Тема уроку: Додавання та віднімання в межах 10
Мета: працювати над закріпленням та навичками додавати і віднімати в
межах 10, порівнювати числа, формувати вміння розв'язувати задачі,
виховувати інтерес до уроку математики, збагачувати словниковий запас;
розвивати уважність, спостережливість, пам'ять, логічне мислення;
виховувати культуру поведінки на уроці,охайність,любов до навчання.
Обладнання: малюнки грибів, малюнок «осінь у лісі», геометричні фігури, малюнки тварин, осінні листочки , жолуді, цифри числового ряду 10.
ХІД УРОКУ:
І Вступна частина.
Діти, сядьте всі рівненько,
Не шуміть, сидіть тихенько.
Урок буде незвичайний,
Для всіх нас дуже навчальний.
Сьогодні, діти, у нас урок незвичайний
Тема нашого уроку «Подорож до осіннього лісу».
Ми закріпимо вміння додавати і віднімати в межах 10, розв’язувати задачі, закріпимо знання про геометричні фігури
Перш ніж відправитися у подорож давайте перевіримо як ви виконали домашнє завдання. Кожен учень читає відповідь одного приклада по черзі.
(д/з шість прикладів)
ІІ Основна частина
Які ознаки осені?
В осінньому лісі листопад. Ось такі листочки впали з дерева дуба.
Покажіть цифру 1,2 5.
Що це? (жолуді).
— Порахуйте від 5 до10, від 2до 8, від 1до 6.
Щоб дощик закічуився, ми могли продовжити нашу подорож, складіть числовий ряд.
А тепер відкрийте зошити і запишіть числовий ряд від 1 до 10, від 10 до 1.
Подорожуючи лісом нам будуть зустрічатися різні звірі. Вони нам будуть давати завдання.
Допоможіть лисичці поставити знаки < >=.
2 7 5+1 3
4 4 2-2 4
Діти збирали гриби. Іра зібрала 4 гриба, а Олег 3 гриба. Скільки грибів зібрали діти?
Про кого задача? Що вони робили?
Скільки грибів зібрала Іра? Олег?
Що потрібно дізнатися? (запис умови)
Іра- 4 г.
Олег- 3 г
Скільки всього грибів?
4+3= 7 (грибів)
В.: 7 грибів.
Давайте відпочинемо
Трава низенько-низенько,
Дерева високі - високі,
Вітер дерева колише-гойдає,
Птахи летять - відлітають .
А дітки тихенько
За парти сідають.
Яких далі ми зустріли звірів? (їжак і білка)
Їжак і білка збирають грибочки. Розв’яжіть приклади, відповіді з числом 5 віддайте їжачку, а з - 9 білочці.
3+2= 9-0=
3+6-1= 10-5=
Скільки квадратів ? Якого кольору?
Покажіть великий прямокутник. Якого кольору?
Покажіть кружечки.
Складіть автобус з фігур.
ІІІ Заключна частина
Куди ми сьогодні з вами ходили?
Яких звірів зустрічали?
Які завдання виконували?
Сьогодні ви молодці
З роботою впорались усі.
УРОК З МАТЕМАТИКИ
2 КЛАС
ДОДАВАННЯ ТА ВІДНІМАННЯ В МЕЖАХ 10