Тема: Додавання і віднімання мішаних чисел з однаковими знаменниками
Тип уроку: урок відкриття нових знань із елементами дослідження та гри
Тривалість: 45 хв
Мета уроку
сформувати вміння додавати і віднімати мішані числа з однаковими знаменниками; удосконалити навички роботи з дробами.
розвивати логічне мислення, уміння аналізувати й робити висновки;
формувати навички командної роботи та математичного мовлення.
виховувати інтерес до навчання; формувати відповідальність, взаємоповагу, екологічне та громадянське мислення.
Очікувані результати (НУШ)
Учень/учениця:
Обладнання:
картки з завданнями;інтерактивна дошка / презентація;LEGO / смужки дробів / круги дробів;наліпки для рефлексії.
Хід уроку
1. Організаційний момент
Вправа «Математичний настрій»
Учні обирають смайлик, який відповідає їх настрою.
2. Актуалізація опорних знань
Гра «Дробовий експрес» (актуалізація опорних знань)
3. Усний рахунок
4. Мотивація навчальної діяльності
Інтеграція з природознавством
Проблемне питання:
— Чи зможемо ми розв’язати задачі, не знаючи нового правила?
5. Вивчення нового матеріалу
6. Первинне закріплення
Робота в парах «Математична кухня»
Задача 1 . «Печиво до чаю»
Для приготування печива Галинка взяла 2
склянки борошна, а потім додала ще 1
склянки для густоти тіста. Скільки всього склянок борошна використала Галинка ?
Задача 2. «Фруктовий салат»
Кухар приготував 5
кг фруктового салату. За обідом гості з’їли 3
кг салату. Скільки кілограм салату залишилося?
Задача 3. «Майстерний піцайоло»
Піцайоло використав 4
кг сиру моцарела для піци «Капрічоза» та 2
кг для піци «Пепероні». На скільки більше сиру пішло на «Капричоза», ніж на «Пепероні»?
Задача 4. «Святковий торт»
Для начинки торта кондитер змішав 1
кг полуничного джему та 1
кг вершкового крему. Яка загальна маса начинки?
7. Фізкультхвилинка «Дробовий рух» (https://www.youtube.com/watch?v=DTcccbcP36Y)
8. Засвоєння нових знань та вмінь
Завдання № 1248.
Завдання № 1250.
Завдання № 1251.
Завдання № 1252.
Завдання № 1254.
9.Підсумок уроку
Отже, давайте повторимо з вами правила додавання і віднімання мішаних чисел.
10. Домашнє завдання Опрацюй підручник (Олександр Істер. Математика 5 клас) сторінки 208-210.Виконай завдання:№. 1249 (1, 3, 6), 1253 (1, 2, 5)
9. Рефлексія (3 хв)
Метод «Світлофор»