Із всіх органів чуттів найбільше інформації про довкілля нам дає зір. Однак бачити навколишній світ людина може лише тому, що існує світло. Явища, повязані зі світлом, і є світловими, або оптичними (грец. Optikos – зоровий)
Номер слайду 4
Джерела світла Фізичні тіла, атоми і молекули яких випромінюють світло, називають джерелами світла.
Номер слайду 5
“Джерела світла” Класифікація джерел: Залежно від походження: Природні та штучні Залежно від температури джерел: Теплові та люмінесцентні Залежно від співвідношення розміру джерела і відстані до приймача : Точкові і протяжні Приймачі світла: Природні і штучні
Номер слайду 6
Новий день починається і закінчується грою сонячних променів…
Номер слайду 7
Дивовижна веселка в небі – це теж гра світла сонячних променів в малесеньких краплинках дощу.
Номер слайду 8
В вечірній час наше місто Бахмут– це свято вогників і світла.
Номер слайду 9
Марево вогню заспокоює, надає бажання творити, приближує людину до великого світу любові і натхнення…
Номер слайду 10
А таким в сяйві вогнів виглядає нічний Париж і його неперевершена Ейфелева башта.
Номер слайду 11
Природні джерела світла Природні джерела світла, це джерела, які існують в природі: Сонце, зорі, розпечена лава, полярне сяйво, світні бактерії, глибоководні риби і рослини, світлячки…
Номер слайду 12
Природні джерела світла Біолюмінесце́нція (грец. βιος — життя і лат. luminiscens — що світиться) — явище [світіння] живих організмів. Біолюмінесценція досить поширена в природі: світяться в темряві деякі види бактерій (фотобактерії), найпростіших, грибів, молюсків, риб тощо. З комах, що світяться, загальновідомі жуки-світляки. На Чорному морі влітку часто можна спостерігати світіння води вночі, яке зумовлюється біолюмінесценцією одноклітинної тварини ночесвітки (Noctiluca miliaris).
Номер слайду 13
Джерела світла з морських глибин
Номер слайду 14
Природні джерела світла Ночесвітка – одноклітинна жгутикова водоросль з класу динофлагеллят. Набуває 2 мм в діаметрі. Випромінює світло в відповідь на механічні подразнення.
Номер слайду 15
Природні джерела світла Глубинновод- ний кальмар із роду Histioteuthis має на поверхні тіла дрібні сяючі органи -фотофори.
Номер слайду 16
Природні джерела світла Медуза Aequorea victoria, з організму якої було виділено люмінесцируючий білок екворин.
Номер слайду 17
Природні джерела світла У светящегося анчоуса фотофоры расположены в основном вдоль брюшка.
Номер слайду 18
Морський глибинний світ – це царство дивних різноманітних одноклітинних водорослів, кальмарів, риб, медуз, які випромінюють дивовижного кольору світло.
Номер слайду 19
Природні джерела світла Зрелище, похожее на сказочное, представляют собой некоторые тропические светляки, слетающиеся вместе, когда они загораются и гаснут синхронно. Самка южноамериканского светляка Phrixcthrix способна излучать свет как зеленого, так и красного цвета, причем делает это поочередно или одновременно. .
Номер слайду 20
Полярне сяйво - одне з самих красивих світлових явищ в природі, тому воно притягувало увагу людина впродовж всієї її історії. Згадування про полярні сяйва можна знайти в роботах Аристотеля, Плинія, Сенеки і інших древніх філософів.
Номер слайду 21
Природні джерела світла Виверження вулкана Пітон-де-ла-Фурно ("Пік печі"). На французькому острові Реюньон (Reunion) неподалік від Saint-Philippe
Номер слайду 22
Сонце - природне джерело світла, джерело життя для нашої планети.
Номер слайду 23
Штучні джерела світла: Штучні джерела світла – це жерела, створені людиною .
Номер слайду 24
Штучні джерела світла
Номер слайду 25
Штучні джерела світла В колбі сучасних електроламп світиться вольфрамова спіраль. Електричний струм, проходячи через спіраль, нагріває її приблизно до 2700°С, змушуючи випромінювати яскраве біле світло
Номер слайду 26
Екрани моніторів компьютерів, телевізорів – це приклади штучних джерел світла.
Номер слайду 27
Кожного ранку, коли ви йдите по цій дорозі до школи, сонячні промені посміхаються і бажають вам успіхів!!! Нехай сонячне світло буде завжди у вашому погляді, у вашій душі, мої любі діти.