Урок "Додавання десяткових дробів"

Про матеріал
Розробка уроку математики в 5 класі на тему "Додавання десяткових дробів". Поурочний план
Перегляд файлу

  5 клас.  Математика

 

Тема:  Додавання десяткових дробів.

Цілі. Формування предметних компетентностей: сформувати вміння додавати десяткові дроби; формувати вміння застосовувати ці знання до розв’язування задач та прикладів;

Формування ключових компетентностей:

спілкування державною мовою – грамотно висловлюватися рідною мовою, доречно  та правильно вживати в мовленні математичну термінологію;

інформаційно-цифрова компетентність – діяти за алгоритмом; використовувати засоби комунікації;

соціальна та громадянська компетентності – співпрацювати в команді, виділяти та виконувати власну роль у командній роботі.

 

Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь.

 Обладнання та наочність: роздатковий матеріал (картки самооцінки), ноутбук.

Хід уроку.

І.Організаційний етап.

Налаштування на урок. Роздати картки самооцінки. (На кожному етапі учень ставить бали за виконану роботу)

ІІ.  Перевірка домашнього завдання. (Чергові учні перевіряють наявність домашніх робіт).

 Тестування (на сайті «на урок»,  за допомогою мобільних телефонів пройти тести з теми «десяткові дроби»).

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Згадати як додавати натуральні числа;
  2. Як зрівняти кількість цифр після коми.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

Пояснити на конкретних прикладах

  1. 3, 576 + 2, 839   2) 23,8+15,843

3, 576                      

2,839                       

6,415

 

2) 23,8+15,843

   23,800

   15,843

   39,643

Сформулювати правило додавання десяткових дробів .

V. Фізкультхвилинка (На ноутбуці записана фізкультхвилинка).

VI.   Засвоєння нових знань та вмінь.

Робота з підручником.

Виконання №870 (1, 2, 3, 4 – учні по черзі біля дошки), 5, 6 – самостійно;

№874 (3) – учень розв’язує біля дошки.

 Робота в групах (поділити учнів на 3 групи)

Задача №883. (яка група швидше розв’яже)

№891 (4). Учні вибирають в групі капітана, який визначає хто, яку  дію виконує на дошці.

Перемагає та група, в якій всі учні запишуть приклад в зошит найшвидше та правильно.

VII. Підведення підсумків уроку та рефлексія.

Лови помилку:

2,34+ 1,6 = 3,4

7, 809+12,36= 19,169

43,1+0, 451= 43,452

Повторити ще раз правило додавання десяткових дробів.

Порахувати кількість отриманих балів в картках самооцінки та здати їх.

 

VIIІ.  Домашнє завдання

Вивчити правило з п.33 ст.205

Виконати №871, 885, 892 (1, 2,3).

Додаткове завдання: виміряти розміри своєї кімнати (в метрах) і знайти її периметр.

 

 

 

 

docx
Додано
5 квітня 2020
Переглядів
400
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку