Урок фізики "Фізика за чашкою чаю"

Про матеріал

розробка допомогає

•встановити залежність між станами речовини;

•дослідити явище дифузії в трьох станах речовини;

•перевірити підтвердження основних положень МКТ;

•застосувати набуті знання про будову речовини у повсякденному житті;

•показати зв'язок фізики як науки з іншими предметами шкільного курсу.

б) розвивати винахідливість, логічне мислення, увагу;

> виховувати любов до природи, бережливе ставлення до навколишнього світу.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

       Фізика за чашкою чаю

«Явище дифузії. Прояви явища в природі та житті людини»

(урок  у 7 класі)

 

 

 

 

 

                                                                          Підготувала

                                                                                     Кокошинська З.М.

                                                                               вчитель фізики

Галаганівський НВК

 

 

2018

 

Мета уроку:

а) Сформувати в учнів поняття про будову речовини, тіл;

  •      встановити залежність між станами речовини;
  •      дослідити явище дифузії в трьох станах речовини;
  •      перевірити підтвердження основних положень МКТ;
  • застосувати набуті знання про будову речовини у повсякденному житті;
  • показати зв'язок фізики як науки з іншими предметами шкільного курсу.

б) розвивати винахідливість, логічне мислення, увагу;

> виховувати любов до природи, бережливе ставлення до навколишнього світу.

Тип уроку: узагальнення і систематизація знань.

Обладнання: металевий брусок, сіль, цукор, склянка з водою, нагрівник, термометр, пластилін, повітряна кулька, набір пробірок, колба, чай, печиво, чашка з блюдцем, ложка.

Хід уроку:

І. Організація навчальної діяльності:

Бліцопитування:

До уваги учнів пропонуються запитання з відповіддю в одне слово:

Стіт мікрочастинок - це (мікросвіт)

Світ, де розгадують таємницю походження Всесвіту - ...(мегасвіт)


  1.   Світ, в якому ми живемо і який оточує нас-це(макросвіт)
  2.    Тіла складаються з...(речовин)
  3.    Найдрібніша частинка, з якої складаються тіла...(атом)
  4.    З підвищенням температури у молекул збільшується їх. швидкість.
  5.    явище збільшування молекул однієї...(дифузії)
  6.    Молекули між собою можуть ( притягуватися і вітягуваться)

9.1снуе теорія...(МКТ)

  1.    У природі речовини перебувають у таких смаках...(твердому,рідкому,газоподібному)
  2.   Атсфорсмера складається з..(атому і кисню)
  3.   Вода-це...(рідина, газ,пра)

2. Самостійна робота:

-Знайди зайве слово в рядку?

молоко, сир, сметана, кефір, морозиво, йогурт, сирники, манна каша. -Назви, тіла і речовини, укомплетуй їх у таблицю:

Тіла

Речовини

дріт

алюміній

чоботи

гумка

м'яч

гума

виделка

сталь

склянка

скло

ручка

пласмаса

лінійка

деревена

чашка

фарфор

пакет

поліетелен

гвіздок

сталь

 


 

Фізика - наука про природу. А природа - це середовище, в якому ми живемо, вчимося, рухаємося, виконуємо роботу, пізнаємо науки.

Фізика - наука експериментальна і покликана зясувати, як відбуваються процеси в природі.

Спробуємо пізнати цей світ і ми з вами на уроці.

  •      Дослід №1

(Дві склянки з водою температури 20°С і 100°С, опустимо в кожну дрібку солі чи цукру. Якщо висновок можна зробити?).

  •      Дослід №2

(Шматок пластиліну і шматок дроту, зламати їх, а потім зєднати. Чому шматки пластиліну з’єднуються, а дроту ні?).

  •      Дослід №3

(Парфуми розлетілись по класній кімнаті. Яке явище відбувається?).

  •      Дослід №4

(Надути повітряну кульку і легко стиснути її, металеву кульку вдавити пальцем. Що відбувається? Як це пояснити з точки зору МКТ?).

  •      Дослід №5

(В кружку з гарячою водою опустити металеву ложку, в чашку з гарячою водою теж опустити металеву ложку.

Що легше втримати: кружку чи чашку?).

  •      Дослід №6

(Ножем зробити надріз в шматку хліба. Чому скибки хліба не з’єднуються?).

  1.    Пошукова робота:
  1.   Кожна група з учнів готувала:
  •      Повідомлення;
  •      Кросворди;
  •      Тести;
  •      Запитання;
  •      Загадки;
  •      Задачі;
  1.    По черзі представляють свій проект, кожна з груп.

 


 

 

 


зошит

ножиці

олівець

папір

сталь

деревена

- Угрупуйте речовини за їх агрегатним станом:

Рідина

 

Тверде

із

молоко

 

алюміній

вуглекислий газ

роса

 

сіль

пар

вода

 

залізо

кисень

олія

 

цукор

азот

бензин

 

лід

повітря

мінеральна вода

скло

 

 

 

хліб

 

- Розв’яжіть задачу:


 





а) Яка маса 2 м3 льоду?

т-?




Ь) Який об’єм займає вода масою 2т?

р=Т000кг/мЗ

У-?

II. Мотивація навчальної діяльності:


3. На дошці на плакаті зображена матриця зі словами, треба віднайти назви відомих термінів.

К

Р

и

с

т

А

Л

И

О

т

р

Д

г

У

с

т

И

Н

А

І

І

и

ш

А

н

ч

К

О

Г

л

Д

ф

в

т

о

м

І

3

А

о

и

У

и

о

Б

А

Л

О

3

І

н

3

д

м

ш

С

О

н

Щ

н

А

І

к

в

ь

А

Г

р

л

м

У

я

І

с

т

Ю

О

Б

є

м

 


 

  1.    Чайна церемонія на уроці:
  •                   приготування чаю в заварнику;
  •                   приготування посуду;
  •                   сервіровка столу для чаю;
  •                   приготування кип'яченої води;
  •                   приготування чаю для вживання;

корисні поради під час вживання чаю;

docx
Пов’язані теми
Фізика, 7 клас, Розробки уроків
До підручника
Фізика 7 клас (Бар’яхтар В.Г., Довгий С.О., Божинова Ф.Я., Горобець Ю.І., Ненашев І.Ю., Кірюхіна О.О.; за редакцією Бар’яхтара В.Г., Довгого С.О.)
Додано
5 березня 2018
Переглядів
1465
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку