Урок "Ефекти анімації, рух об'єктів в презентаціях"

Про матеріал
Урок містить приклади використання цифрових інструментів на уроці інформатики.
Перегляд файлу

Інформатика

6 клас

Тема. Ефекти анімації, рух об’єктів в презентаціях.

Мета:

навчальні: ознайомити учнів з поняттям анімація, дати уявлення про анімаційні ефекти, сформувати навички застосування анімаційних ефектів до об’єктів на слайдах;

розвивальні: розвивати світоглядні уявлення про роль інформаційних технологій у сучасному світі, логічне мислення, дослідницькі навички;

виховні: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: персональні комп’ютери, навчальна презентація вчителя Power Point, сервіс Google Meet, фрагмент мультфільму «Фантасмагорія», онлайн-інструмент для створення кросвордів, онлай-інструмент  wordwall, платформа Classtime, онлай-інструмент  LearningApps, дошка Padlet.

Хід уроку

І. Організаційно-психологічна частина.

Організація класу:

 привітання

 перевірка присутніх

 перевірка готовності учнів до уроку

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Розгадування кросворду

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.

Постановка проблемного питання

Добрий день, діти. Поставте, як зазвичай плюсики в чаті, якщо ви мене добре чуєте та бачите. Сьогодні на уроці ви будете розглядати мою презентацію. Ваше завдання: визначити, які гіперпосилання використані в ній.

  1. Гра «Повтори та доповни»

Пропоную пограти в гру, щоб повторити об’єкти слайдів комп’ютерної презентації.

Перший учень називає одне поняття з теми, другий учень повторює термін попередника та називає своє і т.д.

1. Кіріл – презентація.

2. Валентин – презентація, слайд.

3. Сергій – презентація, слайд, об’єкт.

4. Артем – презентація, слайд, об’єкт, текст.

5. Дмитро - презентація, слайд, об’єкт, текст, зображення.

6. Ніна - презентація, слайд, об’єкт, текст, зображення, діаграма.

7. Аня -  презентація, слайд, об’єкт, текст, зображення, діаграма, таблиця.

8. Неоніла - презентація, слайд, об’єкт, текст, зображення, діаграма, таблиця, гіперпосилання.

Учитель - презентація, слайд, об’єкт, текст, зображення, діаграма, таблиця, гіперпосилання, анімація.

      Під час гри ви почули від мене новий термін «анімація». У недавньому минулому художники-мультиплікатори створювали свої фільми вручну.  Французький фотограф Еміль Коля створив перший в світі анімаційний фільм «Фантасмагорія». Перегляньте фрагмент фільму та скажіть, як автору вдалося передати рух зображення у фільмі?

Перегляд фрагменту фільму.

Учень. Мабуть автор малював різні малюнки. Так як він був фотографом, потім їх фотографував.

Так, автору довелося створити тисячі малюнків з невеликими видозмінами, а потім перезняти їх на кіноплівку.

З розвитком комп’ютерних технологій все можна зробити швидше та простіще. На слайдах комп’ютерної презентації об’єкти також можна зробити рухомими. А як ви думаєте, з якою метою здійснюється рух об’єктів в презентаціях?

Учень 1. Щоб зробити презентацію цікавішою.

У вашому майбутньому житті ви зможете створювати свої анімовані мультфільми, але для цього ви повинні уважно та старанно працювати над розділом «Комп`ютерні презентації».

Тема уроку «Ефекти анімації, рух об’єктів в презентаціях». Основними завданнями уроку є: як застосувати анімацію до об'єктів на слайдах, які є ефекти анімацій та як управляти анімацією об’єктів на слайдах.

IV. Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу.

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

Анімація тексту, графіки, діаграм та інших об’єктів на слайдах здійснюється, щоб зробити презентацію більш цікавою.

Анімація – це динамічний візуальний ефект, доданий до текстового або графічного об’єкта слайда.

У Microsoft PowerPoint управління анімацією об'єктів на слайдах здійснюється за допомогою інструментів вкладки Анімація.

Які ж є різновиди анімаційних ефектів. Це: вхід, виділення, вихід, шляхи переміщення.

Вхід — ефекти, які супроводжують появу об’єкта на слайді.

Виділення — ефекти, що   додаються до наявних на слайді об’єктів.

        Вихід — ефекти, які супроводжують видалення  об’єкта зі слайда.

        Шляхи переміщення — ефекти, що визначають шлях руху обраного об’єкта під час відтворення анімаційного ефекту.

Для додавання анімаційного ефекту до об'єкта слід:

  1. Вибрати об'єкт на слайді;
  2. Відкрити вкладку Анімація.
  3. Відкрити список ефектів вибором кнопки Додатково в групі Анімація.
  4. Вибрати у списку потрібний ефект анімації.

У списку наведено не всі можливі ефекти. Додаткові ефекти можна побачити, вибравши команди Інші ефекти у цьому списку. Дані списки ми з вами вже переглянули.

Після вибору відповідного ефекту потрібно встановити для нього значення параметрів. Значення найбільш вживаних властивостей можна змінювати за допомогою контекстного меню.

Для налаштування цих та інших властивостей можна скористатися вказівкою Параметри ефекту. Вікно налаштування параметрів ефектів містить вкладки.

Щоб налаштувати рух об'єкта по слайду, потрібно:

  1. Зі списку вибрати групу Шляхи переміщення;
  2. Обрати один із готових шляхів (Інші шляхи переміщення…) або команду Користувацький шлях.

Готові шляхи можна налаштувати, перетягуючи круглі маркери, що з'являються, якщо виділити шлях на слайді. До кожного об'єкта можна додати декілька ефектів анімації. Кожен із доданих до об'єкта ефектів з'являється у списку в області завдань та позначається на слайді номером у квадратику ліворуч від об'єкта.

У ході роботи результат налаштування анімації можна переглянути на слайді:

Клацнувши кнопку перегляд на вкладці анімація

Запустивши повноекранний перегляд із поточного слайда

Давайте розглянемо приклад.

Зверніть увагу на красу зимового лісу та не забувайте берегти нашу природу.

Релаксація. Вправа «Лимон».

Руки вільно розмістіть на колінах долонями вгору, очі заплющені. Уявіть собі, що у Вас у правій руці — лимон. Починайте повільно його стискати до тих пір, поки не відчуєте, що «вичавили увесь сік». Розслабтеся. Тепер уявіть, що лимон знаходиться у вашій лівій руці. Повторіть вправу. Знову розслабтеся і насолодіться станом спокою.

V. Засвоєння нових знань, формування вмінь. Рефлексія.

Ви уважно переглядали презентацію. Які ж гіперпосилання я використала?

Проблемне питання не було таким вже й важким, адже на попередніх уроках ми розглядали види гіперпосилань.

Учень1. Гіперпосилання на файл, збережений заздалегідь (перегляд відео).

Учень 2. Гіперпосилання на слайд презентації (під час розгляду видів анімації) та використання кнопки Дія.

Ребус вам допоможе після вправ пригадати про, що ж ми говоримо сьогодні на уроці.

 

  1. Вправа «Хмаринака»

Виконання завдання на онлай сервісі Wordwall.

Перейдіть в чат. Натиснувши на посилання ви перейдете на вправу.

Максимальну кількість балів, яку ви можете отримати за виконану вправу – 2 бали. Правильність виконання нам покаже таблиця з результатами та турнірна таблиця. Час на виконання 1 хвилина.

  1. Вправа «Ефекти анімації».

Платформа Classtime.

Час на виконання півтори хвилини.

Фізкультхвилинка

Практична робота

Практичне завдання.

Робота за комп’ютером

  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером (виконання тесту на learningApps).
  2. Перегляд відео інструкції на дошці Padlet.
  3. Практична робота за комп’ютерами.
  4. Вправи для очей.

VI. Підбиття підсумків уроку

Прийом «Три – Два – Один».

На першому слайді пишемо 3 факти, які були новими, цікавими, несподіваними на уроці.

В другому – 2 факти, які здалися нецікавими, некорисними, або вже були відомі.

В третьому – 1 факт, який хотілось би вивчити детальніше, поглибити знання.

VІІ. Домашнє завдання

Підручник § 14 ст. 110-119.

VІІІ. Оцінювання роботи учнів

 

docx
Додано
13 лютого 2022
Переглядів
607
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку