Урок "Електронна таблиця як засіб подання відомостей про однотипні об’єкти. Встановлення параметрів сторінки. Друкування електронної таблиці"

Про матеріал
Мета уроку: формувати предметні компетентності: актуалізувати знання та вміння учнів з теми «Опрацювання табличних даних» 7 клас; ознайомити з інтерфейсом, етапами роботи з документом електронної таблиці, порядком попереднього перегляду та друку таблиць
Перегляд файлу

Інформатика 9 клас «Опрацювання табличних даних»

 

Дата ___________

Електронна таблиця як засіб подання відомостей про однотипні об’єкти.

Встановлення параметрів сторінки. Друкування електронної таблиці

Мета уроку:

  • формувати предметні компетентності: актуалізувати знання та вміння учнів з теми «Опрацювання табличних даних» 7 клас; ознайомити з інтерфейсом, етапами роботи з документом електронної таблиці, порядком попереднього перегляду та друку таблиць
  • формувати ключові компетентності:
    • спілкування державною мовою: уміння висловлюватись та спілкуватися на тему сучасних інформаційних технологій з використанням відповідної термінології;
    • спілкування іноземними мовами: уміння використовувати програмні засоби з інтерфейсом іноземною мовою, оперування базовою міжнародною ІТ-термінологією;
    • математичну компетентність: розв’язування задач на обчислення засобами табличного процесора;
    • екологічна грамотність та здорове життя.

Тип уроку: розвитку компетентностей.

Обладнання та наочність: підручник, презентація, файли-заготовки.

Програмне забезпечення: табличний процесор.

 

Хід уроку

 

  1. Організаційний момент

Привітання, перевірка присутності, готовності учнів до уроку.

Повідомлення теми та мети уроку.

  1.  Актуалізація опорних знань
  1. Інтерактивні вправи: 

«Вікно табличного процесора» https://learningapps.org/view5844979

«Табличний процесор» https://learningapps.org/view5847839

  1. Запитання для обговорення
  1. Для чого призначений табличний процесор?
  2. Із чого складається адреса клітинки?
  3. Які способи форматування електронної таблиці ви знаєте?
  4.  Із якого знака починається запис формули у табличному процесорі?
  5. Для чого призначені формули?
  1. Гра «Лото. Формули в електронних таблицях»

Встановіть відповідність між формулою записаною в електронній таблиці та в традиційній математичній формі.

https://bit.ly/3FdZlCw

  1. Мотивація навчальної діяльності

На уроці ви дізнаєтесь:

  • Пригадаєте, як створювати та форматувати електронні таблиці;
  • Як налаштувати параметри сторінки перед друком;
  • Як друкувати електронні таблиці.
  1. Вивчення нового матеріалу

Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації

(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)

План вивчення теми

  1. Налаштування параметрів сторінки перед друком електронної таблиці.
  2. Друк електронної таблиці.
  1. Фізкультхвилинка
  2. Засвоєння нових знань, формування вмінь
  1. Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
  2. Інструктаж учителя.
  3. Практичне завдання

Завдання 1. Створити таблицю за зразком та виконати відповідні обчислення (інструкційна картка).

Завдання 2. Установіть параметри сторінки: усі поля – по 2 см, розмір – А4 (21~29,7 см), орієнтація – альбомна. Установіть режим перегляду сторінки: Розмітка сторінки. Змініть за необхідності масштаб друк, щоб розмістити таблицю на одному аркуші.

У верхній колонтитул введіть своє прізвище, а в нижній – поточну дату.

Продемонструйте свою робот вчителю.

  1. Вправи для очей.
  1.  Підсумки уроку

Рефлексія

https://www.menti.com/h9uefikdgq

  1. Домашнє завдання

§ 3.1 ст 128-131(читати), дати відповіді на запитання 6-10.

  1. Оцінювання роботи учнів

 

docx
Додано
16 лютого 2022
Переглядів
2332
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку