Урок математики в 2 класі
Тема. Додавання виду 37 + 6 . Розв’язання складених задач.
Мета: ознайомити учнів з прийомами додаванням виду 37 + 6. Удосконалювати вміння розв’язувати складені задачі; закріплювати навички додавання і віднімання в межах ста; розвивати логічне мислення, увагу і спостережливість. Виховувати товариські стосунки між дітьми, розуміння важливості взаємодопомоги.
Тип уроку: урок засвоєння знань, умінь і навичок.
Методико-дидактичне забезпечення уроку: малюнки казкових героїв; таблиці для кодування; геометричні фігури; скорочені записи задач; підручник (Рівкінд Ф.М., Оляницька Л.В. Математика: Підручник для 2 кл. – К.: Освіта, 2012); слайди до уроку.
Матеріально-технічне забезпечення уроку: мультимедійна дошка.
Міжпредметні зв’язки: читання.
Хід уроку
І. Організація класу
Всі сідаймо тихо, діти!
Домовляймось не шуміти.
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб не було в нас мороки,
Всі готові до уроку? (Так)
Слайд 1
Девіз уроку. Думай, пробуй, шукай,
Буде важко, не зітхай!
Слайд 2
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Слайд 3
Слайди 4 -8
17 – 9 = 8 мишка
60 – 1 = 59 жабка
20 + 30 = 50 зайчик
40 + 1 = 41 лисичка
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці з цими казковими звірятами ми ознайомимося з додаванням виду 37 + 6 та розв’язуватимемо складені задачі.
ІV. Актуалізація знань і умінь учнів
Слайд 9 – 10
Допоможіть мишеняті зібрати яблука у два кошики.
40 – 10 9 +2 35 – 5 6 + 5 70 + 10
. . . < 20 . . . > 20
11+10 16+3 21-4 12+9 42-3
2.Хвилинка каліграфії. Завдання жабки-шкряботушки
Слайд 11 – 12
Цифри пишемо гарненькі, щоб усі були рівненькі.
V. Вивчення нового матеріалу
1.Підготовчі вправи. Завдання 284, с.52
2.Пояснення нового матеріалу
- Зайчик дуже любить розв’язувати приклади, але цього прикладу він розв’язати не може. Хто може пояснити зайчикові розв’язання цього прикладу?
Слайд 13
37 + 6 = (30 +7) +6 = 30 + (7 + 6) = 30 +13 = 43
30 + 7
3.Первинне закріплення
Слайд 14
Завдання 286, 287 (з коментуванням біля дошки).
Фізкультхвилинка
Зробимо на дві хвилинки
Всі разом фізкульт хвилинку
Слайд 15 (відео)
VІ.Формування математичних умінь і навичок
Слайд 16 -17
1.Робота над задачею (№ 288)
Завдання від лисички.
- ?,на 8 менше
- ?,на 15 більше
1) 17 – 8 = 9 (пт.) – селезнів.
2) 9 + 15 =24(пт.)
Відповідь: на озері плавало 24 каченят.
2.Робота з геометричним матеріалом. Завдання від вовчика.
Слайд 19
Робота в парах
Слайд 20
3.Самостійна робота по варіантах. Завдання від ведмедика
Слайди 21-22
56 + 9 = 77 + 5 =
36 + 7 = 25 + 8 =
4.Гра «Кодування»
Слайд 23
16 + (6 - 5) =17 10 + 9 =19 16 – 9 = 7
8 + (7 + 4) = 19 14 – 8 = 6
14 + (9 – 7) =16 14 + 13 = 27
Слайд 24
м |
о |
л |
о |
д |
ц |
і |
17 |
19 |
16 |
19 |
6 |
27 |
7 |
VII. Підсумок уроку. Рефлексія. Завдання додому.
С.53, №290, №291.
Слайд 25
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Діти продовжують речення.