 1 (рівень А)

36 цукерок потрібно розкласти порівну.

Запишіть усі можливі варіанти кількості пакетиків.

Картка 2 (рівень Б)

24 олівці потрібно роздати дітям порівну.

Скільком дітям це можливо?

Скільки пеналів потрібно, якщо в кожному має бути не менше 6 олівців?

Картка 3 (рівень В)

45 квітів потрібно скласти в однакові букети.

Яку кількість букетів можна скласти?

Чи можна зробити букети по 7 квітів без остачі?

 

Додаток 2.

Гра «Сортувальник»

Кошики:

«Дільники числа 20»

«Кратні числа 5»

Картки з числами:

1, 2, 4, 5, 10, 15, 20, 25, 40, 50, 60, 100

Зайві числа:

3, 7, 13

 

Додаток 3.

Аркуш самооцінювання

– Я розумію, що таке дільник і кратне

– Я вмію знаходити дільники числа

– Я можу визначати кратні числа

– Я був/була активним(ою) на уроці

docx
Додано
7 січня
Переглядів
282
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку