Об`єкт проєктної діяльності «Маска для сну» Вчитель: Сатушкіна А.В. 7 клас Урок №2
Об’єкт проєктування |
Основна технологія |
Додаткова технологія |
МАСКА ДЛЯ СНУ (6 год) |
Технологія виготовлення щвейних виробів ручним способом |
Технологія виготовлення аплікації із текстильних матеріалів Технологія виготовлення вишитих виробів |
Тема: Добір конструкційних матеріалів та інструментів. Побудова креслення виробу. Виготовлення викрійки.
Мета: формування предметних компетентностей: забезпечити засвоєння знань про методи добору конструкційних матеріалів та технології реалізації проєкту, вміти чітко робити креслення виробу та виготовляти викрійку;
формування ключових компетентностей:
Тип уроку: комбінований
Очікувані результати: (компетентності учнів)
Знаннєвий компонент |
Розуміє вплив властивостей конструкційних матеріалів на технологію обробки. Знає будову та принцип дії інструментів, пристосувань та обладнання для обробки конструкційних матеріалів. |
Діяльнісний компонент
|
Характеризує властивості конструкційних матеріалів. Добирає матеріали, інструменти та обладнання для виготовлення виробу. Дотримується прийомів роботи з інструментами, пристосуваннями та обладнанням. Визначає необхідну кількість матеріалів для виготовлення виробу. Читає та виконує графічне зображення |
Ціннісний компонент
|
Усвідомлює важливість правильного добору конструкційних матеріалів. Усвідомлює важливість грамотного виконання графічного зображення для виготовлення виробу. |
Основні поняття |
|
Проєкт |
Задум, кинутий вперед |
Моделі - аналоги |
Точна копія, створена на основі базової моделі |
Конструкційні матеріали |
Матеріал чи сировина, із яких виготовляють виріб |
Кресленик |
Графічне зображення будь-якого предмета на папері в натуральну величину або в масштабі (у зменшеному чи збільшеному вигляді). |
Викрійка |
Зразок, вирізаний із паперу, картону, за яким викроюють одяг, |
Комплексно – методичне забезпечення уроку
|
Обладнання та пристрої: робочий стіл, ноутбук, телевізор |
|
Матеріали: папір формату А4, зразки конструкційних матеріалів, готові викрійки, зразки виробів. |
|
Наочні посібники: ескізи, схеми, шаблони, зразки виробів оздоблені в різних техніках виконання (оздоблення аплікацією чи вишивкою) комп’ютерна презентація, відеоролики, інтелект - картки, алгоритм виконання практичної частини. |
|
Інструменти: креслярський інструмент (прості олівці, лінійка), ножиці |
|
Інтернет – ресурси: Мотиваційний ролик https://www.youtube.com/watch?v=O1uUuWMU6cE Сайт «Майстриня» https://sat-alyona.wixsite.com/maystrinya/maska-dlya-snu Відеоролик https://www.youtube.com/watch?v=jPAmt08gcW8&feature=emb_logo Інтерактивна вправа «Типи тканин» https://learningapps.org/4679410 |
ХІД УРОКУ
Етап уроку, час |
Діяльність вчителя (методи, прийоми роботи) |
Форми організації роботи |
Діяльність учнів |
||||||||||||||||||||||||||||||
Бесіда, демонстрація презентації перевірка присутніх, налаштування учнів на урок, призначення чергових. Епіграф до уроку: (слайд 2) “Зібратися разом – це початок, триматися разом – це прогрес, працювати разом – це успіх”. Генрі Форд Міні – тренінг «7 сходинок до успіху» (слайди 3-12) |
Фронтальна Індивідуальна |
Організація робочого місця, налаштування на урок |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Гра «Місткий кошик» Оберіть ті види швів, якими можна оздобити маску для сну
Бесіда:
|
Парна Фронтальна
|
2 учениці біля дошки виконують завдання (із кошика обирають види ручних швів, необхідних для роботи та прикріплюють на дошку) Учні беруть участь у бесіді |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Перегляд відеоролика про значущість маски для сну (слайд 13) https://www.youtube.com/watch?v=O1uUuWMU6cE Інтерактивна вправа «Типи тканин» (слайд 14) https://learningapps.org/4679410 (цю вправу можна виконати разом на демонстрації екрану, якщо учні мають мобільний Інтернет, то можна відправити посилання у групу Вайбер або скористатися QR кодом) |
Фронтальна Індивідуальна
|
Перегляд наочності, після перегляду учні висловлюють свої судження щодо значущості цього виробу
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
Розповідь учителя: (слайд 15) вчитель оголошує тему уроку, очікувані результати, ставить завдання: дібрати конструкційні матеріали для роботи, побудувати кресленик, виготовити викрійку або лекало, застосовувати QR код для скачування документу та ознайомлення
|
Фронтальна Індивідуальна |
Учні слухають учителя, налаштовуються на роботу
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
(слайди 16-19 )На цьому етапі прописується далі ІІ етап проєкту у зошитах |
Парна Фронтальна Індивідуальна |
Учні беруть участь в обговоренні окремих запитань під час бесіди, зокрема функціювання маски
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
(слайди 20-22) 1. Побудова креслення маски в зошиті в М1:1 за поясненням вчителя та самостійно на аркуші формату А4 (інтерактивна презентація) 2. Виготовлення викрійки в М1:1 Руханка https://www.youtube.com/watch?v=6iJaHoVGPZI 3.Дібрати матеріали та інструменти для роботи, заповнити таблицю в зошиті (зразок подано нижче) Повторення правил організації робочого місця та санітарно- гігієнічних вимог під час виконання практичних робіт; інструктаж з БЖД Фронтальний контроль та індивідуальний; Нагадування про значущість даного виду роботи; Контроль за ходом виконання завдання; Надання індивідуальної допомоги
|
Фронтальна Індивідуальна
|
Виконують практичне завдання. Добирають конструкційні матеріали для свого виробу, розраховують їх кількість. За потреби допома-гають однокласникам чи просять допомоги у вчителя/однокласників Учні дотримуються правил БЖД , санітарії та організації робочого місця під час роботи; |
|||||||||||||||||||||||||||||||
ПРАКТИЧНА РОБОТА Враховуючи ескіз та конструкцію вашого проєкту, здійсніть добір конструкційних матеріалів із урахуванням їхніх властивостей та вимог до проєкту
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Гра «Знайди пару» (слайд 23) Суть гри: з’єднати у пари поняття та визначення
|
Фронтальна
|
Учні дають правильні відповіді, систематизуючи при цьому свої знання |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Відмічає позитивні моменти уроку. Характеризує поставлені завдання. Дає поради щодо покращення роботи Впродовж уроку вчитель здійснює формувальне оцінювання робіт учнів (можна використовувати картку класу), оцінку в балах можна виставити пізніше, коли учень виправить недоліки. Вчитель оцінює роботу учнів вербально, виставляє оцінки в щоденники та журнал, не оголошує публічно. |
Фронтальна Індивідуальна |
Учні аналізують свої недоліки в роботі, якщо вони є. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
Домашнє завдання: 1.Опрацювати інформацію на сайті за посиланням https://sat-alyona.wixsite.com/maystrinya/maska-dlya-snu 2.Побудова креслення маски є у навчальному ролику на сторінці сайту 3.Хто не закінчив, заповнити таблицю добору конструкційних матеріалів. 4.На наступний урок підготувати: тканину для основи маски, тканину для аплікації , нитки для вишивання ( якщо передбачено за моделлю), голку, ножиці, шпильки, котушкові нитки Контроль за прибиранням майстерні |
Фронтальна Індивідуальна |
Учні ставлять уточнюючі запитання щодо домашнього завдання Чергові учні та учні класу прибирають робочі місця |
1