Тема. Додавання десяткових дробів.
Мета: виведення правила додавання десяткових дробів; формування в учнів навичок виконання додавання десяткових дробів;
розвивати логічне мислення, пам'ять, увагу;
виховувати інтерес до математики.
Обладнання: підручник О.С.Істер, бланки самостійної роботи.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І. Організація початку уроку
1. Привітання
2. Перевірка готовності до уроку
3. Інтерактивна вправа « Килимок вражень»
( учні в зошитах замальовують смайлики відповідного настрою)
ІІ. Актуалізація опорних знань. Повідомлення теми і мети уроку
1. Самостійна робота
Бланк
Прізвище______________________ Ім’я _____________________
1. Запишіть десятковим дробом:
= =
= =
2.Запишіть у вигляді звичайного дробу:
0,513= 0,318=
3. Запишіть десятковим дробом числа:
52 цілі 8 сотих =
11 цілих 3 тисячних =
4. Запишіть десяткові дроби:
У порядку зростання: 7,51; 0,3; 11,24; 3,0008
________________________________________________________________
у порядку спадання: 0,4; 0,25; 5,2; 7,0002
________________________________________________________________
5. Округліть до одиниць:
а) до одиниць
4,28≈ 95,634≈
347,61≈ 0,56≈
б) до сотих
0,711≈ 32,437≈
6,5353≈ 0,007≈.
2. Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні ми навчимося додавати десяткові дроби.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
1. Бесіда
Запитання до класу:
2м5дм3см
5м3дм3см
7м8дм6см
(Потрібно додати соті до сотих ( бо сантиметри додали до сантиметрів), десяті до десятих, одиниці до одиниць.)
5,33
7,86
Вчитель:
2. Перевірка первинного сприймання
IV. Закріплення матеріалу
1. Робота з підручником
2. Робота над задачею (№1239)
- Про що задача? ( Про пісок)
- Скільки піску було на одній машині? (2,7 т)
- А на іншій? (3,2 т)
- Що запитується в задачі? (Скільки піску було на двох машинах?)
- Можемо відразу дати відповідь на запитання? (Так)
- Якою дією? (Додавання)
V. Підсумок уроку
1. Інтерактивна вправа « Кошик знань»
(учні заповнюють корзину плодами своїх знань)
Я знаю… Я вмію… Я навчився…
Я можу поділитися своїми знаннями…
2. Оцінювання
Вчитель відмічає активних учнів, наголошує, що це буде враховано при оцінюванні самостійної роботи.
3. Домашнє завдання
§ 37 №1251, 1272
1