Урок "Додавання та віднімання десяткових дробів"

Про матеріал
Урок вдосконалення, повторення та систематизація знань, умінь і навичок в учнів виконання дій додавання та віднімання десяткових дробів. На уроці поєднана групова, колективна і самостійна робота учнів
Перегляд файлу

Тема уроку. Додавання та віднімання десяткових дробів.

 

Мета:

навчальна: вдосконалювати в учнів навички виконання дій додавання та віднімання десяткових дробів.

 

розвиваюча: сприяти розвитку обчислювальних навиків; розвивати пам'ять, логічне мислення, творче мислення, спостережливість, увагу, кмітливість; продовжувати відпрацьовувати навики самооцінки знань та вмінь.

 

виховна: виховувати в учнів культуру математичного мовлення, позитивне ставлення до навчання, відповідальність за власні досягнення, прищеплювати інтерес до вивчення математики.

 

Обладнання: картки із завданнями для роботи в парах, схеми, таблиці.

 

Тип уроку: повторення та систематизація знань, умінь і навичок.

Структура уроку:

  1.   Організаційний момент.
  2.   Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми та мети уроку.
  3.   Актуалізація опорних знань.
  4.   Розвиток математичних знань.
  5.   Екскурс в історію.
  6.   Підсумок уроку.
  7.   Домашнє завдання.

Хід уроку

Девіз уроку:

«Математика - це світ навколо нас»

І. Організаційний момент.

П. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми та мети уроку.

  • Ми весь час працювали з натуральними числами, але з’ясувалось, що їх недостатньо для розв’язання дуже багатьох завдань. Тому ми з вами почали вивчати звичайні дроби. Та з’ясувалось, що є і такі дивні дроби, які можуть перевтілюватися. Це десяткові дроби.

Ш. Актуалізація опорних знань.

Фронтальне опитування.

  1. Які дроби називаються десятковими?
  2. Скільки цифр містить запис дробової частини десяткового дробу?
  3. Як знайти суму двох десяткових дробів?
  4. Яку властивість десяткового дробу ви знаєте?
  5. Як знайти різницю двох десяткових дробів?
  6. Які властивості додавання та віднімання десяткових дробів ви знаєте? Сформулюйте:
  1.   Переставну властивість додавання;
  2. Сполучну властивість додавання;
  3.   Правило віднімання суми від числа;
  4.  Правило віднімання числа від суми.

IV. Розвиток математичних знань.

І. Усне розв’язування вправ.

  1. Знайти суму

1) 0,7+0,1=

5) 0,64+0,36=

2) 0,9+0,2=

6) 0,34+0,28=

3) 0,6+0,4=

7) 2,2+2,8=

4) 0,48+0,12=

8) 4,1+5,22=

2. Знайти різницю

 

1) 4 – 0,3=

5) 4 – 0,03=

2) 0,4 – 0,3=

6) 0,4 – 0,03=

3) 40 – 0,3=

7) 0,04 – 0,003=

4) 400 – 0,3=

  1. Розв’язування логічних вправ.

 Потрібно  замість знаків питання поставити число

  1.               

     10,6                                                          ?

 

19,5 8,9 17,8 9,5

  1.  1,4 < х < 5,9                           2; 3; 4; 5

3,78 < х < 7, 2 ?

Поставити кому у потрібних місцях.

  1.          32 + 18 = 5
  2.          3 + 108 = 408
  3.              42+17 = 212
  4.         736  – 336 = 4
  5.         63 – 27 = 603
  6.         57 – 4 = 17

ІІІ. Виконання вправ біля дошки.

Загадкове, вам знайоме,

В ньому є щось невідоме.

Його треба розв’язати,

Тобто корінь відшукати.

Кожен легко, без вагання

Відповість. Що це … (рівняння).

Розв’язати рівняння

  1.   10,6+ х = 19,7
  2.   28 – (х –11,25) = 15,4
  3.   (х + 2,8 ) – 1,8 = 5,9
  4.   (х–18,2)+ 3,8 = 15,6

 

Фізкультхвилинка

Встаньте діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній.

І до сонця потягніться,

В різні боки нахиліться,

Веретеном покрутіться.

Раз присядьте, два присядьте,

І за парти тихо сядьте. .

  1. Робота в парах (по рядам)
  •       Виконати дії; вибрати букву відповідно відповідям, скласти слово

  1.   4,3+ 5,9 =
  2.   20 + 7,357 =
  3.   14,7–8,4 =
  4.   53 – 4,23 =
  5.   38,25 + 21,13 =
  6.   3,1 + 12,72 =

 

 

  1. 23,7–16,1 =
  2.   13 + 2,356
  3.   15,8 – 6,9
  4.   49 – 5,27
  5.   26,12 + 45,54

 

 

 

  1.   5,6 + 9,7
  2.   15 + 4,578
  3.   19,5 – 7,6
  4.   38 – 8,49
  5.   45,78 + 12,35

 

 

 


27,357

Н

 15,82

О

10,2

Д

15,73

Е

59,38

Р

48,77

П

6,3

І

8,9

Н

44,27

О

7,6

Д

71,66

Й

15,356

У

43,73

А

9,9

Б

                                 

58,13

А

15,3

Д

29,51

Н

11,9

С

30,49

У

19,578

Е


 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Які слова одержали? (Дніпро, Дунай, Десна)

  1.                     Розв’язати задачу.

Їх у підручнику багато,

Кожну треба розв’язати.

Не будемо ми ледачі,

Розв’яжемо ...(задачі).

 

Три річки Дніпро, Дунай та Десна протікають по нашій Україні. Довжина Дніпра 2286,998 км, вона на 673,37 км коротша, ніж річка Дунай і на 1157,5 км довша, ніж річка Десна. Знайти загальну довжину цих річок.

 

 

  1.         Обчислити, обираючи зручний порядок дій.

 

  1.   ( 12,82+ 8,394)+ 5,18 =
  2. 2,53 +15,1 + 4,47+ 14,9 =
  3. (4,12 +0,116)-1,12 =
  4.   7,29 –(3,961+2,29) =
  1.      Екскурс в історію

Математики Стародавнього Єгипту використовували знаки «          »   і  «            »
  (ноги, що йдуть). Спробуйте дізнатися, які дії позначали цими знаками. Серед рівностей, записаних на плакаті, є одна неправильна.

 

 

 

 

 

 

Отже, знак  це « + »           знак        це   « – »

 

Постав  або    

  1.  3,8  ?  2,4 = 1,4
  2.  0,5  ?  0,3 = 0,9
  3.  10  ?   0,5 = 9,5
  4.  3,8  ? 4,7 = 8,5

 

  1. Підсумок уроку.

Потрудились ви чимало,

    Тож за всі ваші старання

          Вам оцінки за навчання.

  1.      Домашнє завдання.

 

Параграф 33, № 901, № 907

 

1

 

docx
Додано
17 лютого 2020
Переглядів
807
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку