Урок фізики на тему:
«Сила струму. Одиниця сили струму. Амперметр»
8 клас
Вчитель фізики
Слєпченко Н.В.
Березанський ліцей № 2
Клас 8
Тема уроку:
Сила струму. Одиниця сили струму. Амперметр
Мета уроку:
Тип уроку:
Формування ключових компетентностей:
-основні компетентності в природничих науках і технологіях;
-уміння вчитися впродовж життя;
-математична грамотність;
-екологічна грамотність і здорове життя.
Обладнання :
- кишеньковий ліхтарик;
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Перевірка знань учнів.
1.Фізичний диктант:
1. Що таке електричний струм?
2.За яких умов у провіднику проходить електричний струм?
3.Назвіть дії електричного струму.
4.Яка природа електричного струму в металах?
5.На якій дії ґрунтується нікелювання та хромування металевих предметів?
6.Де використовують магнітну дію струму?
7.Які речовини відносяться до діелектриків?
8.Накресліть умовне позначення електричної лампочки.
9.Накресліть умовне позначення гальванічного елемента.
10.Накресліть умовне позначення вимикача.
11.Які перетворення енергії відбуваються в гальванічних елементах?
12.Назвіть основні частини кола кишенькового ліхтарика.
(Перевірка фізичного диктанту здійснюється учнями у вигляді взаємоперевірки, виставляють оцінки сусідам за партою і після цього здають диктанти на перевірку вчителю. Диктанти учні пишуть на окремих листочках.)
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Отже, ми здійснили перевірку наших знань і готові для сприймання нової теми уроку.
Постановка проблеми: А чому яскравість цих освітлювальних приладів різна?
ІV. Вивчення нового матеріалу.
.
І – позначення сили струму.
одиниця СІ – 1948р. – Міжнародна конференція з мір і ваг назвала одиницю сили струму на честь французького фізика і математика Андре Марі Ампера.(записи учнів в зошиті)
; ; .
;
;
.
V. Виконання фронтального фізичного експерименту.
Тема: «Вимірювання сили струму за допомогою амперметра».
Мета: Навчитися складати найпростіше електричне коло і вимірювати силу струму на різних ділянках електричного кола.
Обладнання:
Хід експерименту
На кожну парту учням видаються прилади, правила техніки безпеки по роботі з електроприладами та інструкцію щодо послідовності виконання даного експерименту.
Учні працюють в парах згідно виданих інструкцій під керівництвом вчителя.
Учні приходять самостійно до висновку:
VІ. Закріплення нових знань і вмінь
Сила струму в провіднику 100 мА. Протягом якого часу через поперечний переріз провідника проходить заряд, що дорівнює 12 Кл?
VІІ. Домашнє завдання.
Опрацювати § 27, вправа 27 (2,5).
VІІІ. Підбиття підсумків уроку.
ІХ. Продовж речення:
Отримав задоволення Дізнався щось нове
Нічого не зрозумів Я Навчився
Здивувався Засмутився
Додаток
Ампер Андрі Марі (22.01.1775 – 10.06.1836) французький фізик та математик, член Паризької Академії наук з 1814 року. Народився в Ліоні. Отримав домашню освіту. В 1808 – 1824 роках – професор політехнічної школи в Парижі, з 1824 року – Колежж де Франс.
Література
.