Урок інформатики у 9 класі
підготувала Наталія ЯРЕМЕНКО,
вчитель інформатики
Ніжинської гімназії № 3
Ніжинської міської ради Чернігівської області
Урок-дослідження
«Звіт Святому Миколаю»
Тема уроку: Інтерпретування даних у вигляді діаграм. Вибір типу та побудова діаграм.
Мета: ознайомити учнів із інтерпретуванням даних у вигляді діаграм, типами діаграм, зображенням рядів даних. Формувати вміння виділяти головне, аналізувати, порівнювати, зіставляти. Встановити зв’язки між засвоєними та новими знаннями. Формувати групи компетентностей: соціальну, інформаційну, загальнокультурну, уміння вчитися. Розвивати логічне мислення, дослідницькі навички. Виховувати уважність, товариськість та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання задля подальшого їх використання у майбутній професійній діяльності.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручники, інтерактивна панель.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Доброго дня, шановні дев’ятикласники та дев’ятикласниці. Сподіваюся, що в День Святого Миколая, наш урок буде сповнений святкового настрою! Ми усі будемо чемними, гарними й взаємоввічливими, щоб кожен з вас отримав ще одного «Миколайчика» у вигляді високих оцінок та позитивних емоцій. З нетерпінням чекала на зустріч з вами, аби порадіти приємному спілкуванню та плідній роботі на уроці у святковий день!
Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми з вами ознайомимось із інтерпретуванням даних у вигляді діаграм, типами діаграм, зображенням рядів даних.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Не забувайте про правила поведінки та техніку безпеки на уроці інформатики. (повторення правил з використанням інтерактивних елементів платформи mozaBook)
ІІІ. Актуалізація опорних знань
Фронтальне обговорення понять, вивчених у 7 класі: діаграма, типи діаграм, Майстер діаграм. Як бачите, ви вже багато знаєте про діаграми. Проте не завжди легко можна зорієнтуватись, який тип діаграми вибрати до певного завдання. Сьогодні у вас незвичайне завдання, святково-дослідницьке. Діаграми, що ви маєте створити, це ваш своєрідний лист-звіт Святому Миколаю про ваші добрі справи та досягнення.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Розповідь учителя з демонстрацією додатку «Діаграми» платформи mozaBook на інтерактивній панелі.
Динамічна пауза
V. Усвідомлення набутих знань та формування вмінь і навичок
Практичне завдання (для отримання інструкції виконання та файлу-заготівки використовуються можливості локальної мережі кабінету)
Вправа 1. Добрі справи.
Завдання: Змініть числові значення у стовпці В відповідно до власних показників. Змініть назву секторної діаграми, що зберігається у файлі Звіт Святому Миколаю, задайте розмір символів назви – 16. Змініть місце розташування легенди.
Гімназія 3:\01_2023\9 клас\Урок 6 грудня\
Клацніть правою клавішею миші на заголовку діаграми й за допомогою інструментів, розташованих на міні-панелі форматування, встановіть потрібні параметри форматування.
Клацніть правою клавішею миші на діаграмі за допомогою інструментів групи Стилі діаграм вкладки Конструктор діаграм розмістіть легенду знизу.
Вправа 2. Банк моїх досягнень.
Завдання. Змініть числові значення у стовпцях В та С відповідно до власних показників. Побудуйте стовпчасту діаграму для даних таблиці Мої досягнення для порівняння кількості власних досягнень у 2022 та 2023 роках.
E:\9-А та оберіть аркуш Досягнення_порівняння
Збережіть результати у тому само файлі. Розмістіть файл у папці Звіт Святому Миколаю 9-А на Google-диску аккаунту informatikagimnaz3@gmail.com.
Релаксація
Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору.
VІ. Підведення підсумків уроку
Оцінювання роботи учнів. Вручення «миколайчиків».
VІІ. Домашнє завдання: Опрацювати конспект. Виконати інтерактивні вправи:
https://learningapps.org/27773775
https://learningapps.org/5196576
https://learningapps.org/14824466
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ:
1