Урок-гра "Середовище життя"

Про матеріал
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про явища природи; продовжити формувати науковий світогляд ,показуючи на матеріалі уроку доступність для пізнання складних процесів, які відбуваються в природі,умінь спостерігати,робити відповідні висновки; розвивати інтелектуальні та розумові здібності; вміти аналізувати, порівнювати,логічно мислити,робити висновки,формувати культуру спілкування,розвивати інтерес до вивчення предмету.
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

Нестандартні уроки

 

                            

СУЧАСНИЙ  УРОК-

СПІЛЬНА ТВОРЧІСТЬ УЧИТЕЛЯ І УЧНІВ

 

 

Форма уроку : Урок-гра «Робимо урок разом»

 

Тема: Узагальнення знань учнів за темою

           «Середовище  життя »

 Клас – 5

 Учитель інтегрованого курсі “Пізнаємо природу” :

Скиба І.М.

                                

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема: Узагальнення та систематизація знань

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про явища природи; продовжити формувати  науковий світогляд ,показуючи на матеріалі уроку доступність для пізнання складних процесів, які відбуваються в природі,умінь спостерігати,робити відповідні висновки; розвивати інтелектуальні та розумові здібності; вміти аналізувати, порівнювати,логічно мислити,робити висновки,формувати культуру спілкування,розвивати інтерес до вивчення предмету.

Завдання уроку:

завершити вивчення теми:людина та середовище її життя,продовжити формування основних компетентностей

Тип уроку:узагальнення та систематизація знань

Форма уроку:урок-гра «Робимо урок разом»

Місце уроку: заключний

Методи,форми,прийоми навчання

1.Інформаційно-рецептивний:

А)словесний:розповідь,бесіда,повідомлення учнів,робота з підручником;

Б)наочний:демонстрація

Прийоми навчання:виклад інформації,повідомлення,активізація уваги та мислення,одержання з тексту нових знань.

2.Репродуктивний:

Прийоми навчання:подання матеріалу в готовому вигляді,конкретизація та закріплення вже набутих нових знань.

3.Проблемно-пощуковий: постановка проблемного питання

Прийоми навчання:постановка взаємопов’язаних питань,активізація уваги та мислення

4.Релаксопедичний: психологічне розвантаження

Форми роботи: індивідуальна робота,групова робота

 Міжпредметні зв’язки:біологія, фізика,основи здоров’я,хімія

Обладнання й матеріали:підручник, демонстрація речовин,картки-завдання,роздавальний матеріал,схеми.

 Поняття і терміни:звукові явища,звук,світлові явища,джерела світла,дальтонізм

Хід уроку:

 

І.Організаційний етап:

- привітання;

- перевірка готовності класного приміщення до уроку;

- перевірка присутності учнів;

- організація класу, налаштування на позитив.

ІІ. Актуалізація знань

Бесіда за запитаннями:

1.Що таке світло?

2.Як розповсюджуються сонячні промені?

3.Відгадайте загадку:

Ми завжди зі світлом друзі,

Якщо сонце у вікні,

Я від дзеркала й калюжі

Пробігаю по стіні.

4.Як народжується « сонячний зайчик»?

5.Який склад має сонячне світло?

6.Назвіть основний орган сприйняття світла?

7.Гігієна  ока.

ІІІ. Узагальнення знань

 

Термінологічний диктант:

1.Ступінь нагріву тіл...

2.Прилад для вимірювання сткпіня нагріву тіл...

3.Ким створена сучасна температурна шкала?

6.Нармальна температура тіла людини

7.Температура тіла птахів

8.Яка температура дня

9.Високі температури

10.Низькі температури

11. Як організм людини пристосовується до дії високих та низьких температур?

Гра «Інтелект. Бій»

Медична сторінка

1.Що нам відомо про гігієну зору та слуху?

2.Опіки шкіри,запобігання

3.Тепловий та сонячний удар

 

    Підсумки уроку.

 Вправа «Зворотній квиток». Учні записують на аркуші паперу  те нове і     цікаве, що вони вже вивчили, а на зворотньому боці аркуша – про що вони хотіли б дізнатися в майбутньому

VІ. Домашнє завдання. Випереджальні завдання відповідно до бажань і можливостей учнів

Гра «Розгадайте кросворд»

 

 

 

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Явище, яке виникає внаслідок коливання фізичного тіла

2.Кількість звукових коливань за секунду

3.Розділ фізики, який вивчає звук

4.Сила звуку або…

5.Безповітряний простір

6. Основний орган сприйняття звуку

7.Еластична мембрана, яка розділяє зовнішнє та середнє вухо

Відповіді(звук,частота,акустика,гучність,вакуум,вухо,барабанна перетинка)

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Скиба Інна
Додано
9 березня
Переглядів
39
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку