Мета уроку:
спілкування державною мовою – тлумачення біологічних понять, термінів; основні компетентності у природничих науках і технологіях – знання та розуміння фундаментальних принципів біології та екології; екологічна грамотність і здорове життя – усвідомлення ролі навколишнього середовища для життя і здоров’я людини; уміння вчитися впродовж життя – здатність до пошуку та засвоєння нових знань, набуття нових умінь і навичок організації навчального процесу; інформаційно-цифрова компетентність – застосування інформаційно-комунікаційних технологій для створення, пошуку, обробки, обміну інформацією у навчальній діяльності; ініціативність і підприємливість – генерувати нові ідеї щодо проектної та винахідницької діяльності; соціальна та громадянська компетентності – уміння працювати в команді з метою досягнення спільного результату; обізнаність та самовираження у сфері культури – розуміння гармонійної взаємодії людини й природи.
Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь і навичок.
Базові поняття і терміни: система, біосистема, навколишнє середовище, гомеостаз, сталий розвиток природи і суспільства, самооновлення, самовідтворення, саморегуляцію.
Обладнання і матеріали: підручник Задорожний К.М. «Біологія і екологія» (рівень стандарту) для 10 класу 2018 р., комп’ютер, інтерактивна дошка або проектор, презентація до уроку, учнівські комп’ютери, смартфони, ноутбуки, планшети, підключені до Інтернет-мережі.
Хід уроку
Дидактичні й розвивальні завдання та їхній зміст на різних етапах уроку
Етап уроку |
Зміст |
Час |
Реалізація завдання
|
Органі-заційний момент |
Підготовка технічного обладнання до роботи |
3хв |
Правила техніки безпеки під час роботи з комп’ютером.
З дозволу учителя учні виконують підключення ПК до Інтернету. |
Актуалізація знань учнів |
Система-тичні категорії тварин та рослин |
3хв
|
LearningApps.org безкоштовний сервіс для створення інтерактивних вправ QR-Cоde Сканувати даний код, щоб потрапити на завдання. Посилання на завдання: https://learningapps.org/display?v=pogr0ze9k19 (Додаток 2). |
Фундаментальні властивості живого |
3хв |
LearningApps.org QR-Cоde Сканувати даний код, щоб потрапити на завдання. Посилання на завдання:https://learningapps.org/display?v=pgqp299wn19 (Додаток 2) |
|
Вивчення нового матеріалу |
Фундаментальні властиво-сті життя |
5хв |
Фундаментальні властивості, що характеризують життя: самооновлення, самовідтворення, саморегуляція. (Словникова самостійна робота за підручником, Інтернетом).
Знайдіть відповідність між термінами та їх означеннями. LearningApps.org QR-Cоde. Сканувати даний код, щоб потрапити на завдання. Посилання на завдання: https://learningapps.org/display?v=pa3uu3ps519 (Додаток 2) |
Поняття «Біологічна система», «Екосисте-ма» |
12хв |
Popplet – сервіс для створення схем, постерів. Учні розділяються на дві групи, щоб створити схему «Порівняння біологічної системи і екосистеми». Посилання:http://popplet.com/app/#/home |
|
Основні ієрархічні рівні організації життя на Землі |
6хв |
Український проект «Нова школа» Біологія 10 клас. Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=YfrlXY4wr2s&t=19s «Автостопом по Біології». Посилання: https://www.youtube.com/watch?time_continue=40&v=hL_agRdpWC8 (Додаток 3). |
|
Стратегія сталого розвитку природи й і суспіль- ства |
5хв |
Розповідь учителя, запис у зошиті «Ключових принципів сталого розвитку». |
|
Узагальнення, систематизація й контроль знань і умінь учнів |
Рівні організації живого |
3хв |
LearningApps.org QR-Cоde Сканувати даний код, щоб потрапити на завдання. Виконати завдання на повторення вивченого матеріалу. Посилання на завдання: https://learningapps.org/display?v=pu7p06rjk19 (Додаток 2). |
Галузі застосування біологічних знань |
3хв |
Робота з підручником § 2, с.7 |
|
Домашнє завдання |
Взаємозв’язки між біологічни-ми система-ми різних рівнів |
2хв |
Скласти кросворд використовуючи http://puzzlecup.com |
Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів: