Урок "Добро несе різдвяний ангел"

Про матеріал
Розробку уроку "Добро несе різдвяний ангел" можна використати для підготовки до уроків музичного мистецтва"
Перегляд файлу

Конспект уроку муззичного мистецтва за підручником  Мистецтво  2 клас. Автори: Надія Бібік та Галина Бондарчук (2023)»

 

     Урок мистецтва у 2 класі

Тема уроку:  “Добро несе різдвяний Янгол”

Мета:

  • Ознайомити із зимовими святами, зосередившись на святі Різдва;
  • ввести поняття “колядка”;
  • розвивати вокальні – хорові навички, вміння працювати в колективі;
  • виховувати повагу до національних звичаїв та традицій.

Обладнання:

  • Фонограми та записи музичних творів,
  • фрагмент мультфільму « Як звірі святкували Різдво»,
  • музичні інструменти: баян, сопілка, бубенчик.

 Хід уроку

І. Організаційний момент.

1.Вхід в клас.Руханка,привітання з учителем.

2.Привітання з Україною.

                                    Струмок серед гаю як стрічечка

                                    На квітці метелик як свічечка

                                    Квітують маюють   хвилюють   поля

                                    Добридень тобі Україно моя!

 

3.Вправа «Заряд батарейки».

-Давайте подивимось на  батарейки , який же заряд ви налаштували на цей урок?

ІІ.Актуалізація опорних знань.

-Ми продовжуємо  роботу над проектом «Різдво іде-коляду несе».

1.Хмаринки слів.(Ялинкова іграшка).

-Давайте повторимо словничок, який ми будемо використовувати сьогодні на уроці за допомогою хмаринки слів.

   

1група –янгол, вертеп, Ісус, пастушки, дванадцять, кутя, дідух.

2 група- зірка, коляда,щедрик, Діва Марія, узвар, господар.

 

2.Вікторина «Як святкують Різдво?»

ІІІ. Повідомлення теми  та мети уроку.   

1.Розсипанка.

  -Пропоную вам зібрати речення із слів ,що розсипались.

НЕСЕ РІЗДВЯНИЙ ДОБРО АНГЕЛ

  -Тема нашого уроку «Добро несе різдвяний ангел»

 2.Очікування.

-Діти а що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку музичного мистецтва?

     (Діти на різдвяних зірочках пишуть очікування).

3.Завдання уроку.

-Так, сьогодні ми більше дізнаємося про народні звичаї та традиції під час Різдвяних свят,  відтворимо деякі з них та познайомимося з його величними піснями, дізнаємось що таке велична пісня.

 

  ІІІ. Сприймання та інтерпретація музичного твору.

    1.Вступна бесіда.(Мікрофон)

-А скажіть хто такий ангел?

-Чому його називають різдвяним?

-А яке добро він приніс людям?

-А пам’ятаєте до нас приїздили «Добрі Янголи»?

-А чому ангел в військовій формі?

2. Відгадування загадки

   - Відгадайте загадку, і  дізнаєтесь про найдавніші різдвяні пісні нашого народу.

На Різдво, на Рік Новий, на веселі святки,

Скарб несемо золотий – давнії – … та  … ( щедрівки та  колядки).

     На Різдво дорослі та діти колядують. Вони ходять із зіркою по хатах і співають колядки , переодягаються в різних біблійних, казкових персонажів, літературних героїв ,бажають господарям щасливої долі , миру , злагоди, достатку, багатих врожаїв.  Одна із найпопулярніших колядок “Нова радість стала”.

Послухайте музичний запис цієї колядки у виконанні волинського  хору .

       3.Запис пісні “Нова радість стала” https://youtu.be/rJYLhQwINW0?si=Nw7XkRmJ0xxtsPvl

-Хто її виконує?

-Які музичні інструменти ви чули?

Велична пісня-це цінний фольклорний твір, що відображає душу народу, його традиції, мрії та незламність, виступаючи "історією землі української". 

       4.Фізкультхвилинка    https://justclass.com.ua/hw/88da8ea1

-Сьогодні ми вивчимо з вами колядку , яку ви зможете використовувати , коли будете колядувати на Різдво.

  ІV. Розучування колядки «Коляд, коляд,колядниця»

1.Знайомство з піснею в запису.

2.Обговорення вражень дітей, характеру музики.

3.Проплескування ритму мелодії.

 V.Міні проект «Коляда іде –радість несе» .

( Відтворення фрагменту коляди. Діти вносять дідуха,  сіно, ставлять кутю ,узвар, переодягаються в колядників та колядують  «Нова радість стала»

 1.Мозковий штурм.

– Давайте згадаємо як у нас святкують  Різдво? (Заздалегідь підготувати 3-4 учні)

1 учень:  На святу вечерю варили кутю, узвар, готували 12 страв. За столом збиралась вся родина .

2 учень:  Другого дня потрібно було ввечері ходити від хати до хати і сповіщати про народження Христа, Сина Божого . Сповіщали це піснями – колядками, а зображення зірки носили із собою – це вертепна зірка. Ця традиція збереглась і до нині.

3 учень:  Через тиждень після Коляди відзначали Щедрий вечір. Діти ходили від хати до хати із побажаннями щастя, здоров’я, добра. Діти ходили групами, які називали ватагами.

4 учень:  До Різдвяних свят господині готувались дуже старанно. Усе мили прибирали,підбілювали, прали.

ІV. Підсумок уроку.

1.Перегляд мультфільму «Різдво у лісі».

-Давайте переглянемо мультфільм «Різдво у лісі» , а ви мені скажете як же готувалися до різдва звірята?

2.Робота з Лего.

-Ну що, ваші очікування здійснились?

-Якщо так, то підніміть зелений колір.

-Якщо ні, то підніміть червоний колір.

-Якщо ви хотіли б більше дізнатися, то підніміть синій колір.

-Якщо у вас покращився настрій, то підніміть жовтий колір

 

docx
Додав(-ла)
Овсійко Надія
Пов’язані теми
Мистецтво, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
9 квітня
Переглядів
4
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку