Вашій увазі представлена розробка відкритого уроку математики у 5 класі. Конспект уроку містить цікаві форми роботи з дітьми відповідно їх віку, а також завданн, які діти залюбки виконують.
Тема уроку: Додавання десяткових дробів.
Мета уроку:
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: мультимедійний проектор , презентація, картки із завданнями.
Девіз уроку: «Те, що я встиг пізнати, - чудово. Сподіваюся, таке ж чудове те, що мені ще доведеться пізнати».
Хід уроку
І. Організаційний момент
Повідомлення теми, мети уроку.
Девізом нашого уроку я пропоную взяти вислів стародавнього вченого Сократа: «Те, що я встиг пізнати, - чудово. Сподіваюся, таке ж чудове те, що мені ще доведеться пізнати».
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Учні ланцюжком зачитують відповіді, одержані в результаті виконання домашнього завдання.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Бліц-тест
55,7 і 55,700; 7,6431 і 7,6429.
Робота в парах
Учневі 5 класу дали завдання порівняти дроби. Результати його роботи перед вами.
Завдання. Виписати в зошит тільки ті приклади, в яких знак стоїть правильно. Разом з прикладом необхідно переписати і букву в дужках.
43,04 > 43,10 (а)
0,5 > 0,49 (д)
4,586 < 4,59 (р)
40,05 > 41 (к)
34,25 < 35,25 (о)
68,34 > 68,345 (ш)
18,263 > 18,2631 (м)
45,20 = 45,2 (б)
4,241 > 4,25 (н)
342,05 < 342,4 (и)
Зачитайте, яке слово ви одержали в колонці справа (дроби).
ІV. Вивчення нового матеріалу
Деякі учні нашого класу отримали випереджальні завдання і зараз покажуть нам як вони їх виконали.
План вивчення нового матеріалу
Правило додавання десяткових дробів:
V. Фізкультхвилинка
Ми так багато вже встигли за сьогодні, тому зробимо математичну фізкультхвилинку .
Вчитель показує приклади , а учні перевіряють їх правильність :
якщо правильно розв’язаний – піднімають дві руки вгору,
якщо неправильно розв’язаний – присідають,
якщо незнають відповіді – руки на пояс.
3,42 =3, 4200
79,2039 <79,2
2,156 >2,856
3,75 – 2 = 3,73
13,4214<13,4224
0,9 + 0,1 = 1
283,121>283,
24,3800>24,389
VІ. Засвоєння нових знань і вмінь
Робота в парах
1) 3,75 + 0,273 4,023
2) 3,57 + 4,43 8
3) 2,78 + 4,1 6,88
4) 2,143 + 4,857 7
5) 2,48 + 3,275 + 4,52 12
6) (2,78 + 1,145) + 2,22 6,145
7) 3,84 + 7,59 + 1,16 12,59
8) 1,7 + (3,48 + 0,3) 5,48
9) (4,287 + 7,38) + 5,713 17,38
10) 3,428 + 5,74 + 2,572 + 4,26 16
Ключ
4,023 м 6,145 т
8 а 12,59 и
6,68 е 5,48 а
7 м 17,38 а
12 т 16 к
4,023; 5,48; 6,145; 6,68; 7; 8; 12; 12,59; 16; 17,38
м а т е м а т и к а
Робота з підручником
№ 1235, 1237.
Задача-рецепт
Для приготування крему слід узяти вершки, сметану і цукрову пудру. Сметана і вершки важать 84,47кг, а цукрова пудра і вершки – 79,31кг. Скільки окремо вершків, сметани і цукрової пудри міститься у 102,08кг крему?
Відповідь: 61,7кг; 22,77кг; 17,61кг
VІІ. Гра «Хто швидше»
Друкуючи завдання, я випадково пропустила в числах коми.
Завдання. Відновити записи.
52 + 18 = 7
74 + 26 = 10
73 + 336 = 1066
725 + 275 = 10
VІІІ. Підсумок уроку
Яку тему ми вивчили на сьогоднішньому уроці?
Що вам сподобалося, що не сподобалося на уроці?
ІХ. Домашнє завдання
Опрацювати параграф 30, вивчити правило додавання десяткових дробів.
Виконати № 1232, 1236, 1241*.