Сватівський ліцей №1.Учитель: Кучугура Л.П.
Урок № 70 Математика 5 клас – Інклюзія
Тема уроку: Додавання та віднімання мішаних чисел
Мета уроку: домогтися засвоєння правил додавання і віднімання мішаних чисел, дробові частини яких мають однакові знаменники; сформувати вміння виконувати додавання і віднімання мішаних чисел;
формувати вміння бачити закономірності; розвивати увагу;
виховувати наполегливість, спостережливість, старанність, працьовитість;
Тип уроку: засвоєння нових знань і вмінь.
Обладнання та наочність: підручник, наочний та додатковий матеріали.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
1.Виконати додавання:
+ =
2.Назвати чисельник, знаменник дробу: ; ;
3.Які дроби правильні, які неправильні? ; ; ;
4.Перевести неправильний дріб у мішане число:
= 2
|
Учитель-асистент просить учня сказати правило додавання дробів з однаковими знаменниками. За потреби йому допомагає. Учень виконує додавання.
Учитель-асистент запитує назвати чисельник та знаменник дробів. Просить учня промовляти та давати повну відповідь.
Учитель - асистент усно просить назвати учня правильні і неправильні дроби.
Учитель – асистент за допомогою карток пропонує учневі виконати завдання.
7 кружечків учень розкладає у три корзинки
Однакова кількість кружечків у кожній корзині – ціла частина, остача ( залишок у руці учня) – чисельник, знаменник – той самий.
|
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
План вивчення теми
Завдання 1. Задача 1. На столі лежали 2 плитки шоколаду. Скільки плиток шоколаду буде лежати на столі, якщо на стіл покласти ще 1 плитки?
Розв’язання
2 + 1 =( 2+1) + ( + )= 3 + = 3
Задача 2. На тарілці лежали 2 плитки шоколаду. Скільки залишиться плиток шоколаду на тарілці, якщо 1 плитки з'їдять?
Розв’язання
2 - 1 =( 2-1) + ( - )=1 + = 1
Завдання 3:Знайдіть суму: .
Розв’язати № 1097 |
Учитель – асистент використовує додатковий матеріал. Промовляє правило додавання мішаних чисел +
=
Учитель - асистент використовує додатковий матеріал. Промовляє правило віднімання мішаних чисел
-
=
Учитель - асистент просить учня промовляти правило додавання мішаних чисел
Учитель – асистент кожного разу повторює правило додавання чи віднімання мішаних чисел і просить промовляти учня
|
V. ПІДСУМКИ УРОКУ
Отже, давайте повторимо з вами правила додавання і віднімання мішаних чисел.
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:§32 (Вивчити правила)
Розв’язати № 1098. Продовжувати вчити таблицю множення на 4.