Тема. Годинник. Визначення часу за годинником.
Мета: ознайомити дітей з годинником; вчити визначати час за годинником, розв'язувати задачі,розвивати пам'ять; вчити берегти час.
Обладнання. Годинник, картки, телевізор,ноутбук.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
Гра «Знайди сусіда»
На картках написані числа і пропущені порожні клітинки. У порожні клітинки потрібно записати «сусідів» числа.
Тема. Годинник. Визначення часу за годинником.
Мета: ознайомити дітей з годинником; вчити визначати час за годинником, розв’язувати задачі,розвивати пам’ять; вчити берегти час.
Обладнання. Годинник, картки, телевізор,ноутбук.
Хід уроку
І. Організація класу
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
Гра «Знайди сусіда»
На картках написані числа і пропущені порожні клітинки. У порожні клітинки потрібно записати «сусідів» числа.
Гра «Ланцюжок»
На дошці написані приклади, діти виходять ланцюжком і обчислюють
ІІІ. Оголошення теми, мети. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Щоб дізнатись нашу сьогоднішню тему уроку, я пропоную вам розгадати загадку.
Робота над загадкою.
Не їсть і не п’є, а ходить і б’є .
Що це таке?
Так як ви уже здогадалися, тема нашого сьогоднішнього відкритого уроку. Годинник. Будемо вчитись визначати час за годинником, розв’язувати задачі на час і будемо вчитись берегти наш дорогоцінний час.
ІV. Ознайомлення з новим матеріалом
Робота за підручником (с. 94)
Завдання 1
Розгляньте малюнок. Годинник має три стрілки, але на малюнку ми бачимо дві стрілки коротка показує на години, а довга на хвилини. Третя стрілка показує на секунди.
Перегляд відео «Вчимося визначати час» https://www.youtube.com/watch?v=pJW62mAw_ys
Завдання 3
Не будемо гаяти час, переходимо до наступного завдання. З кожної трійки чисел склади 2 рівності на додавання і 2 рівності на віднімання.
Наприклад: 3+2=5, 2+3 = 5, 5-2=3, 5-3=2.
Діти працюють біля дошки.
Фізкультхвилинка (Черепаха Аха)
https://www.youtube.com/watch?v=7tdvrQiQroM
Завдання 4.
Повторення назв чисел при дії додавання та віднімання.
Виписати і розв'язати спочатку різниці, а подім суми.
Завдання 5
Розв'яжи і порівняй задачі.
Зорова гімнастика для очей
https://www.youtube.com/watch?v=Y4ACKy08GI0
V. Закріплення вивченого матеріалу
Котру годину показує годинник?
(Вчитель змінює положення стрілок на годиннику, діти називають котра година.)
Робота в парах
Діти самостійно малюють стрілки на годинниках і пояснюють одне одному, скільки часу показує їх годинник і чому.
VІ. Підсумок уроку
«Торбинка запитань»
1.Діти, як ви думаєте, чи потрібно берегти час?
2.Навіщо його берегти?
3.Як потрібно берегти час?
4.Маленька стрілка вказує на … (години)
5.Велика стрілка вказує на … (хвилини)
6.Котра година буде, якщо велика стрілка буде на числі 12, а маленька на – 3?
7.Котра година буде, якщо маленька та велика стрілки будуть на числі 12?