Урок математики в 2 класі
Тема: Додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд.
Мета:
Формування предметних компетентностей: дослідити спосіб додавання двоцифрових чисел з переходом до наступного розряду; удосконалювати навички розв’язування задач; розвивати критичне мислення , уміння виділяти головне.
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: розвивати вміння організувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників;
комунікативної: розвивати математичне мислення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
соціальної: докладати зусиль, щоб досягти спільного результату;
інформаційної: розширити знання про значення математики для кожного з нас.
Тип уроку: формування компетентностей.
Обладнання: підручник, зошити, мультимедійне обладнання, конструктор LEGO/
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ми щойно слухали ваші висловлювання, щодо математики, а тепер я вам пропоную вислів вченого, як ви його розумієте?
«Математику вже треба за те любити, що вона розум до ладу приводить»
М.В. Ломоносов
(Діти роблять записи про те, що хочуть отримати від уроку)
Два учні задають запитання, інші – відповідають.
Щоб швидко рахувати, потрібно математику знати!
Усний рахунок. Гра «Хто швидше».
Діти грають в парі, використовуючи №240 та 241 з підручника.
ІІІ. Підготовка до сприйняття нового матеріалу
Завдання №245 з підручника
(Учні усно розвязують задачу з використанням відомого способу додавання двоцифрових чисел без переходу через десяток)
IV. Створення проблемної ситуації
(Виникає проблема при додаванні чисел, адже потрібно додавати з переходом через десяток )
- Який результат ви отримали?
- Подивимось на роботу. Чи важко обчислювати?
V. Вирішення проблеми
1.Групова робота.
2.Перевірка виконаної роботи.
Руханка ( під музичний супровід )
Діти виконують вправи з LEGO
VІ. Систематизація і закріплення отриманих знань
27 + 25 |
53+ 28 |
35 + 17 |
Завдання №246
Знаючи математику ніхто нас не ошукає
Гра «Так», «Ні» (з використанням LEGO)
VІІ. Контрольно-коригуючий етап
Розв’язування прикладів на додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд.
46+28 45+27 67+17 44+29
VІІІ. Звіт та теоретичне обґрунтування знань
Олівець- очікувань
( Учні зачитують відповіді)
ІХ. Підсумок уроку. Рефлексія