Урок-гра “Розумники та розумниці.”
Клас 5 Предмет Математика Дата ________ Учитель: Бабіч Р.І.
Тема. Мішані числа.
Мета:забезпечити розширення знання учнів про звичайні дроби,додавання і віднімання мішаних чисел. Розвивати пам'ять ,мислення,увагу,спостережливість. Виховувати цікавість ,інтерес до математики.
Тип уроку:формування вмінь та знань.
Обладнання:висловлення про математику, картки із завданнями .
Хід уроку.
І.Вступне слово вчителя.
Ми зустрілись сьогодні ,щоб пограти в гру ,яка називається “Розумники та розумниці”. Сьогодні нам знадобляться математичні знання ,розум,кмітливість і винахідливість.
Ми поділимось на команди. Виберемо в кожній команді командира. Команди будуть називатися правильні дроби і неправильні дроби.
Мені будуть допомагати помічники,це два учні,які будуть оцінювати кожний конкурс. Кожний конкурс оцінюється двома балами.
ІІ. Проведення гри.
1.Конкурс “Прочитай вислів”.
В одній казковій країні Математичних знань мешкають Дроби. Але нам до цієї країни неможливо потрапити, якщо не прочитаємо закодований вислів у картці 1. Щоб прочитати вислів потрібно виконати математичні дії ,а потім за одержаними результатами скласти вислів( кожній відповіді дії відповідає свій склад).
Картка1.
Прочитай вислів
[1 - ; ; 2] [ 2 - 1] [ + ; - ; ]
Відповіді |
|
|
1 |
6 |
|
|
|
|
Склади |
ро |
тика |
те |
нас |
зу |
ма |
гім |
му |
Закодований вислів : “Математика гімнастика розуму”.
2.Конкурс “Хто зайвий?”
В кожному ряді дробів,є зайвий дріб. Знайди його на картці 2.
Картка2.
Хто зайвий?
1)
2)
3)
3.Конкурс “Хто швидше ?”
На дошці зображені сходинки. Потрібно кожній команді добратись до найвищої сходинки ,та забрати прапорець.
Картка3
Перетворити правильний дріб у мішане число
1)
2)
4.Конкурс “Ой ці дроби ”
Учні отримають ряд дробів ,які потрібно розташувати у порядку зростання.
Картка4
Розмістіть дроби в порядку зростання
1)
2)
3)
5.Конкурс “Кросворд ”
Запитання для кросворду:
1.Число записане під рискою дробу?
2.Яка дія виконана в даному прикладі
3. Дріб,у якого чисельник більший від знаменника?
4. Число записане над рискою дробу?
5. Як називається таке число 5 ?
6. Дріб,у якого чисельник менший від знаменника?
7. Дробову риску можна розуміти як знак … ?
8. Як читається 2 в дробі 2 ?
Діти повинні розв’язавши кросворд прочитати вертикальне слово – звичайні.
6.Конкурс “Капітанів”
За двома партами перед журі працюють два капітани .
Один із доданків дорівнює 56 і становить суми. Знайдіть другий доданок.
7.Конкурс “Плодове дерево ”
Поки капітани працюють ,команда теж заробляє бали . На дереві,яке зображене на дошці прикріплені яблука . Кожна команда розв’язуючи приклади на додавання і віднімання звичайних дробів ,при правильній відповіді знімає яблуко. Свій урожай складають в корзину. В якої команди буде більший врожай,та і виграє в цьому конкурсі.
ІІІ. Домашнє завдання.
Повторити § 26
Виконати письмово №758,754,751.
ІV.Підбиття підсумків уроку.
Підраховуємо із журі кількість балів кожної команди. Визначаємо команду – переможця.
Учитель оцінює учнів,та підбиває з учнями підсумки уроку ,характеризуючи роботу класу,та вказує на характерні помилки учнів та пропонує шляхи їх подолання.