План-конспект відкритого уроку
з англійської мови на тему:
«Інтереси та хобі»
Дата:
Тема: Людина і світ
Підтема: Інтереси та Хобі
Цілі:
-
практичні: увести нові лексичні одиниці з теми; розвивати навички читання;
-
освітні: розширити знання учнів з поняття «хобі», познайомити з історією походження цього слова;
-
розвивальні: розвивати мовну здогадку, вміння узагальнювати, фонематичний слух учнів та вміння співпрацювати у групі;
-
виховні: виховувати прагнення з користю проводити вільний час, збагачуючи себе новими знаннями та життєвим досвідом.
Обладнання: підручник для 5-класу О. Карп’юк; тематичні малюнки; картки; аудіо запис для фізкультхвилинки.
Схематичний план
-
Організація уроку – 1 хв.
-
Фонетична зарядка – 3 хв.
-
Інформаційна хвилинка – 3 хв.
-
Уведення нових ЛО – 12 хв.
-
Фізкультхвилинка – 2 хв.
-
Розвиток навичок читання – 12 хв.
-
Тренування у вживанні нових ЛО – 9 хв.
-
Підсумки. Оцінювання. Домашнє завдання – 3 хв.
Хід уроку
-
Good morning, pupils. How are you today? Are you ready for the lesson? Today we begin a new topic and speak about hobbies.
-
Look at the blackboard. I am going to read a poem. Listen to me and then repeat. Now read the poem line by line.
Everybody has a hobby,
But we've got a common one.
English does attract us
More than stamps and actors
And it's a great fun!
-
Can you guess what the word “hobby” mean?
Listen to our scientist, who has explored the origin of this word.
Хобі — це захоплення, узагальнена назва улюблених занять або розваг, якими займаються у вільний час.
Щодо походження терміну існують дві основні теорії:
1. У середньовічній Європі серед багатих людей дуже популярною розвагою було так зване «соколине полювання». Одним з найпопулярніших мисливських птахів, що в ньому використовувались, був підсоколик великий, який англійською мовою називається hobby.
2. Згідно з іншою версією, назва походить від спеціальної породи невеликих за розміром коней, що їх використовували для прогулянок; назва цієї породи в англійській мові — також hobby.
-
Now you know what hobby is. Do you have a hobby? And now we are going to learn about other children’s hobbies. This is Oleh Kryvoshapko. He is a pupil of the 5th form. He tells us about his classmates’ hobbies. Let’s read the text. First, we need to learn some new words. Look at the pictures and guess what word it means:
camera, cartoon, coin, stamp, fair,
to collect, to take pictures (photos),
to be interested in.
Take the cards with the translation of the words. Ask each other “What is the English for…?”
-
Are you tired? Let’s move a little bit. Ann, go to the board and conduct a physical minute:
Head, shoulders, knees and toes,
Eyes and ears and mouth and nose,
Head, shoulders, knees and toes.
-
We return to Oleh Kryvoshapko. Let’s read the text and be ready to do the tasks after reading (ex.1, p.58).
-
Now say if the sentences are true or false. One pupil goes to the board and reads the statements (ex.2, p.59).
Please, tell, what things people can collect. Do you collect anything?
-
Thank you for your work today. Your marks are… At home write down the words from the cards into your vocabularies and learn them.