Урок 36
Тема: Досліджуємо залежність суми і різниці від зміни одного з компонентів.
Мета: практично з’ясувати зміну суми та різниці залежно від зміни одного з компонентів дії додавання чи віднімання; формувати обчислювальні навички додавання й віднімання; виховувати інтерес до предмету.
Хід уроку
Встаньте всі рівненько, вийдіть із-за парт.
Урок математики час нам розпочать.
Дзвоник пролунав веселий,дружно всіх він кличе в клас.
Що ж цікаве на уроці пропоную я для вас?
Дружба з такою точною і необхідною наукою, як математика, допоможе нам здійснити разом з красунею осінню подорож до осінніх несподіванок.
Розпочнемо урок математики під назвою «Урок- крос». КРОС- це змагання
К-кмітливих
Р-розумних
О-організованих
С- спритних учнів
ІІ ПСИХОЛОГІЧНИЙ НАСТРІЙ НА УРОК
- Чи є в нашому класі нахмурені личка?
-Поверніться , будь-ласка, один до одного і подаруйте один одному усмішку.Покажіть свій кольоровий настрій. У нашому класі стало ніби світліше від яскравих кольорів гарного, веселого настрою./Учні показують на картках кольоровий настрій /.
ВПРАВА « НЕЗАКІНЧЕНЕ РЕЧЕННЯ»
ДЕВІЗ УРОКУ:
Сидимо-/рівно!/
Міркуємо-/ швидко!/
Відповідаємо- /правильно!/
Пишемо-/гарно!/.
Настрій-/супер!/
Погода?-/клас!/
-До роботи!-/ все гаразд!/
УЧНІ: Ми дружні, працьовиті,доб’ємося свого.
Девіз нашого класу :» Один за всіх і всі за одного!»
ІІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
МАТЕМАТИКА(презентація)/ які ще слова заховані в слові?-мама кит так/Тема уроку:
Досліджування залежності суми і різниці від зміни одного з компонентів, а також продовжувати вчитись розв’язувати задачі.
ЕТАПИ УРОКУ (презентація)
ІУ АКТУАЛІЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
ІІ УСНІ ОБЧИСЛЕННЯ
Вчитель: /показує на дитячі малюнки зображення осені/
Вересень зеленим осінь залишила,
Бо в траві високій пензлика згубила.
Аж у жовтні осінь пензлика знайшла
Й малювати фарбами скрізь розпочала.
Золотим й червоним змалювала гай,
Річку- темно- синім й синім небокрай.
Ще милує око листячко зелене,
Та пожовкли липи,
В позолоті клени.
Вже птахів гуртує в небі чиста просінь,
І врожай в комори вносить щедра осінь./ В.Успенська/
За народним переказом осінь- старша донька Сонця. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: «Забирай все моє багатство, я віддам все своє золото. Будь щедрою і люди любитимуть тебе.»
А на жовтім листячку золотом яснієш?
Посміхнулось сонечко:
-Що на це сказати? Попросило літечко осінь привітати!
АСОЦІАТИВНИЙ КУЩ(презентація)
Виліт птахів сильні морози дощ перші квіти вітер заморозки
павутиння ОСІНЬ прохолода
Щедрий врожай падолист туман жовте листя березовий сік
-На землі немає , напевно, людини, яка б залишалася байдужою, бачачи красу осінньої природи.
1. Віршовані задачі
– Годівницю для птахів
Ми до зими змайстрували,
Зерен і ягід у неї поклали.
Гості на себе не змусили чекати.
Три омелюхи, чотири синиці,
Два снігурі та один горобець.
Скільки всіх птахів? (10)
– У нашої кішки шість кошенят:
Двоє на дивані сплять,
Одне кошеня катає клубок,
Інше кошеня забралося в чобіток,
А інші сидять на віконці,
Дивляться, як Бобик лежить на сонці.
Скільки кошенят на віконці сидять?(2)
2. Усна лічба(презентація)
3. Гра “Хто швидше?”
Кожній команді роздається завдання на аркуші
4. Робота за індивідуальними картками
КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
-Осінь запрошує вас,дітки, разом з осінніми листочками виконати вправи для очей.
-А зараз відкрийте зошити . Покажіть Осені, як ви вмієте красиво,охайно і чітко писати цифри.
Зошит правильно кладіть, ручку правильно тримайте.
Сядьте рівно, не схиляйтесь і писати всі старайтесь!
Сьогодні- 5 листопада
Класна робота
Каліграфічна хвилинка
V .ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Вчитель : Листя жовте та червоне
Легко з дерева злітає,
Мов метелик на долоні
З тихим шелестом сідає.
ЗАГАДКА
Кличуть нас ліси, поля, сади,
Дозбирати осені плоди.
Із дерев спадає листя жовте,
То землею ходить місяць /жовтень/.
ЕТАП « У ПІДРУЧНИК ЗАГЛЯДАЙТЕ, ПРАВИЛА ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ»
/Учні розв’язують завдання 2 на с. 40 підручника/
ЕТАП « РАЗОМ ПРАЦЮВАТИ ЧАС І ЗАВДАННЯ ЦІ ДЛЯ ВАС»
(робота з презентаціїю)
8+5= 15-8=
8+10= 15-10=
Задача 3с.40
Учні читають задачу
ЕТАП « ПРАЦЮВАЛИ, ВІДПОЧИВАЛИ. АЛЕ ЩЕ МИ НЕ ГРАЛИ.»
ГРА «так чи тік-так,це не так!»
-5 пальців на руці-/так/
2 вогники у світлофора-/ні/тік-так, це не так!
У веселки 6 кольорів-/ні/
Тиждень має 7 днів-/так/
У трикутника 3 сторони-/так/
У квадрата 5 сторін-/ні/
За партою сидять 2 учні-/так/
У песика 2 хвоста-/ні/
20+20=40-\ТАК\
У кота 4 лапи.-/так/
УІІ ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
ЕТАП « НАШУ ПРАЦЮ ПІДСУМУЄМО. ДЕ Ж ЗНАННЯ МИ ЗАСТОСУЄМО?»
-Чи справдились ваші очікування?
-Добре працювали на уроці---------------------------
САМООЦІНКА
Продовжіть речення
-На уроці мені було-/цікаво//повчально/
Мені урок-/сподобався/
Урок навчив мене…/робити перевірку додавання відніманням/
Вчитель : Уроку нашому кінець.
Якщо сподобалося вам, то скажіть про це і нам.
Як не все у нас вдалося, що ж – ми лише вчимося.
Візьмемо друг друга за руки, веселіше стане нам.
Бо у класі всі ми друзі- усмішки даруємо вам!
УІІІ ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.40 Задача 3