Тема: Додавання та віднімання в межах 10. Розв’язування задач.
Мета:
корекційно- навчальна: удосконалювати вміння додавати та віднімати числа в межах 10; формувати вміння і навички учнів вибирати дію, пояснювати вибір дії у ході розв’язування задач різного типу, корегувати знання учнів про процес розв’язання задач, вміння складати і розв’язувати задачі;
корекційно- розвивальна: розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу;
корекційно-виховна: виховувати любов до природи.
Обладнання: дитячі іграшки: поїзд, квитки, малюнки дерев, птахів, звірів, маски ведмедя, вовка, лисиці, зайця, їжака,сови, собаки,таблиці з прикладами, задачами, ребусами.
Хід уроку
І.Вступна частина.
1. Нервово- психологічна підготовка учнів до уроку.
- Чарівна незнайомка передала для вас листа. Послухайте його.
-Добрий день, діти! Сподіваюсь , ви любите мандрувати? Запрошую у цікаву подорож всіх кмітливих, спостережливих, уважних хлопців і дівчат до лісової країни знань.Відгадайте мою загадку і ви дізнаєтесь, на чому будете мандрувати:
Залізні подружки тримаються за руки,
Одна подружка з трубою
Тягне всіх за собою.( Потяг )
-Отже, ми вирушаємо в подорож на чарівному потязі.
-Без чого не можна їхати? (Без квитків )
2. Всебічна перевірка ступеню засвоєння змісту навчального матеріалу.
- Ось у мене є квитки, але незвичайні, з різними завданнями.
- Щоб квиток залишився у вас, треба правильно дати відповідь і записати її в зошити.
- То що, будемо купувати квитки?
- Щоб бути уважними, усно виконаємо вправу « Знайди два однакові предмети»
Пропоную учням картку із зображенням п’яти предметів, серед яких є два однакові, потрібно їх знайти, показати.
1 квиток:
6 (7 )
2 квиток:
2 ( 3 )
3 квиток:
4 квиток:
5 квиток:
6 квиток:
7 квиток:
8 квиток:
9 квиток:
10 квиток:
3.Оголошення теми і мети уроку.
ІІ. Основна частина.
Неслухняних зайченят.
На обід їх мати жде,
Раз, два, три. А решта де? (5-3=2 )
Визирає із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки,
А за нею ще три білки.
Ми вас просим, діти милі,
Щоб всіх білок полічили. (1+1+3=5 )
Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних. Скільки всіх? (2+3=5 )
4) Каже стара лисиця:
В мене два синочки
І чотири дочки.
Скільки маю всіх діток? (2+4=6 )
Шість берізок, три дубочки.
Рахувати сам не вмів
Зозулю попросив.
Почала вона літати,
Та не може полічить,
Діти,їй допоможіть. (6+3=9 )
Ніс сім яблук на пиріг,
Одне впало, покотилось.
Скільки яблук залишилось? (7-1=6 )
Повідомлення учнів.
8 – 3, 10 – 2, 7 – 4, 6 + 4, 8 + 0 ,7 +2, 8 -3, 3 + 4.
8 + 4 -2; 6 + 3 – 5; 10 – 5 + 0; 9 – 7 + 1.
Фізкультхвилинка
Проводить учень
Вийшов в поле боровик,
Тай узявся в боки,
Бо він, бачите не звик,
Обрії широкі.
Покрутився на нозі,
Реготом залився,
Танцюристці бабочці
В пояс поклонився.
Довго зайчика ганяв,
Виспавсь на пісочку.
Коли вечір вже настав
Викупавсь в струмочку.
Задача.
Андрійко посадив 4 дерева, а Петрик – 2. За це їх похвалила вчителька.
(Скільки всього дерев посадили хлопці? )
(На скільки більше дерев посадив Андрій, ніж Петрик, і навпаки).
Гра на уважність « Знайди зайвий предмет»
Трикутник,чотирикутник,кома, овал.( Кома)
Задача 1
В магазині було 5 ящиків яблук, а груш на 3 ящики менше. Скільки ящиків груш було в магазині?
Детальний аналіз задачі. Записуємо в зошит.
Задача
5 – 3 = 2 ( ящ. )- груш.
Відповідь: 2 ящики груш.
Фізкультхвилинка для очей і пальчикова гімнастика.
Проводить вчитель.
Мов веселі журавлі,
Ходять пальці по столі,
На сопілці виграють,
І рівненько в ряд стають.
Хочуть пальці привітатись,
Хочуть пальчики обнятись.
І високо вгорі засвітити ліхтарі.
Задача 2
На таблиці записаний скорочений запис. Діти повинні поширити умову,придумати запитання.
Лисичок – 5
Зайчиків – стільки ж
( На лісовій галявині грілося 5 лисичок і стільки ж зайчиків. Скільки звіряток грілося на лісовій галявині.)
Розбір задачі за запитаннями.
ІІІ. Заключна частина уроку.
7 я, Г 1 А, СМОР 1А
(Роздає сюрпризи)