Урок "Додавання одноцифрового числа до двоцифрового з переходом через розряд"

Про матеріал
Конспект уроку математики. 2 клас. Підручник Математика 2 клас. С. Логачевська, Т. Логачевська , О. Комар
Перегляд файлу

Відкритий урок у 2 класі

Тема уроку. Додавання одноцифрового числа до двоцифрового з переходом через розряд

Мета уроку.

  •          Формувати в учнів вміння додавати одноцифрове число до двоцифрового з переходом через розряд. Вдосконалювати вміння розв’язувати задачі.
  •          Розвивати обчислювальні навички, спираючись на знання таблиць додавання і віднімання одноцифрових чисел, розвивати логічне мислення, швидкість думки, пам'ять, увагу, розширити знання про фінансові установи, формувати науковий світогляд.
  •          Виховувати самостійність, уміння працювати в команді, вчити планувати свою діяльність, творчо виконувати завдання, виховувати інтерес до точних наук.

Тип уроку. Закріплення знань, умінь, навичок.

Форма проведення. Математична біржа.

Обладнання. Підручник, комп’ютер , телевізор, геометричний матеріал, дидактичний матеріал.

Хід уроку

І. Організація класу

1. Вправа “Долоньки”

Діти загинають пальчики, промовляючи слова: Бажаю (великий пальчик) тобі (вказівний) успіху(середній) на цьому (безіменний) уроці (мізинчик). Вітаю! (торкаються долоньками)

ІІ. Мотивація діяльності учнів

  1. Гра “Дешифрувальник”
  •          Щоб дізнатися, де проходитиме наш урок, пропоную усно розв’язати приклади і отримати код для розкодування слова

Б      І      Р      Ж      А

12    7     8      13      11

 

8 + 4

13 – 6

16 – 8

9 + 4

7 + 4

  •          Яке слово отримали? (Біржа)
  •          Нам прийшов лист.  Прочитаємо?

“Добрий день, дорогі другокласники! Ми дізналися, що ви працюєте над цікавою темою … і вирішили запросити вас провести урок на математичній біржі. Що це таке? Біржа – це установа, де здійснюються торгівельні та фінансові операції. Тобто, це той самий ринок. Особу, яка продає товар, називають маклером. А особу, яка купує товар, - брокером. Сьогодні на уроці ви будете покупцями (брокерами). А я буду продавати товар і буду …. (маклером). Купуючи товар, ви отримуватимете чеки знань. Наприкінці роботи математичної біржі ми визначимо найбільш успішних брокерів, які зможуть обміняти чеки  на купон на звільнення від Д.З. Бажаю успіхів!”

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку

  •          Приймаємо запрошення?
  •          Отже, я буду сьогодні продавцем… (маклером), а ви - покупцями …. (брокерами).
  •          Давайте поставимо перед собою мету і завдання на урок.
  1. Вправа “Незакінчені речення”
  •          Сьогодні на уроці ми будемо ..
  • Додавати ….
  • Застосовувати …
  • Співпрацювати …
  • Оцінювати …

ІV. Робота по темі уроку.

  1. Бліц – опитування
  •          Для початку я проведу опитування на якість знань
  • Як називаються числа при додаванні?
  • Прочитайте вираз на додавання декількома способами
  • Доповни до 10 числа  5, 7, 9. 6, 8.
  1. Робота з числами. Каліграфічна хвилинка. “Вправа Кубування”
  •          Перший наш товар – числа!
  •          Записуємо число і класна робота.
  •          Попрацюємо із числом 12
  • Сусіди
  • Попереднє
  • Наступне
  • Розряди
  • Яке це число?
  • Цікавинка про число
  •          Запишіть каліграфічно 3 рази число 12

Роздаю чеки знань

  1. Робота з підручником.
  •          Наступний наш товар – вирази!
  •          Пригадайте алгоритм додавання одноцифрового числа до двоцифрового виду 36 + 9

 

36 + 9 =45

     4 + 5

  •          Яким ще способом можна додати?

30 + (6 + 9) = 45

36 + 10 – 1 = 45

  1. Коментоване розв’язування виразів ст..59, № 5
  2. Самостійна робота. Взаємоперевірка.

56 + 7 =           36 + 5 =

38 + 5 =           59 + 3 =

64 + 7 =           27 + 6 =

Роздаю чеки знань

  1. Гра “Аукціон”
  •          Наступний товар доручаю провести моєму помічнику-маклеру Дмитру.

Дмитро: Я проведу аукціон. Ваше завдання швидко і правильно назвати ціну мого товару, щоб його купити. Увага!

На торгу такі товари. Назвіть ціну.

  • Фотоапарат   48 + 6          Продано!
  • Флешка         25 + 6          Продано!
  • Плеєр             38 + 9          Продано!
  • Ноутбук         45 + 7          Продано!
  • Айфон            36 + 7          Продано!
  • Ігрова приставка 29 + 4    Продано!

Роздаю чеки знань

  •          Які знання нам допомогли обчислити вирази і купити товар?

(склад чисел, таблиці додавання, алгоритм додавання чисел … з переходом через розряд)

  1. Фізхвилинка
  2. Робота над задачами
  •          Наступний товар, який ви придбаєте, – це задачі.

         Робота з простими задачами

  •          Складіть за малюнками задачі ( ст.59, № 6)
  • Дитячі окуляри коштують 38 грн, а для дорослого – на 9 грн дорожче. Скільки коштують окуляри для дорослих?
  • Дитячі шкарпетки коштують 27 грн, а для дорослих – на 8 грн дорожче. Скільки коштують шкарпетки для дорослих?
  •          Які це задачі? (прості)
  •          Як розв’яжемо ці задачі?
  •          Як ми можемо зекономити кошти, купуючи товар, шкарпетки, наприклад? (зв’язати самостійно, купити по акції, купити оптом)

Роздаю чеки знань

Творча робота над задачею

  •          Прочитайте задачу № 7 на ст..60.
  • Книжка про тварин коштує 40 грн. Книжка з казками – на 10 грн дешевше. Скільки коштує книжка з казками?
  •          Яка це задача? (проста)
  •          Як змінимо питання до задачі, щоб вона розв’язувалася двома діями?

(Ускладнення задачі)

  • Книжка про тварин коштує 40 грн. Книжка з казками – на 10 грн дешевше. Скільки коштують книжка з тваринами та  казками?

Аналіз задачі. Дерево міркувань

Розв’язання задачі. Самоперевірка.

Роздаю чеки знань

  •          Які знання нам допомогли розв’язати задачі?
  1. Робота з геометричним матеріалом. Групова робота. Танграм.
  •          Наступний товар – геометричний дизайн.
  •          Ваше завдання: скласти із геометричних фігур силует предмета, який ваша група потім прорекламує, щоб успішно продати.

Кожна група презентує свій товар

Роздаю чеки знань

V. Підсумок. Рефлексія

- Час роботи математичної біржі вичерпано. Підведемо підсумки.

     1.  Інтерактивне лото

  •          28 + 9
  •          45 + 7
  •          66 + 5
  •          Яке завдання було найцікавішим?
  •          Що було корисного?
  •          Як застосуєш в житті набуті знання та навички?
  1. Підрахування чеків. Оцінювання. Отримання купонів на  звільнення від Д.З.

VІ. Домашнє завдання

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
3 січня
Переглядів
27
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку