Урок "Додавання двоцифрового числа до двоцифрового"

Про матеріал
Урок з математики 2 клас НУШ "Додавання двоцифрового числа до двоцифрового" за підручником Математика: підруч. для 2 класу закладів загальної середньої освіти / В.Г.Бевз, Д.В.Васильєва. - К.:Видавничий дім "Освіта", 2019.
Перегляд файлу

Тема: «Додавання двоцифрового числа до двоцифрового»

Мета: формувати в учнів предметні  компетентності:

  • навчити дітей прийомам  додавання двоцифрового числа до двоцифрового;
  • вчити коментувати свої дії під час виконання обчислень;
  • удосконалювати вміння розв’язувати складні задачі, що включають прості задачі на збільшення числа;
  • розвивати кмітливість, логічне мислення;
  • сприяти вихованню інтересу до вивчення математики.

формування ключових компетентностей:

  • математичної ( вміння бачити та застосовувати математику в реальному житті, розуміти її важливість);
  • вміння вчитися (формувати вміння самостійно визначати, ставити перед собою мету та приймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, вміння контролювати та оцінювати свої результати та результати інших);
  • соціальну (розвивати здатність особистості продуктивно співпрацювати з  партнерами у групі та команді,).

Обладнання: презентація до уроку, підручник В.Г.Бевз, Д.В.Васильєва Математика (с.55), робочий зошит, зошит з друкованою основою (с.42), матеріали для усної лічби, математичного диктанту, хвилинки каліграфії, короткий запис до задачі.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

         Поспішаємо у клас

         Математика у нас.

         Щоб у небі політати,

         І щоб гроші рахувати,

         Продавати й купувати,

         Треба добре її знати.

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ І КОРЕКЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.

  1. Вправа «Валіза».
  • Давайте з вами пригадаємо та закріпимо наші знання та наповнимо ними ось цю валізу, яку візьмемо на наш урок.
  • Як називаються числа при відніманні?
  • А як називаються числа при додаванні?
  • Назвіть складові частини задачі.
  • Як знайти невідомий від’ємник?
  • Як знайти невідоме зменшуване?
  • Як додати до числа суму двох чисел?
  1. Усний рахунок.

*Розв’язування віршованих задач.

  • Петрик книги прочитав,

На полиці їх складав.

Ось поклав він 9 книг,

Потім ще 4.

Довго думав і гадав,

Скільки всіх книжок поклав? (13)

  • Ось летять до годівниці

Чотири подружки синиці.

Сім пізніше прибуло.

Скільки всіх птахів було? (11)

* Робота з геометричним матеріалом. Виконання вправи підручника № 1, с.55

- Діти, назвемо геометричні фігури, які ви бачите перед собою.

- Які з цих фігур можна назвати многокутниками?

* Робота над буквеними виразами. Виконання вправи №2.

- Потрібно знайти значення виразів.

* Виконання вправи № 3, с.55.

  1. Хвилинка каліграфії.
  • Отже, давайте проведемо хвилинку каліграфії, тож відкриємо свої зошити.

Зошит свій я відкриваю,

Навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю,

Сяду рівно, не зігнусь.

Буду я писати вправно,

До роботи я берусь.

  • Запишіть сьогоднішню дату:

                                       26  листопада

                                   Класна    робота

 

  • Каліграфічно пропишіть цифру 8  (рядок, за зразком на дошці)

Фізкультхвилинка

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ.

IV. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ УЧНЯМИ ФАКТИЧНОГО МАТЕРІАЛУ.

  1. Пояснення матеріалу за вправою № 4 (може пояснити один із учнів).
  2. Виконати дії за зразком підручника. Вправа № 5, с.55.
  3. Розв’язування задачі № 6, с.55.
  • Діти, прочитайте умову задачі.
  • Про йдеться в умові?
  • Скільки кролів годує Оля? (16)
  • Нам відомо, скільки кролів годує Сергій? А що відомо?
  • Про що запитується в задачі?
  • Потрібно скласти  коротку умову до задачі. Запишемо в зошитах.
  • Діти, ми можемо знайти, скільки кролів годує Сергій? Якою дією?
  • Складаємо вираз першої дії.

 1). 16+4=20 (к.) – годує Сергій.

     -   Ми знайшли скільки кролів годує Сергій, тепер ми зможемо знайти, скільки    кролів годують разом діти? Якою дією?

            2). 16 + 20=36 (к.) – годують діти разом.

      -  Як ми запишемо відповідь?

     Фізкультхвилинка для очей

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ.

      1. Виконання завдань в зошиті з друкованою основою, с.42.

      2. Практичне завдання

    - Намалювати такий прямокутник, який можна розрізати на два квадрата.

VI. ПІДСУМКИ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ.

    - Чого навчилися на уроці?

     - Що найбільше сподобалося на уроці?

     - Як оцінюєте свою роботу?

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
25 листопада 2020
Переглядів
842
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку