Урок " Електричний струм"

Про матеріал
Загальнення та систематизація знань з теми «Електричний струм». Послідовне та паралельне з’єднання . Робота й потужність електричного струму. Закон Джоуля - Ленца.
Перегляд файлу

Конспект уроку

9 клас

Тема : Розвязування   задач з теми « Електричний струм »

Мета :

навчальна: узагальнення та систематизація знань з теми «Електричний струм». Послідовне та паралельне з’єднання . Робота й потужність електричного струму. Закон Джоуля -  Ленца.

розвиваюча: розвивати образне та логічне мислення, пам’ять,увагу; формувати навички розв’язування задач.

виховна: виховувати спостережливість, самостійність; культуру оформлення задач; вміння працювати в колективі.

Структура уроку

  1. Організаційний етап.
  2. Актуалізація опорних знань.
  3. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети уроку.
  4. Розв’язування задач
  5. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.

VI. Завдання додому.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Вітання.

Ода струму

Електричний струм,

його величність

Ти чарівник і добродій

Несеш нам світло

Радіо вмикаєш

Тепло даєш

Мотори обертаєш

Лікуєш хворих

За комп’ютером навчаєш

Ліфт рухається завдяки тобі

Працює телевізор, праска,

Холодильник, фен, електроплитка,

Ще безліч прикладів я можу навести

А взагалі…сучасний світ без тебе неможливий

Великий струме дякуємо тобі.

II. Актуалізація опорних знань

1.Скласти асоціативний кущ

 

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми, мети уроку.

ІV.Розв’язування задач

 

 

2.Гра «Впізнай прилад»

Цей прилад в коло електричне

Паралельно підключай,

І напругу визначай.

 

 

 

Вольтметр

Складай коло – думай думу

Чим замірять силу струму.

 

 

Електролічильник

 

На проводах  собі  в куточку

Кручусь, то тихо, то дрижу

Оплатиш стільки – як скажу .

 

 

 

Амперметр

 

Резистор

 

3.Тести

1. Величина, яка характеризує швидкість протікання заряду через поперечний переріз провідника, називається:

а) опором

б) напругою

в) силою струму

г) зарядом.

2. Напруга вимірюється:

а) амперметром

б) вольтметром

в) ватметром 

г) омметром.

3. Одиниця вимірювання потужності:

а)Вт

б) А

в) Кл

г) В.

4. Установіть відповідність:

1) потужність                                                       а)

2) напруга                                                             б)   P= UI       

3) робота поля                                                     в)

 

4) опір                                                                   г) .

5)  Закон Джоуля - Ленца                                     д)   Q=I2R  t

 5. Закони послідовного з’єднання:

а)  I=1I=I2  ; U=U1=U2 ;  R=R1+ R2

б) R=R1+ R2 ; I=1I+I2  ; U=U1+U2

в)I=1I=I2; U=U1+U2;R=R1+ R2

г)    R=R1=R2   ; I=1I=I2 ;   U=U1+U2

6) З’єднання провідників, коли вони розміщені один за одним, називають…

а) з’єднанням.

б) послідовним з’єднанням.

в) паралельним з’єднанням.

г) змішаним з’єднанням

 

4. « Впізнай і пригадай»

1.

1.Яку фізичну величину вимірює прилад, шкала якого показана на рисунку?

2.Яка його ціна поділки?

3.Які покази приладу?

1.________________________

 

2.________________________

3.________________________

2.

Яку фізичну величину вимірює прилад, шкала якого показана на рисунку?

 Яка його ціна поділки?

Які покази приладу?

 

1._______________________

 

2.______________________

                               3.  _____________________

 

5. « Розв'яжи задачу»

1 (2 бала.) Електрична плитка живиться напругою 220 В. Яку роботу виконало електричне поле, якщо через спіраль плитки був перенесений заряд величиною 1 000 Кл?

2.(2 бала.) (2 бали) Напруга на затискачах генератора 380В, а сила струму у колі 5А. Визначте потужність генератора.

3. (2 бали) Два резистори включені послідовно. Напруга на резисторі, опір якого 5Ом, 10В. Напруга на другому резисторі 20В. Який опір другого резистора?

 

 


6..Електричний ланцюжок.

Перед вами представлені схеми, за допомогою яких необхідно визначити одну із невідомих величин (напругу, силу струму). Розв’язавши питання першої схеми, ви отримаєте значення цієї величини для іншої схеми і так по ланцюжку.

 

 

 

1)                  R1 =1 Ом          R2 =2 Ом                      

                                                                        А               

                                                                        

                                           ?                         10 А

                                      V    

 

 

 

 

2)             

                                      V                 

 

                                                                             ?

                               R3=2 Ом                          А

 

 

                                   

                               R4=3 Ом                   

 

 

3)                                       

                                              R 5=1 Ом

                                                                   А      

                    R6=1 Ом 

 

                                              R 7=3 Ом

 

                      V

                           ? 

 

 

7. Експеримент

1.Визначити силу струму при послідовному з’єднані

( джерело струму, лампочка, вимикач, резистор, амперметр )

А) накреслити схеми

Б)оформити таблицю

       2.Визначити  напругу  при послідовному з’єднані

( джерело струму, лампочка, вимикач, резистор, амперметр,вольтметр )

А) накреслити схеми

Б)оформити таблицю

V.Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.

1. Вам було цікаво на сьогоднішньому уроці?

2. Чому ви сьогодні навчилися?

3. Що, на вашу, вам ще треба дізнатися з даної теми?

VI. Завдання додому.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Фізика, 8 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 8 клас (Бар’яхтар В. Г., Божинова Ф. Я., Довгий С. О., Кі-рюхіна О.О. (за ред. Бар’яхтар В. Г., Довгого С.О.))
До уроку
§ 35. Електричні нагрівальні пристрої. Запобіжники
Додано
29 квітня 2020
Переглядів
865
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку