Урок-гра "Закріплення таблиці множення та ділення"

Про матеріал
Нестандартний урок. Урок-гра з математики для учнів 3-го класу Нової української школи на тему: "Закріплення таблиці множення та ділення"
Перегляд файлу

 

 

 

Урок-гра з математики для 3-го класу.

«Закріплення таблиці множення та ділення»

Подорож на кораблі


 


 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок-гра з математики для 3-го класу

 

Тема: «Закріплення таблиці умноження та ділення»

Подорож на кораблі

 

Мета:

- закріпити знання таблиць множення та ділення на 2,3,4;

- розвивати навички усного рахунку, математичне мислення, мову;

- удосконалювати вміння вирішувати прості та складові завдання;

- удосконалити навички усного рахунку, умінь вирішувати нестандартні завдання;

- знаходити значення числових виразів з дужками;

- виховувати інтерес до предмета, почуття взаємодопомоги, працьовитість розширювати кругозір учнів.

Обладнання. Класна дошка, крейда, план морської подорожі, зображення морських мешканців, індивідуальні картки, малюнки, презентація.

 

 

Хід уроку

 

1. Організаційний момент.

Вчитель.

 

Схилились до праці голівки мерщій.

Ти всі перешкоди здолати зумій.

Працюй наполегливо, швидко, старанно,

Щоб жодна хвилина не втратилась марно.

 

2. Актуалізація опорних знань учнів.

- Хлопці, що ми з вами вивчаємо на уроці математики (таблицю множення, вирішуємо приклади та завдання).

- Чи все виходить на уроках?

- Чи всі з вас добре знають таблицю множення та поділу. (ні)

- Які ж цілі ми поставимо собі на сьогоднішній урок, виходячи з наших відповідей? - Слайд 3.

(- Навчимося добре вирішувати приклади та завдання.

- Повторимо таблицю множення.

- Розвивати математичні вміння при вирішенні прикладів та завдань.)

– Як назвемо тему нашого уроку? (Слайд 4)

(Закріплення знань за таблицями множення та поділу з числом 2, 3, 4.) –

- Зараз ми вирушимо у подорож на кораблі. Але море не просте, а математичне. А мандрувати ми будемо на кораблі. Ось він перед вами. Слайд 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Так як ми пливтимемо на кораблі, вам потрібно зробити запис у бортовому журналі. Подивіться, як він виглядає насправді. (Слайд 6)

Ваш зошит на час уроку перетворюється на бортовий журнал, всі записи в якому повинні вестися дуже акуратно.

 

 

 

- Стежити за листом у вашому зошити стежитиму я – ваш капітан!

– Отже, зробимо перший запис: число, класна робота.

 

3. Хвилина чистописання. (Слайд – 7)

- прочитайте віршик;

Цифра 6. Лічба. Дитячі вірші та казки.

 

 

 

 

- Згадайте, із яких елементів складається цифра 6.

– Подивіться, як її треба писати. Напишіть один рядок. (Слайд 8)

 

 

 

 

 

 

4. Усний рахунок. (Слайд 9)

Шість малят-дошкільнят

Стали струнко в один ряд.

Підійшов до нас Панас.

Скільки стало всього нас?

 

 

- Відкрили свої зошити та записуємо відповіді у зошиті:

(Слайд 10)

1. Знайди суму чисел 28 та 12.

2. Зменш 43 на 33.

3. Збільш 69 на 11.

4. На скільки 65 більше за 32?

5. Ділене 30, дільник 3. Знайди частку.

6. Збільш 4 у 8 разів.

7. Зменш 16 у 2 рази.

8. Яке число треба помножити на 4, щоб одержати 32?

9. Збільш 3 у 9 разів.

- Молодці! Тепер обміняємося зошитами та перевіримо свої результати!

Відповіді: 30 10 80 33 10 32 8 8 27 (слайд 11)

- Настав час вирушати в дорогу, але щоб підняти якір, необхідно виконати наступні завдання.

– Потрібно розв’язати веселі завдання. (слайд 12)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  1. Мишка зерна всі збирала,

По два зернятка тягала.

Принесла дев’ятий раз.

Який у мишки став запас?

(2 х 9 = 18 з.) (Слайд 13-14)

 

2.Троє білченят маму-білку

Чекали біля дупла

Їм на сніданок мама-білка

Дев'ять шишок принесла,

Розділила вона на трьох.

Скільки в кожного із них?

(9:3 = 3 ш.) (Слайд 15-16)

 

  1. У полі метелики літали

Пелюстки на квітах шукали

На одній квітці їх п'ять.

Чи зможете ви їх порахувать?

Скільки буде пелюсток?

Якщо шість квіток.

(5 х 6 = 30 л.) (Слайд 17-18)

 

- Правильно, якір підняли, пора в дорогу!

 

5. Вивчення нового матеріалу

5.1 Гра «Знайди зайву кількість»

- Наш корабель у відкритому морі. А тут чатують на нас небезпеки. Перед нами піратський корабель. Потрібно виконати завдання та записати у зошиті приклади № 1. (Слайд 19)

- Розглянути ряд чисел, запишіть їх і обведіть зайве число.

8, 12, 15, 16, 20, 24, 28. (Слайд 20)

(15 – непарне число.)

 

- Тепер потрібно зменшити кожне число у 4 рази та записати у зошиті ряд чисел. (Слайд 21)

(2, 3, 4, 5, 6, 7.) – (слайд 22)

- Тепер ці результати потрібно збільшити у 5 разів. (Слайд 23)

(10, 15, 20, 25, 30, 35) – (Слайд 24)

– Останнє завдання від піратів! Поставити дужки у числових виразах:

(Слайд 25-26)

14+26:10. 3 = 12

54-12 +8 = 34

40-8:4 = 8

- Діти пояснюють правильно поставлені дужки, читають числові вирази. (Слайд 27)

- Завдяки вашим старанням ми уникли зіткнення з піратами.

- Настав час вирушати в дорогу, але щоб підняти якір, необхідно виконати наступні завдання. (Слайд 28)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5.2 Розв'язання задач

- А ми помічаємо на гребені хвилі тварину. Хто це? (касатка) (Слайд 29)

- Коса́тка — морський ссавець, загони китоподібних, підзагони зубастих китів, завдовжки 10 м і мають масу до 8 т.

-Касатка приготував вам завдання у віршах, які ми розв’яжемо усно.

Увага!

Якщо знаєш ти таблицю,

На запитання відповіси сміливо:

Скільки пташок-невеликих

На годівницю прилетіло?

Горобців забіякувата пара,

Пара сизих голубів

 І три пари снігурів.
 

Д.2 • 5 = 10 (Слайд 30-31)

 

 

Чотири білченята маму-білку Чекали біля дупла.

Їм на сніданок мама-білка 20 шишок принесла.

Розділила на чотири. Скільки кожному з них?
 

Д.20:4 = 4 (Слайд 32-33)

 

З двору 16 гілок

 Принесла коза для діток.

Поклала їх на підлогу,

Як ділити на чотири?

Д.16:4 = 4 (Слайд 34-35)

 

П'ять зайчат сидять у кутку,

Чистять ріпку золоту.

Нарахували 20 штук.

А як поділили вони раптом забули.

Д.20:5 = 4 (Слайд 36-37)

 

- Попрощаємось із касаткою та продовжимо плавання.

Плеще тепла вода

У береги, у береги.

Кораблик дуже сміливий,

Бурі не боїться

У морі океані не хоче заблукати!

- Хлопці, ми підпливаємо до острова, де ми трохи перепочинемо! (Слайд 38)

 

 

5.3 Фізкультхвилинка (Слайд 39)

 

Мої руки - це хвилі,

(Діти зображують руками хвилю.)

Вітер жене їх уперед.

(Різко викидають руки вперед.)

Мої руки - крила чайок,

(Плавно піднімають та опускають руки.)

Небо їх кличе.

(Тягнуть руки вгору.)

Мої руки - рибки в морі,

(З'єднують пальці подушечками, виконують плавні рухи.)

Плавають туди-сюди.

(Напівзігнуті пальці направляють вниз, ворушать ними.)

Мої руки - це краби,

Розбіглися хто куди.

Спустимося на дно морське -

(Присідають.)

Там корали, немов гілки,

(Зображують гілки руками з розсунутими пальцями.)

Водорості за течією

Розгойдувалися без вітру.

(Опускають руки, плавно ними похитують.)

Ось проплив коник грайливий,

(Одну руку згинають у лікті, опускають кисть, зображуючи головку ковзана.)

Як змія повзе мурена,

(Зображують рукою хвилю.)

І акула відпочиває.

(Складають дві витягнуті руки.)

Сниться море їй, мабуть.

(Підкладають долоні під щоку, заплющують очі.)

– А зараз послухайте звуки моря. Чуємо чайок.

Дихальна гімнастика.

- Сядьте прямо. Закрийте очі. Уявіть, що ви вдихаєте аромат моря. Намагайтеся вдихати його не лише носом, а й усім тілом. Вдих. Видих. Тіло перетворюється на губку: на вдиху воно вбирає через пори шкіри повітря, а на видиху повітря просочується назовні. Вдих. Видих.

6. Закріплення пройденого матеріалу. Розв’язування задач.

- Відпочили, ми трошки!

- Острів наш уже позаду, і що ж чекає на нас попереду?

6.1 Розв'язання задачі за варіантами

За бортом пляшка, а в ній послання: виконати завдання

(Слайд 41)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Відкрийте зошити та запишіть розв’язування задачі.

1 варіант – 1 завдання, 2 варіант – 2 завдання.

На це завдання вам дві хвилини!

(Самостійна робота в зошиті) (Слайд 42)

- Молодці, діти! Обміняйтесь зошитами та перевірили своє виконання.

 

6.2 Колективне розв’язування задачі

- А зараз правим бортом пливе велика морська черепаха, і просить у нас допомоги. Чи допоможемо їй вирішити завдання? (Слайд 43)

(Так)

- У морських зелених черепах замість лап – ласти. Вибравшись із води, задніми лапами вони виривають у піску ямку і відкладають у неї яйця. Дуже шкода, що з десятка черепашок виживають лише кілька, а решта малюків стають здобиччю птахів чи інших хижаків. (слайд 44)

- Черепаха пропонує нам розв’язати завдання:

“На кораблі було 50 літрів прісної води. Її витрачали 7 днів по 5 л щодня. Скільки літрів прісної води лишилося? (слайд 45)

На дошці запис

Було – 50 л

Витратили - 7 дн. по 5 л

Залишилося -? л

(Слайд 46)

 

– Діти пропонують розв’язання завдання.

50-5. 7 = 15 (л)

- На скільки ж днів вистачить запасу прісної води, що залишився?

- на 3 дні, оскільки 15:5 = 3. (Слайд 47)

 

Міні-підсумок

- Черепашка задоволена вашими математичними здібностями та пропонує вам здійснити екскурсію у підводний світ. Але спершу виконаємо оздоровчу гімнастику для очей.

 

6.3 Гімнастика очей. (слайд 48)

 

Очі вправо, очі вліво,

І по колу проведемо.

Швидко – швидко поморгаємо

І трішечки потрем.

Подивися на кінчик носа

І в «міжбров'я» подивися.

Коло, квадрат та трикутник

По три рази повтори.

Очі закриваємо,

Повільно вдихаємо.

А на видиху знову

Очі змушуй поморгати.

А зараз відпочивайте

І на місця всі сідайте.

 

7. Самостійна робота учнів.(Слайд 49)

 

- А зараз виконаємо самостійну роботу. У мене лежать картки. Вам потрібно вибрати завдання за власними силами, хто у собі впевнений на всі 100 – бере картку червоного кольору

- Хтось трохи сумнівається в собі – картку жовтого кольору.

- А хто у собі зовсім сумнівається – картку зеленого кольору. (Слайд 50)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Карточка №1

  1. Розв’яжи задачу.

В квартирі 14 стільців, а столів в 7 разів менше. Скільки стільців у квартирі?

  1. Зменшити на 40:   72, 56, 48.
  2. Результат зменшити в 4 рази.

 

 

 

Карточка №2

  1. Розв’яжи задачу.

Портфель Сашка важить 6 кг, а Миколки на 3 кг менше. На скільки разів портфель Сашка важить легше за Миколчин?

  1. Збільш в 7 разів:   8, 4, 6.
  2. Результат зменшити на 2.

 

 

Карточка №3

  1. Розв’яжи задачу

На полиці лежить 5 книжок. Яка кількість книжок на 3 таких полицях?

  1. Розв’яжи рівняння способом підбору 9 ⸳  Х = 18

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Підсумок уроку. Рефлексія.

 

- Чи була наша подорож корисною? Що допомогло вам подолати труднощі?

- Діти, як ви думаєте, ми досягли поставленої мети?

- А тепер підійдіть до дошки та оцініть свою роботу на уроці.

 

9. Домашнє завдання.

 

 

- На згадку про морську подорож я дарую вам ці вітрильники. Ви зможете розфарбувати їх за допомогою знань таблиці множення.

- Дякую за урок! (Слайд 51)

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
18 жовтня 2023
Переглядів
672
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку