Контрольна робота за темою: »Джерела до вивчення історії»
Мета уроку: систематизувати і узагальнити вивчений матеріал; виявити і
оцінити рівень знань учнів; розвивати вміння учнів самостійно
працювати; формувати компетентність обізнаності та самови-
раження у сфері культури; виховувати інтерес до вивчення
історії України.
Тип уроку: урок контролю знань
Обладнання: картки з завданнями, ручки
Хід уроку
І.Організаційна частина
ІІ.Повідомлення теми та мети уроку
ІІІ.Виконання різнорівневих завдань (за двома варіантами)
1 варіант
Початковий рівень
1.Наука, що вивчає способи обчислення часу:
а)історія б)хронологія в)сфрагістика
2.Вчені, що займаються вивченням речових пам’яток:
а)архівісти б)історики в)археологи
3.Установи, де зберігаються письмові історичні джерела:
а)музеї б)архіви в)виставки
Середній рівень
4.Випиши з даного переліку лише речові історичні джерела:
Глечик, грамота, загадка, прикраси, легенди, мемуари, монети, літопис,
напис на зошиті.
5.Вкажіть, до якого століття відноситься цей рік:
882, 1187, 1903, 1054, 100.
6.Розв’яжіть хронологічну задачу, позначивши відповідні дати на
лінії часу.
Скіфську пектораль знайдено у 1971р. Скільки часу пам’ятка відома світові?
Достатній рівень
7.Поясніть терміни: музей, літочислення, тисячоліття.
8.Що ти знаєш про краєзнавчий музей у Бориславі? Які експонати ти там
бачив? Що ти б хотів там побачити?
Високий рівень
Складіть невелику розповідь (5-6 реч.) на тему :»Про що я можу дізнатися
з свого сімейного фотоальбому». Можна скористатися такою схемою:
а)Чому фотографії для істориків є цінним історичним джерелом?
б)Про що ти можеш дізнатися з фотографій своєї сім’ї?
в)Чи можливо за сімейними фотографіями відобразити історію сім’ї?
Варіант 2
Початковий рівень
1.Наука, що вивчає минуле людства:
а)археологія б)хронологія в)історія
2.Установи, де зберігаються речові історичні пам’ятки:
а)музеї б)архіви в)виставки
3.Вчені, що займаються вивченням письмових пам’яток:
а)архівісти б)студенти в)археологи
Середній рівень
4.Випиши з даного переліку лише письмові історичні джерела:
Глечик, грамота, загадка, мемуари, прикраси, приказки, монети, літопис,
напис на зошиті.
5.Вкажіть, до якого століття відноситься цей рік:
906, 200, 1648, 301, 1080.
6.Розв’яжіть хронологічну задачу, позначивши відповідні дати на лінії часу.
Нестор-літописець закінчив свій літопис у 1113р. Скільки часу пам’ятка відома
світові?
Достатній рівень
7.Поясніть терміни: архів, ера, століття
8.Що ти знаєш про краєзнавчий музей у Бориславі? Які експонати ти там
бачив? Що ти б хотів там побачити?
Високий рівень
Складіть невелику розповідь (5-6 реч.) на тему :»Про що я можу дізнатися
з свого сімейного фотоальбому». Можна скористатися такою схемою:
а)Чому фотографії для істориків є цінним історичним джерелом?
б)Про що ти можеш дізнатися з фотографій своєї сім’ї?
в)Чи можливо за сімейними фотографіями відобразити історію сім’ї?
ІV.Підведення підсумків уроку.