Урок "Етапи створення презентації та вимоги до її оформлення"

Про матеріал

Тема: Етапи створення презентації та вимоги до її оформлення

Мета уроку:

- навчальна: сформувати уявлення про етапи розробки та вимоги до презентацій, розглянути структуру презентації та елементи дизайну;

- розвивальна: розвивати логічне мислення, враховуючи вікові особливості та рівень засвоєння навчального матеріалу;

- виховна: виховувати зосередженість, увагу та спостережливість, дбайливе ставлення до комп'ютерної техніки.

Перегляд файлу

Дата: ___________      Клас: 6-А

 

Тема: Етапи створення презентації та вимоги до її оформлення

Мета уроку:

  • навчальна: сформувати уявлення про етапи розробки та вимоги до презентацій, розглянути структуру презентації та елементи дизайну;
  • розвивальна: розвивати логічне мислення, враховуючи вікові особливості та рівень засвоєння навчального матеріалу;
  • виховна: виховувати зосередженість, увагу та спостережливість,  дбайливе ставлення до комп’ютерної техніки.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організаційний етап

Привітання учнів, перевірка наявності учнів, готовності їх до уроку.

Встаньте, діти, всі рівненько,

Посміхніться до гостей.

Посміхніться ви до мене,

Посміхніться і до себе,

Привітайтесь: «Добрий, день!»

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

Вчитель: Вашим домашнім завданням були вправи 2 кейсу. Підготувати зображення для оформлення презентації за поданою темою. Чи всі впоралися? Добре, під час практичного завдання ми це перевіримо.

Для початку нагадайте, які завдання кейсу отримала ваша команда. Відповідають представники кожної з команд. (Тема, завдання та виконана робота).

Кейс №1

Тема. Редактор презентацій MS PowerPoint. Створення соціальної реклами.

Мета: сформувати вміння розробляти план створення презентації; засвоєння і систематизація знань на практиці; вдосконалення навичок роботи з інструментами MS PowerPoint; розвиток творчої особистості; формування особистої та командної відповідальності за результат.

Опис ситуації:

Зараз ви працівники рекламного агенства. Ваше завдання: створити рекламний ролик, що містить інформацію стосовно збору благодійної допомоги для дітей з інвалідністю. Акція пройде з 01 листопада по 01 грудня 2017 року до  Дня добрих справ у нашій школі. Зверніть увагу на те, що найбільше діти потребують іграшок для розвитку дрібної моторики, дитячої літератури та канцелярії.

Питання кейсу: А як ви собі уявляєте соціальну рекламу? Зобразьте її у вигляді презентації  використовуючи засоби пакету MS PowerPoint. Запропонуйте ще способи подачі цієї інформації, які допоможуть у вирішенні даного питання. Де б хотіли розмістити дану інформацію? Що для цього потрібно зробити?

Кейс №2

Тема. Редактор презентацій MS PowerPoint. Створення візитки класу.

Мета: сформувати вміння розробляти план створення презентації; засвоєння і систематизація знань на практиці; вдосконалення навичок роботи з інструментами MS PowerPoint; розвиток творчої особистості; формування особистої та командної відповідальності за результат.

Опис ситуації:

Уявіть себе журналістами. Ваше завдання: створити візитку 6-А класу. Отож, вам потрібно поспілкуватися з учнями, зібрати потрібну інформацію для статті. На основі отриманих даних,  використавши програму MS PowerPoint, створити презентацію, яка міститиме інформацію про клас, захоплення учнів, цікаві моменти із життя класу і т.д.

 Питання кейсу: Які функції MS PowerPoint можна застосувати під час виконання кейсу? Яким ще способом можна подати інформацію про свій клас? Де б хотіли розмістити дану інформацію? Що для цього потрібно зробити?

А для того, щоб перевірити на скільки гарно ви навчилися застосовувати набуті знання з попереднього уроку я звернуся до програми Plikers. Отже, нагадую, що для кожного із вас є персональний QR-код, який містить 4 варіанти відповіді. Вам потрібно обрати лише одну, та повернути карточку з вірною літерою до гори. А в цей час я за допомогою телефона просканую ваші відповіді. Зверніть увагу, карточку опускаєте лише після того, як ваше прізвище з'явиться на дошці. Отже, починаємо…

  1. Що таке MS Power Point

А) це прикладна програма MS Office для створення текстових документів

В) це прикладна програма MS Office для створення фотографій

С)  це графічний документ

D) це прикладна програма MS Office для створення і відображення наборів слайдів, в яких текст поєднано з графічними об'єктами, діаграмами, фотографіями, звуковими файлами та анімаційними ефектами.

2. Програма MS Power Point призначена для...

А) малювання

В) створення рефератів

С) демонстрації проектів, виступів

D) математичних розрахунків

3. Для завантаження програми Microsoft Power Point потрібно:

А) Пуск\Все программы\ Microsoft Power Point

В) Пуск\Все программы\ Microsoft Office\Microsoft Power Point

С) Пуск\Все программы\ Стандартные\Microsoft Power Point

D) -

4. Який ярлик позначає програму Microsoft Power Point

А) 1

В) 2

С) 3

D) 4

5. Як створити слайд  у Microsoft Power Point:

А) меню Вставка \ команда Создать слайд

В) меню Формат \ команда Добавить слайд

С) меню Правка \ команда Создать слайд

D) меню Дизайн \ команда Создать слайд

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Перш ніж щось будувати, архітектор складає план майбутньої споруди, інженер створює модель майбутнього автомобіля. Перед створенням презентації також потрібно спланувати свою діяльність, спроектувати майбутню презентацію. Як це зробити — ми розглянемо на сьогоднішньому уроці. Дізнаєтесь, як зробити презентацію цікавою і якісною.

Презентація – це візуальний супровід виступу доповідача, а тому вона має зацікавлювати глядачів своїм дизайном і  особливістю подання  матеріалу.

Сьогодні на уроці:

Ми відправимось з вами в рекламне агентство «Блогер», та спробуємо пройти співбесіду на одну із вакансій: блогер-оформлювач, блогер-колорист, блогер-конструктор.

За вашими заявами до анкет на блог 6-А класу внесено ваші дані: прізвище та ім’я. Майте на увазі, для успішного проходження співбесіди потрібно бути активним відповідати на поставлені питання, виконувати завдання. За кожне успішно виконане завдання вам надається фішка-смайлик. Відділ кадрів приймає на роботу лише найкращих претендентів: тих, у кого фішок найбільше.

ІV. Актуалізація опорних знань.

Вчитель: Збираючись на співбесіду, люди беруть з собою багаж-знань, який повинні подати в найкращому вигляді.

Зверніть увагу на слова Йоганна Вольфганга Гете, які є девізом нашого уроку:

«Володіти знанням недостатньо, необхідно його застосовувати. Бажати – недостатньо, необхідно діяти.»

IV. Вивчення нового матеріалу

Вчитель: Сьогодні на уроці ми продовжуємо вивчати програму Microsoft Power Point та щоб дізнатись тему уроку, я пропоную розгадати ребуси, за якими вона закодована.“ Етапи створення презентації та вимоги до її оформлення ”.

Робота в зошиті.

Процес створення презентацій можна поділити на три етапи:

  1. Проектування
  2. Створення
  3. Демонстрування

На етапі проектування потрібно:

  •                  визначити тему та мету презентації;
  •                  створити схему (сценарій);
  •                  спланувати зміст усіх слайдів, їх стиль.

На етапі створення:

  •                  реалізувати спроектовану презентацію;
  •                  переглянути створену презентацію, усунути помилки й недоліки.

На етапі демонстрування:

  •                  подати результати роботи.

Розглянемо кожен етап окремо. Перед створенням презентації на комп’ютері її потрібно спланувати або, як часто говорять, спро­ектувати: розробити її сценарій, визначити орієнтовну кількість слайдів, розподілити інформацію по слайдах, передбачити наяв­ність ілюстрацій до слайдів, підібрати текст. Початківцям варто змоделювати кожен слайд. Краще зробити це без комп’ютера — на папері, щоб було зрозуміло, де і яка інформація буде розташована. Також треба визначитися щодо кількості та можливих джерел по­трібних зображень. Лише після цього можна починати створювати її на комп’ютері.

Працювати над слайдами можна в будь-якому порядку. Послі­довність їх чергування встановлюється на останньому етапі роботи. Під час створення презентації слід враховувати:

  1.                Мету презентації — потрібно визначити, про що слід повідомити аудиторію, конкретні факти та форми їх подання (застосування вдало підібраних зображень сприяє кращому сприйняттю інфор­мації).
  2.                Для якої аудиторії створюється презентація — вік, навчальні та пізнавальні інтереси, психологічні особливості тощо.
  3.                Яким буде приміщення для показу презентації. Чим більшим є приміщення, тим більшими мають бути зображення і меншим обсяг дрібного тексту.

Засоби створення презентацій надають користувачеві відповідні можливості для створення структури презентації.

Як ви вже знаєте, у лівій частині вікна програми MS PowerPoint розташовано вкладки Структура і Слайди. Після переходу на вкладку Структура на екрані відображається лише текст слайдів — він подається у вигляді структури, де зазвичай відображаються основні заголовки слайдів. У цьому режимі зручно планувати зміст: записувати певні ідеї, вирішувати, як вони будуть подані. Вкладка Слайди дає можливість переглянути слайди у процесі створення і редагування — вони відображаються у вигляді ескізів.

Учні отримують пам’ятку.

Загальні рекомендації щодо оформлення презентацій:

  •                  Кожен слайд має відображати одну думку.
  •                  Заголовки мають бути короткими.
  •                  Текст має бути коротким і складеним з простих речень.
  •                  На слайді має бути 6-8 рядків тексту.
  •                  Текст повинен легко читатись.
  •                  Дієслова мають бути використані в одній часовій формі.
  •                  Слайди не мають бути занадто яскравими.
  •                  На слайді має бути до чотирьох ілюстрацій.
  •                  Підписи до ілюстрацій доцільно розміщувати знизу.
  •                  Усі слайди презентації мають бути витримані в одному стилі.
  •                  Презентація не повинна стомлювати.

Дітям роздаю інструктивні картки. Пояснюю кожен пункт і демонструю на екрані комп’ютера.

Робота в групах

Учні об’єднуються в 2 групи. Пропоную переглянути кіль­ка прикладів антипрезентацій (тобто презентацій з помилками). Користуючись пам’яткою, учні мають знайти припущені помилки і створити порадник авторам цих презентацій. Обговорення порад.

Поради (орієнтовні варіанти відповідей)

  •                  Не слід перевантажувати слайд текстом.
  •                  Потрібно раціонально використовувати місце на слайді.
  •                  Текст і фон мають бути контрастними (не повинні зливатися).
  •                  Ілюстрації повинні відповідати змісту.
  •                  Розмір шрифту не повинен бути надто малим.
  •                  Потрібно уникати надто яскравих кольорів.

 

V. Формування практичних умінь і навичок

Інструктаж із техніки безпеки.

Перш ніж ми перейдемо до виконання практичного завдання, давайте згадаємо правила поведінки у кабінеті інформатики. На дошці є частини пазлів, ваше завдання дати вірні відповіді на запитання та скласти пазл. Отже, слухайте запитання та знаходьте пару.

Гра «Склади пазл»:

  • Заходити у кабінет інформатики потрібно… (з дозволу вчителя)
  • Їсти, пити у кабінеті інформатики … (заборонено)
  • При роботі за комп’ютером руки повинні бути… (сухими, чистими)
  • Не можна торкатися до… (дротів, розеток, кнопок клавіатури, з якими незнайомий, екрану монітора, тильної сторони комп’ютера)
  • Від монітора треба сидіти на відстані… (не менше 50 см)

Вчитель: Молодці діти знаєте техніку безпеки в комп’ютерному класі. А тепер потрібно показати свої вміння на практиці при виконанні практичного завдання.

Практичне завдання № 1.

Тема. Створення презентації за сценарієм та структурою

Учні створюють презентацію відповідно до запитань свого кейсу на основі своїх фотографій та опису подій, коли вони були виконані.

Хід роботи:

  1. Ввімкніть комп’ютер
  2. Відкрийте програму для створення презентацій
  3. Створіть презентацію на тему, яка подана в кейсі. Назвіть її.
  4. Виконайте команду Вставлення Зображення Із файлу.
  5. Відкрийте у вікні Кейс 3 папку Файл – Диск D:- Кейс 3.
  6. Відкрийте папку з фотографіями, які ви хочете включити в презентацію.
  7. Виділіть потрібні файли та вибрати кнопку Вставити.

Повторіть пункти 4-7 для вставки до презентації зображень.

  1. Збережіть презентацію «Назва. Прізвище.» в папці                                                  Мої документи/6 клас/Прізвище та завантажте на власну сторінку Блогу 6-А класу.
  2. Продемонструйте презентацію вчителю
  1. Рефлексія

Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми (під музичний супровід)

Заплющіть очі. Уявіть себе біля моря. В ньому чиста прохолодна вода. Тиша. Хвилі ледь-ледь хлюпаються біля берега. А у воді рибки плавають. Вода така прозора, що всіх рибок видно. Розплющіть очі.

  1.   Підбиття підсумків уроку

Вчитель: Сьогоднішній наш візит до рекламного агенства “Блогер” добіг кінця. І я як представник відділу кадрів хочу оголосити результати співбесіди.

Оголошуються результати скільки фішок кожен з учнів отримав. Вчитель оцінює роботу учнів на уроці.

Вважаю, що учні 6-А класу показали гарний результат, міцні знання, практичні навики, отже ми приймаємо вас на випробувальний термін на роботу.

Хотілося, щоб ви поділилися своїми враженнями.

Чи сподобався вам урок?

Чи довели ми, що уміння працювати з програмою Microsoft Power Point потрібне людям багатьох професій?

А для цього зайдіть на Блог вашого класу і в розділі Оголошення перейдіть за посиланням Відгук про урок. Перед вами з’явилась онлайн-дошка, натисніть знак «додати» та напишіть свій відгук про урок. Не забувайте підписати.

Урок закінчений. До побачення!

VII. Домашнє завдання

До виконання наступного кроку в кейсі я підготувала для вас такі завдання.

Підходять капітани команд та витягують із кейсу завдання додому.

Завдання для 1 команди:

Підготуйте план презентації про ваш клас.

Роботу представте у вигляді таблиці.

№ слайда

Заголовок слайда

Що необхідно розмістити

 

 

 

 

 

 

 

Завдання для 2 команди:

Продумайте сценарій, проаналізуйте, які об’єкти необхідно розмістити на слайдах. Роботу представте у вигляді таблиці.

№ слайда

Заголовок слайда

Що необхідно розмістити

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Кучмук Людмила Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
26 вересня 2018
Переглядів
10094
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку