Урок-гра "Я люблю Україну"

Про матеріал
Поглиблювати інтерес до історії рідного краю. Розвивати цікавість до рідного краю. Дати дітям можливість відчути приналежність до української нації. Виховувати любов до Батьківщини, почуття національної свідомості, гідності, прищеплювати глибокі почуття любові до рідного краю. Збагачувати словниковий запас учнів.
Перегляд файлу

     Тема:    Урок – гра « Я люблю Україну»                            

 Мета:Поглиблювати інтерес до історії рідного краю. Розвивати цікавість до рідного краю. Дати дітям можливість відчути приналежність до української нації. Виховувати любов до Батьківщини, почуття     національної свідомості, гідності, прищеплювати глибокі почуття любові до рідного краю. Збагачувати словниковий запас учнів.

                             Хід уроку

  (діти заходять до класу та вибирають одну з позначок. Формуються команди)

Вчитель: Різні в світі є країни,

                Різні люди є на світі.

                Різні гори, полонини,

               Різні трави, різні квіти.

А у нас у всіх одна країна,

Найрідніша нам усім.

То прекрасна Україна,

Нашого народу дім.

  • Вітаю всіх на грі «Я ЛЮБЛЮ УКРАЇНУ». За кожну правильну відповідь ви отримуєте квіточку. Яка команда набере більше квіточок- переможе.
  • ТУРИ:
  1. Географія України.
  2. Літературна Україна.
  3. Перекладач
  4. Збери прислів’я
  5. Музичний
  6. Моя Україна.

Вчитель: Увага! Починаємо гру!

Географія України.

1.Столиця України. (Київ)

2. Найбільша річка України (Дніпро)

3.Гори України

4. Моря, які омивають Україну

5.Як називається місто в якому ми живемо? (Торецьк)

Вчитель: Молодці! Переходимо до наступного туру.

Літературна Україна.

  1. Назвіть українські народні казки, в яких герої тварини.
  2. Відомий вчитель, письменник. (Сухомлинський)
  3. Назвіть доньку Олени Пчілки (Леся Українка)
  4. Хто є автором відомої збірки «Кобзарь» (Шевченко)
  5. Яка мова є державною в Україні?

Вчитель: Молодці! Переходимо до наступного туру.

Перекладач

Завдання на швидкість. Вам необхідно показати знання не одної, а двох мов.

Носки – шкарпетки

Неделя – тиждень

Дом – будинок

Зонтик – парасолька

Мел – крейда

Тетрадь – зошит

Вчитель: Молодці! Переходимо до наступного туру.

Збери прислів’я

  1. Без верби і калини немає України.
  2.   Рідна земля і в жмені мила.
  3. Добре тому, хто в своєму дому.

Вчитель: Молодці! Переходимо до наступного туру.

Музичний ( відпочинок «Я маленька українка» виступ дівчаток)

Вчитель: Молодці! Переходимо до наступного туру.

Моя Україна.

  1. Назвіть державні символи України.
  2. Який кущ вважають народним символом України?
  3. Державний Герб України (тризуб)
  4. Якого кольору Державний Прапор  України ?
  5. Якими словами починається Державний Гімн України?
  6. Президент України
  7. Без чого не обходиться жодне свято Великодня?
  8. Скільки років виповнилося нашій Незалежній Україні? (25)
  9. Як називається дівоча прикраса,яку одягають на голову? (вінок)
  10. Що матері дарують своїм дітям на щастя, на долю… (рушник)

Вчитель: Молодці! А зараз прийшов час підвести підсумки. Капітани, порахуйте квіточки. Переможцями стала команда____________________.

Вітаємо!  А тепер прикрашаємо карту України квіточками.

Перегляд мультфільмів «Це – наше і це твоє!»

 

docx
Додано
18 травня 2020
Переглядів
495
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку